Ağır Ağır Çıkacaksın Bu Merdivenlerden…

Ağır Ağır Çıkacaksın Bu Merdivenlerden…

Yazın coşkusu ve yazdan kalan son sıcak günler Eylül Ayı ile birlikte geride kaldı. İçinde bulunduğumuz ekim ayı ise güneş rengi yapraklarla birlikte kışın habercilerini de beraberinde getiriyor.

Filiz Yaşar Zorka

Ağır, ağır çıkacaksın bu merdivenlerden,

Eteklerinde güneş rengi bir yığın yaprak,

Ve bir zaman bakacaksın semâya ağlayarak…

Ahmet Haşim

Ekim ayı için gökyüzü hareketlerini incelediğimde de ne yazık ki yazın sıcak günlerini aratmayacak derecede gerilimli açıların olduğunu görüyorum. Ekim ayının, ülkemize getirdiği en önemli dinamikler ise; hukuk, özgürlükler, düşüncenin ifade edilmesi, meclis, dini değerlerin yüceltilmesi, ibadethaneler ile ilgili konular olarak özetlenebilir. Bu süre içersinde özellikle Türkiye’nin sınır komşuları ile gerilimli ilişkiler gündeme gelebilir. Dini özgürlükler ile ilgili konular çok fazla tartışılabilir.

Ekim ayı içinde, gerilimli gezegensel açıların etkisi ile başlayacak her türlü fikir tartışmasının kontrolden çıkabileceğini göz önüne alarak, mümkün olduğu kadar sakin olmamızda fayda var.

Koç Burcu: Koç Burçları ve yükselen burcu Koç olanlar için Ekim ayı, iş yerindeki meşguliyetleri ve iş yerinde kurdukları yeni ilişkiler ve arkadaşlıklar ile yoğun bir şekilde geçecek. Bu süre içerisinde hiç beklemedikleri bir yerden büyük bir destek görebilirler. Geçmişte yapmış oldukları ve asla su üstüne çıkmayacağını düşündükleri hataları ile yüzleşmek zorunda kalabilirler. Çok çalışarak, toplum önündeki statülerini yükseltecekler. Yaşça büyük bir erkekten destek görebilirler.

Boğa Burcu: Boğa Burçları ve yükselen burcu Boğa olanlar için ise, Ekim ayının ilk haftası romantik başlangıçlar, hobiler, evcil hayvanlar ve hayattan keyif aldıkları pek çok olay ile yoğun geçecek. İleriye yönelik bir ilişkinin temellerini atabilir. Ekim ayının ortalarından itibaren ise çalışma koşullarında değişiklikler gündeme gelebilir. İş değiştirebilir ya da yeni bir işe başlayabilirler. Bu ay içinde, maddi konularda çok şanslı olacaklar. Gelir kaynakları artabilir.

İkizler Burcu: İkizler Burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar için ise Ekim ayının ilk yarısı göksel yöneticileri olan Merkür’ün geri hareketi nedeniyle özellikle aşk ve ilişkiler ile ilgili konularda kafa karışıklıkları ile yoğun geçebilir. Daha fazla sevildiklerini ve önemsendiklerini bilmek isteyecekler. Kariyerlerinde ise daha fazla takdir edilmeye ve onaylanmaya ihtiyaç duyacaklar. İş hayatlarındaki yoğunluk, ev hayatlarında ve ilişkilerinde zorlanmalara neden olabilir. Ay sonuna doğru ise, kendilerini üzen ve yoran tüm dinamiklerin geride kaldığını görecekler.

Yengeç Burcu: Yengeç Burçları ve yükselen burcu Yengeç olanlar için ise yakın çevreleri, komşuları ve arkadaşları ile ilgili konular çok yoğun geçecek. Ekim ayı içinde çok fazla misafir ağırlamak zorunda kalabilirler. Yüksek öğrenim ile ilgili konularla ilgili yarım kalan konuların tamamlanması için son derece elverişli bir döneme giriyorlar. Evlilik ile ilgili mutlu gelişmeler yaşayabilirler.

Aslan Burcu: Aslan burçları ve yükselen burcu Aslan olanlar için ise bu ay para konularının son derece önemli olduğu bir ay olacak. Miras ile ilgili konular gündeme gelebilir ve bu konu ile ilgili özellikle de aile içinde gerilimler yaşanabilir. Uzun zamandır devam eden hukuki süreçler sonlanabilir. Ebeveynlerin sağlık ile ilgili konuları görüşülebilir. Bekâr aslanlar için ise ilişkilerini gözden geçirme zamanı. Ciddi bir ilişki için ise hazırlıklı olmakta ve fırsatları değerlendirmekte fayda var.

Başak Burcu: Başak burçları ve yükselen burcu Başak olanlar için ise Ekim ayı ise ailevi meseleler ile dolu geçecek. Bu dönem içinde taşınabilirler. Yay burcunda ilerleyen Satürn nedeni ile de uzun zamandır aile içinde çözmek zorunda kaldıkları ancak sürekli erteledikleri tüm sorunlarla teker teker yüzleşmek zorunda kalacaklar. Bu yaklaşık iki buçuk yıl sürecek olan bir sürecin öncüleri olarak da düşünülebilir. Maddi konular için ise şanslı bir dönemin başlangıcı içinde olacaklar.

Terazi Burcu: Terazi Burçları ve yükselen burcu Terazi olanlar için ise, Ekim ayı, zihinsel faaliyetlerin son derece önem kazandığı bir ay olacak. Fikir eserlerini bu dönem içinde değerlendirmek isteyebilirler. Bu ay içinde ilham perileri onları bol bol ziyaret edecek. İş yerlerinde ve çalışma ortamlarında çeşitli yeniliklere gidebilirler. İşleri hakkında ise kendi verdikleri kararları uygulamalarında fayda var. Yakın çevrelerinden alacakları tavsiyelere pek güvenmesinler. Bu tavsiyeler kafa karıştırıcı olabilir.

Akrep Burcu: Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olanların bu ay içinde en çok dikkat etmeleri gereken konu ise harcamaları olacak. Krediler, taksitler, kredi kartı harcamalarını kontrol altında tutmalarında fayda var. Arkadaş çevrelerinde katılacakları hoş sohbetler sonrasında şekillenecek fikirlere yatırım yapmak için iyice düşünmeliler. Bu ay içinde sosyal faaliyetlerde, yardım kuruluşlarında ve derneklerde görev alabilirler.

Yay Burcu: Yay burçları ve yükselen burcu Yay olanlar önümüzdeki iki buçuk yıllık bir zamanı Satürn’ün etkisi altında geçirecekler. Ekim ayı içinde ise özellikle kariyerleri ve kariyerleri ile ilgili konular son derece önemli olacak. Yeni projelere başlayabilirler. Terfi almaları söz konusu olabilir. Daha cesur kararlar alabilirler. Bu süre içinde özellikle de kariyerleri ile ilgili olarak geçmişten gelen olumsuzlukları düzeltmek için bir fırsatları olabilir.

Oğlak Burcu: Oğlak burçları ve yükselen burcu Oğlak olanlar için ise inançlar, yüksek öğrenim ile ilgili fırsatlar, yurtdışı seyahatler, bu seyahatlerin özellikle de eğitim ile ilgili olanlar, yüksek yargı ya da yüksek hukuku ilgilendiren konular Ekim ayının belirleyicileri olacak. Uzun zamandır erteledikleri eğitimlerini tamamlayabilirler. Kariyerlerinde ise, ortaklıklar ve olumlu ilişkiler ön planda olacak. Uyum içinde hareket etmeli ve fazlaca muhalif görülmekten kaçınmalılar.

Kova Burcu: Kova burçları ve yükselen burcu Kova olanlar için Ekim Ayının belirleyici dinamikleri içinde eşten gelen kaynakların yönetimi ön planda olacak. Ortak harcamalar aile bütçesini zorlayabilir. Para ile ilgili konularda ise, bekledikleri gelirlerin istedikleri gibi gelememesi gibi konular gündeme gelebilir. Borç verirken ve kredi kullanırken son derece dikkatli olmalılar. Sürpriz bir aşk kapılarını çalabilir.

Balık Burcu: Balık burçları ve yükselen burcu Balık olanlar için ise ilişkilerin önem kazandığı bir Ekim Ayı var. Bekar Balıklar evlenebilir ya da evlilik yolunda gidecek ciddi bir ilişkiye başlayabilirler. Evli balıklar ise evliliklerinin daha bir perçinlendiğini ve daha da sağlamlaştığını görecekler. İlişkilerinde belirleyici olacaklar. Balıklar bu dönem içinde daha fazla ‘’biz’’ demeyi öğrenecekler. Kariyerlerinde sorumlulukları artabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.