2019’da Önce ‘Yaşlanmayı’ Durdurun…

2019’da Önce ‘Yaşlanmayı’ Durdurun…

Yaşlanma sürecini yavaşlatmak üzere yapılan tüm işlemlerin etkili olması için üst derinin tamamına yayılması gerekir. Bunun içinde özel olarak hedeflenen bölge; kollajen üretimini harekete geçiren hücrelerin bulunduğu orta deridir. Ancak bu şekilde görünür biçimde kalınlaşmış ve güçlenmiş bir deri oluşumuna yardım edilerek, yaşlanma süreci geriye döndürülebilir.

Dr. Erçin Özüntürk

Dermotolog

Deriye dışarıdan yapılan karbon, bitkisel veya kimyasal peeling, lazer, altın iğne-radyofrekans, enjeksiyon işlemleri yaşlanma sürecini yavaşlatan uygulamalardan bazılarıdır. Bu uygulamaların etkili olabilmesi için; kollajen (hücre yenilenmesini sağlayan yapıtaşı) ve elastin (gerginliği artıran yapıtaşı) sentezi sağlanmalı ve üretimi arttırılmalıdır.

İnce çizgi ve kırışıkları yumuşatır…

Kimyasal Peeling; yaşlanma sürecini geciktirme yönünde yapılan etkili bir uygulamadır. Yaşlandıkça derideki büyüme faktörü düzeyi azalır, bu da cildin incelmesine ve esnekliğini kaybetmesine neden olur. Kimyasal Peeling ile cildin daha diri, yumuşak ve parlak görünmesini sağlayan kollajen ile elastin üretimi harekete geçirilir. Güçlü antioksidanlar güneş maruziyeti, kirlilik ve diğer çevresel faktörler nedeniyle ortaya çıkan, deri hücrelerinin normal işlevlerini engelleyen zararlı ajanlara karşı koruma sağlarken, cilt için çok değerli bir molekül olan retinoller ince çizgi ve kırışıklıkları yumuşatır.

Acısız gençleşmenin yolu!

Kimyasal Peeling de kullanılan maddeler ‘bioemülsiyon’ adı verilen ve bu güçlü etken maddeleri içine alarak taşıyan bu sayede de üst derinin, alt katmanlarının içine girmesini sağlayan çok küçük sıvı parçacıklar içerir. Bu iyileşme süreci yenilikçi peeling maddeleri-pigment üreten hücrelerin- aktivitesini de baskılayıcı yönde etkiye sahiptir ve pürüzsüz, ton değişikliği içermeyen bir cilt oluşmasına yardımcı olur. Bu yapılandırıcı peeling uygulaması acısızdır, cildin pullanması, kızarması veya tahriş olmasına neden olmaz. İyileşme süreci gerektirmez. Tek bir uygulama sonrasında bile cilt çok daha temiz, yumuşak ve parlak bir görünüme kavuşur. Bu uygulamadan en doyurucu sonuçları elde edebilmek için 15 gün aralıklara 6 seans olarak uygulama yapılmalıdır. Karbon Peeling veya diğer cilt yenileme tedavileriyle kombine edilmelidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.