1 Saatte Karın Kası Olur mu?

1 Saatte Karın Kası Olur mu?

Karın kası yapmak için düzenli bir egzersiz programı ve sıkı bir diyet yapıyor olmanıza rağmen hala sonuç alamıyorsanız, estetik cerrahiden yardım alarak, 1 saat içinde hayal ettiğiniz baklava karın şekline kavuşabilirsiniz.

Op. Dr. Bülent Cihantimur

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Egzersiz yapmadan karın kasına kavuşmanın mümkün… Karın kası yapmak istikrarlı bir diyet ve spor programı gerektirir. Fakat çoğumuz, bu hedefe tam manasıyla kilitlenemiyor ve istenilen sonuçlar da maalesef alınamıyor. Özellikle gençler arasında karın kası yapabilmek için saatlerini spor salonunda geçirenler var ve ciddi anlamda emek harcıyor. Bu emeklerinin karşılığını alanların, istedikleri görüntüye ulaşanların sayısı da az. Bu sebeple, karsın kası estetiği talepleri her geçen gün biraz daha artıyor.

Karın kası estetiği nedir?

Karın kası estetiği, karın gölgesinde belirgin kas yapısı isteyenlere uygulanan bir operasyondur. Karın gölgesinde zaten alt yapıda kaslar mevcut, görüntü olarak gözükmemesinin sebebi ise üzerinin yağ tabakasıyla kaplı olmasıdır. İşte karın kası estetiğinde yapılan bu yağ tabakasına bir heykeltıraş gibi şekil vermek aslında. Alttaki mevcut kasların şekli boyunca, üzerindeki yağ dokusunun kenarlarını inceltilir. Bu inceltme girintili çıkıntılı ve belirgin görünüme neden olur. Kas görüntüsünde olduğu için de senelerce uğraşılan karın kasına bu şekilde pratik bir çözümle kavuşulabilir. Eğer yağ hacmi fazla ise, bu da uzaklaştırılıp ve geriye kalan yağ ile kas görüntüsü verilebilir.

İzsiz, pratik bir teknik

İşlem ince kanüllerle yapılır. Mikro noktasal girişlerle kas kıvrımları üzerindeki yağları eritip, dışarı alınır. Kesi yapılmadığı için, herhangi bir iz söz konusu değil. Hemen sosyal hayatına, ortalama 2 gün sonra iş hayatına dönülebilir. Spora ise 2 ay sonra başlanabilir. Konforlu bir operasyondur. Spor yapmaya vakti olmayan ya da spor yapıyor olsa dahi bir türlü istediği sonucu elde edemeyen herkes karın kası estetiği yaptırabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.