5 Dakikada Burun Estetiği

5 Dakikada Burun Estetiği

Burun estetiği, tüm dünyada kadın ve erkeklerin en çok tercih ettiği estetik operasyon. Yeni bir yöntem var; yeni burnu önceden görebilme imkanı tanıyan, üstelik ameliyatsız sadece 5 dakikada uygulanan dolgu estetiği yöntemi… 

Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu
Estetik ve Plastik Cerrah

Burun estetiği yaptırmak isteyen ancak ameliyattan korkanlar için geliştirilen dolgu estetiği yönteminde, yeni burun şekli hasta tarafından belirleniyor. Kalıcı ameliyat öncesinde burna enjekte edilen dolgu maddesiyle ameliyat sonrasındaki burun şeklini görme imkanı tanıyan bu yöntemde hastalar, 8 ay veya 2 yıllık geçici bir sürede dolgu maddesiyle hayatına devam edebiliyor. Ameliyat olmamakta ısrar edenlerse, burun şeklini dolgu maddesiyle yılda bir yenileyebiliyor.

Neştersiz Burun Estetiği Nasıl Uygulanıyor?
Neştersiz burun estetiği kısa süreli değişiklik isteyenler veya estetik öncesinde yeni burun şeklinin yüzünde nasıl duracağını görmek isteyenlere, 8 ay veya 2 yıllık geçici bir süre ile uygulanıyor. Neştersiz burun estetiğinde önce hastanın burnu muayene ediliyor, resimleri çekiliyor ve bilgisayarda gerekli düzeltmeler yapılıyor. Burun üzerine yüzeysel anestezik bir pomat sürülerek ağrı gideriliyor. Daha sonra burun kemiği üzerine dolgu maddesi enjekte ediliyor ve masaj ile burna ortalama 5 dakika içerisinde istenilen şekil veriliyor. Herhangi bir alçı ya da sargının kullanılmadığı bu yöntemde 5 dakika buz uygulaması yapılıyor.

Memnun Kalınırsa Burun Şekli Ameliyatla Sabitleniyor!
8 ay veya 2 senenin, kullanılan dolgu maddelerinin dayanıklılık süreleridir. Bu süre sonunda dolgu maddesinin vücut tarafından emilip burnun yavaş yavaş eski şekline döner. Bu süre sonunda burnunuzdan memnun kalmanız halinde aynı burun şekli, ameliyatla sabitleniyor. İşlem sonrasında hastanın morluk oluşmaması için aspirin kullanmaması gerekir. Bu yöntemin uygulanmasına yalnızca alanında uzman bir doktor karar verebilir.

Dolgu ve Botoks Bir Arada Kullanıldığında Daha Etkili…
Dolgu maddesinin botoksla kullanılması durumunda daha iyi sonuçlar elde edilir. Burun köküne yapılan botoks enjeksiyonu ile hasta kalkık bir burna sahip olabilir. Etkisi 4-6 ay süren botoks uygulaması ortalama 5 dakika içinde yapılır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.