2017 İçin Yıldızlar Ne Söylüyor?

2017 İçin Yıldızlar Ne Söylüyor?

2016 yılı gökyüzündeki yıldızlardan bize sert mesajlar iletti. 2017 yılında da bu dilini muhafaza edecek gibi. Bu mesajları gelişmek için bir fırsat olarak algılamak, bizlere şu ana kadar hiç fark etmediğimiz yeni olanakların kapısını açmak için yol gösterici olacaktır.

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

Aslında gözümüzle değil, beynimizle görürüz… Gündüzleri beynimiz sabit ve net verileri işlemek üzere çalışır. Düşünceler bellidir. Güneşin sembolize ettiği gibidir her şey, elle tutulur ve gözle görülür. Hayal gücüne gündüz ışığında çok fazla ihtiyaç yoktur. Gündüz güneşin krallığıdır. Aydınlık ve sıcak… Gözümüzle gördüğümüze inandığımız her şeyi yorumlamak beynimizin işidir…

Gece gelince… Parlak ışıklar saçan güneş karanlığa bürünür. Bazı gecelerimizde güneşimsi parlaklığı ile ay, dünyamızı soluk da olsa aydınlatır, bazı gecelerde de görülmez olur. Gözle görülüp, görülmez olduğu karanlık gecelerin ise koynunda kim bilir neler saklıdır? Yırtıcıların büyük bir kısmı gece avlanır. Buna zahirli yılanlar da dâhildir. Gündüz görülen her şey gece farklı bir kimliğe bürünür. Cisimlere yansıyan ışık olmayınca, gördüklerimizi yorumlamamız artık sezgilerimize kalmıştır. Gecenin koynundaki gizli hazineleri ya da tehlikeleri görebilmek mümkün değildir, hissetmek gerekir. Bu nedenle de ay astrolojide duyguları yönetir.

Peki ya yıldızlar? Gökyüzünün parlak süsleri, ay görülse de görülmese de oradadırlar. Çok eski zamanların kadim şahitleri, evrendeki yegâne yuvamız olan dünyamızda olup bitenleri gözlemler. Dillerini bilenlere de bu gözlemleri dosdoğru bir şekilde aktarırlar. Yıldızların dili geçmişin ve geleceğin kadim bilgilerinin şifresidir. Bu şifrenin anahtarı da astrolojidir.

2017 yılının ilk ayında burçlara bir bakacak olursak.

Koç Burcu: Koç burçları ve yükselen burcu Koç olanlar yeni yılın ilk haftasında kariyerleri ile ilgili sürpriz gelişme ve değişmelere hazırlıklı olsunlar. Güneş ve Pluto kavuşumu onlara tahmin ettiklerinden çok daha büyük bir güç verecek. Bu kavuşuma eşlik eden Merkür’ün geri harekette olması ise kariyerlerinde birçok önemli bilgiye işaret etmektedir. 2017 yılının ilk haftası her türlü sözleşme için kritik bir dönem. Ocak ayının ortalarını beklemekte fayda var. Aşırı eleştirel olmamaya özen göstermelisiniz. Sağlığınız ile ilgili olarak, sindirim sisteminize özen göstermenizde fayda var. 28 Ocak’ta kova burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte bilinçaltınıza doğru bir yolculuk yapabiliriniz.

Boğa Burcu: Boğa burçları ve yükselen burcu Boğa olanlar için 2017 yılının ilk yarısı yükseköğrenim, deniz aşırı seyahatler, felsefe dolu sohbetler ile geçecek. Sevgili Boğalar, özellikle yükseköğrenim ile ilgili tüm fırsatlara karşı hazırlıklı olsunlar. Bu konuda uzun zamandır bekledikleri haberleri almaları da mümkün görülüyor. 13 Ocak’taki Yengeç burcundaki yeni ay ile birlikte arkadaş çevreleri genişleyebilir. Aşk ve flörtler için son derece uygun bir döneme giriyorlar. Duygusal olarak bir parça kafa karışıklığı yaşayabilirler. Sezgilerine güvenmeliler. Bu ay içinde umutsuzluğa kapılmadan çok çalışmaları gerekir. Çalışmalarının olumlu sonuçlarını ocak ayının son haftalarında görmeye başlayacaklar.

İkizler Burcu: Yükselen burcu İkizler olanlar ve İkizler burcu için ise yılın ilk haftasında şanslı günler görülüyor. Uzun zamandır süregelen ilişkisi olan bekar İkizler, yeni yılın ilk günlerinde ciddi teklif ve kararlar alabilir. Tabii ki ciddi tekliflerde bulunabilirler. Ayın ortalarına doğru ise İkizler için bir takım hukuki süreçler gündeme gelebilir. Geçmişten gelen alacaklar konusunda bir uzman görüşüne ihtiyaç duyabilirler. Ebeveynlerin sağlığı ile ilgilenmeleri gerekebilir. Kariyerlerinde aşırı hevesleri nedeniyle fazlaca risk almaktan uzak durmalarında fayda var.

Yengeç Burcu: Yengeç burçları ve yükselen burcu Yengeç olanlar için ise 2017 yılının ilk ayı ortaklıklar, evlilik, ortak mallar ve ortak kazanımlar için son derece verimli geçecek. Ancak ilk hafta içinde hiçbir ortaklık (evlilik dâhil) için imza atmadan önce iki kere düşünmelerinde çok büyük fayda var. Ocak ayının sonuna doğru ise uzun zamandır erteledikleri projelerini tamamlamak için ellerine güzel fırsatlar geçecek. İşyerlerinde iletişime çok fazla değer verecek ve ayın son haftasında pek çok telefon trafiği yönetmeleri gerekebilecek. Bekar Yengeç’ler evlilik hayalleri kurarken, evli Yengeçler çocuk sahibi olmak için plan yapabilir.

Aslan Burcu: Aslan burçları ve yükselen burcu Aslan olanlar için ise 2017 Yılı Ocak ayında, kendileri ile ilgili çok ciddi kararlar alacakları ve hayata bakış açılarının değişeceği bir yıl olacak. Sevgili Aslanlar, bu yıl içerisinde kendi hayatlarını çok yakından etkileyecek olan iş, aşk ve sağlık konularında ciddi kararlar alma arifesindeler. Çalışma arkadaşlarına karşı kırıcı bir dil kullanmamaya özen göstermelerinde fayda var. Kendilerini üstün görme eğilimi ile kuracakları her iletişimin, ayın sonuna doğru krizlere dönme ihtimali var. 2017 yılının ocak ayı özellikle de ocak ayının ortaları maddi konularda Aslan burçlarına şans getirecek. Ocak ayı içinde özellikle eklem sağlıklarına dikkat etsinler.

Başak Burcu: Başak burçları ve yükselen burcu Başak olanlar için 2017 Yılının ocak ayı aile içindeki konularla, kariyer hedefleri arasında kalmak ile ilgili konularla geçecek. Çalışkan Başaklar, son iki yıldır kendilerini iş ve aile arasındaki dengeyi korumak için fazlasıyla yordular. Bu yılın Ocak ayında uzun zamandır erteledikleri hobileri için zaman ayırmak konusunda son derece istekli olacaklar. 2017 yılının Ocak ayı, Başaklara hoş bir sürpriz yaparak yeni bir bebeği müjdeleyebilir. Yine bu ay içinde arkadaş çevrelerinde son derece keyifli zamanlar geçirecekler.

Terazi Burcu: Terazi burçları ve yükselen burcu Terazi olanlar için 2017 Yılı Ocak ayında evleri ile ilgili birkaç küçük aksaklık yaşayabilirler. Özellikle de Ocak ayının ilk haftasına son derece dikkat etmelerinde büyük yarar var. İnternet ve telefon ile ilgili arızalarla karşılaşabilirler. Kendileri ile ilgili cesur kararlar alırlarken, daha fazla özgürlük ihtiyacı içinde olabilirler. İkili ilişkilerinde biraz daha yapıcı olmalarında fayda var.

Akrep Burcu: Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olanlar için 2017 Yılı Ocak Ayı özellikle yakın çevreleri ve komşuları ile ilgili olan iletişime son derece dikkat etmeleri gereken bir dönem olacak. Merkür’ün geri hareketi nedeni ile çok fazla yanlış anlamaya ve çok fazla yanlış anlaşılmaya yatkın bir dönemden geçiyorlar. Gururu için yaşayan Akrepler, bu yanlış anlaşılmalar neticesinde çok sevdikleri yakınlarını incitmekten uzak durmalılar. Ebeveynlerin sağlığı ile ilgili gelişmeler olabilir.

Yay Burcu: Yay burçları ve yükselen burcu Yay olanlar için ise son iki yıl burçlarında misafir ettikleri Satürn’ün sınavları ile geçti. 2017 Yılını ise bu sınavların sonuncusu ve mezuniyet olarak düşünebilirler. Aile ve iş hayatları bir dönüşüm içinde. Ocak ayının ilk haftasında, maddi konulara son derece dikkat etmelerinde fayda var. Özellikle de kredi kullanma ve kredi kartı ile ilgili olan konularda. Ev değiştirmek isteyen Yay’lar bunu Ocak ayının son haftası için planlarlarsa kendileri için de son derece hayırlı olacaktır. Bekar Yay’lar ise yeni yılın ilk günleri ile birlikte kendilerini cazibe odağı olarak görebilirler. Evli Yay burçlarına ise eşlerinden sürpriz var.

Oğlak Burçları: Oğlak burçları ve yükselen burcu Oğlak olanlar için ise 2017 Yılı Ocak ayı güzel sürprizler ile gelecek. Kendilerine daha fazla güvenecek ve gerek iş gerekse özel hayatlarında daha fazla göz önünde olacaklar. Uzun zamandır titizlikle yürüttükleri çalışmaların sonuçlarını Ocak ayından itibaren almaya başlayacak ve yılın ilk ayında maddi konularda şanslı olacaklar. Ocak ayı içinde ev değişikliği planlayabilirler. 2017 Yılı Oğlak burçları için kariyerlerinde genişleme getirecek.

Kova Burçları: Kova burçları ve yükselen burcu Kova olanlar ise 2017 yılını güzel haberler ile karşılayacaklar. Uzun zamandır bekledikleri müjdeli haberleri almaya hazır olsunlar. Ocak ayının ilk haftası içinde bir takım iletişim problemleri yaşayabilirler. Geçmişten gelen ve hala çözemedikleri konuları çözmeleri için Ocak Ayının ilk yarısı son derece elverişli bir dönem olacaktır. Ocak ayının sonlarında ise yeni projelere başlayabilirler.

Balık Burçları: Balık burçları ve yükselen burcu Balık olanlar için ise Ocak ayının ikinci yarısı kendileri ile ilgili güzel ve ilgi çekici başlangıçlarla dolu geçecek. Uzun zamandır ertelenen projelerine başlayabilirler. Ufak tefek estetik müdahaleler yaptırabilirler. Ocak ayının son haftası, 2017 yılı için uzun vadeli spor takvimi oluşturmaları için ideal bir zamandır. Yine Ocak ayı sonu, sağlıklı beslenme ve diyet programları için de son derece uygundur. İş yeri çatışmalarından uzak durmalarında fayda var.

 

Yazar Hakkında: Filiz Yaşar Zorka, dünya üzerindeki ilk nefesini İzmir’li bir ailenin çocuğu olarak Eskişehir’de, yeni yılın ilk günü, karlı bir sabahta almıştır. Pozitif bilimlere olan ilgisi ile Üniversite Eğitimini Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümünde tamamlamıştır. Çevre Ağırlıklı programın mezunudur. 1997 yılından bu yana da Küresel Isınma ve İklim Değişiklikleri ile ilgili konularda çeşitli sosyal sorumluluk projeleri yürütmektedir. Köklerinden gelen şifacılığı Imera Reiki Master ve Amadeus Schamanic Healing Master eğitimleri ile harmanlamıştır. Bu süreçte astronomiye olan ilgisi ile yolu astroloji ile kesişmiştir. Astroloji ile eğitimleri alarak Astrolog olmuştur. Astroloji eğitimi sonrasında da Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri için arabuluculuk eğitimleri almış ve arabuluculuk eğitmeni olmuştur.  Hali hazırda yapmış olduğu gönüllü danışmanlıklarında çatışmalara ilişkin astroloji-arabuluculuk ilkelerini kullanmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.