Ağustos Sıcağı

Ağustos Sıcağı

Takvime göre yazın son ayı olan Ağustos, gezegenlerin gerilimli açıları nedeniyle alışılmışın dışında ‘’sıcak’’ gündemlere şahit olacak. 1 Ağustos Cuma günü transit Uranüs, Neptün, Satürn, Jüpiter, Mars, Venüs ve Merkür ana haritadaki kendileri ile kavuşum açısı içinde olacaklar. Bir de bunlara 31 Temmuz’da Kova Burcu’nda gerçekleşen dolunayın enerjisi eşlik edecek.

Filiz Yaşar Zorka

Tüm burçlar ani gelişen olayların etkisinde kalacaklar. Hızla gelişen gündem bize çok farklı dinamikler sunacak. Ayın ilk günleri şiddetli fikir tartışmalarına sahne olabilir. İlişkiler zorlu sınavlardan geçerken, hayallerimiz ve gerçekler arasında sıkışmışlık hissedebiliriz. Güç kullanmak isteyebilir, aniden özgürleşme hisleri ile bizi bağladığını düşündüğümüz ilişkilerimizi zor durumda bırakabiliriz.

Koç Burcu: Burçlarına konuk ettikleri Uranüs transit Uranüs ile 1 Ağustos’ta kavuşum açısı içinde olacak. Bu açıdan tüm Koç Burçları ve yükselen Burcu Koç olanlar etkilenecekler. Aniden gelen değişimler onları hayatlarında özellikle de çocuklar, hobiler, evcil hayvanlar, hayattan zevk aldıkları konular ve flörtleri ile ilgili konularda hiç beklemedikleri bir çeşitlilik ve hareket getirebilir. Bağlarından kopmak isteyebilirler. Bu kadar hareketli ve eğlenceli ortamda ise çocukluk zamanlarından kalan travmalarla yüzleşmeleri de gerekebilir. Kendilerini kalabalığın içinde yalnız hissedebilirler.

Boğa Burcu: Boğa burcunun yönetici gezegeni Venüs, Aslan burcunda transit Venüs ile kavuşum açısı içinde olacak. Boğaların aile hayatı, anneleri, kökleri ile ilgili konularda çok fazla değişiklik söz konusu olacak. Yeni bir ev alma ve taşınma konuları gündeme gelebilir. Kariyerleri ile ilgili beklemedikleri terfi fırsatları, iş değişiklikleri yaşayabilirler. Yüksek eğitim konuları ve yurtdışı ile ilgili konularda da beklemedikleri fırsatlarla karşılaşabilirler.

İkizler Burcu: Merkür’ün yönetiminde olan İkizler Burcu, Ağustos ayına hızla başlayacak olan burçlardan bir tanesi. Hemen hemen her alanda meydana gelen gerilimli olaylar nedeni ile Merkür’ün onlara verdiği çeviklik ve zeka ile hareket etmeleri gerekecek. Bu gerilimden doğan enerji onları kariyer ve gelecek planlarına bir adım daha yaklaştıracak. Ayın ortalarına doğru artan bu enerji, Ağustos’un sonuna doğru yerini uzlaşmalara bırakacak.

Yengeç Burcu: Ay’ın sakin çocukları Yengeç burçları da bu gerilimli açılardan Ağustos Ayı içinde etkileniyor. Bu ay Yengeçlerin hayata dair bakışlarını, yaşam felsefelerini, dini inançlarını sorguladıkları bir ay olacak. Yurtdışı gezi ve tatil planları da gündeme gelebilir. Gelirlerinde beklenmeyen artışlar hoşlarına gitse de harcamalarını kontrol altında tutmalarında fayda var. Evde her türlü onarım, değişiklik işleri ve taşınma konuları gündeme gelebilir. Bu işleri ertelemeden Ağustos ayı içinde yapmakta fayda var.

Aslan Burcu: Güneş burçlarında parlarken, Aslanlar bu ay içinde çok fazla dinamikle başa çıkmak zorunda kalacaklar. Para konularında çok şanslı olacakları bir yıl onları bekliyor. Ancak gelir gider dengesini iyi kurmaları gerekecek. Başkalarından gelen kaynaklarla zengin olmaları da mümkün görülüyor. Miras konuları gündeme gelebilir. Nafaka davaları olabilir. Aile içinden bir büyüğün bakımı ile ilgilenmeleri de gerekebilir. Bekar Aslanlar evlenmek isteyebilir.

Başak Burcu: Önümüzdeki bir yıl boyunca Başak burçları ve yükseleni Başak olanlar bir genişleme döneminden geçecekler. Ancak bu süre içinde evlilikleri ve ortaklıkları ciddi sınavlardan geçecek. Fedakar Başaklar artık, yaptıkları her işte ve harekette kendi damgalarını vurmak isteyecekler. Daha fazla takdir edilme ve onaylanma ihtiyacı içinde olacaklar.

Terazi Burcu: Terazilerin iş hayatları ve ilişkileri bu ay gezegenlerin etkisi altında. Hassas ve diplomatik teraziler bu ay içinde özellikle de işyerleri ile ilgili konularda sorunlarını çözmek için daha fazla kuvvet kullanmak eğiliminde olabilirler. Özellikle eşleri ile ilgili konularda beklentileri artabilir. Bu beklentilerin karşılanmadığını düşündükleri zamanlarda da fevri çıkışlar yapabilirler.

Akrep Burcu: Akrepler bu ay içinde kendilerini beklemedikleri bir aşk içinde bulabilirler. Geçmişe ait etmiş oldukları tüm yeminler birden bozulabilir. Akrep burçları artık hayatlarında yeni bir dönemin başladığını çok net hissediyor. Kariyerleri ile ilgili son derece olumlu gelişmeler içinde olacaklar. Hiç beklemedikleri transfer ya da terfi ile ilgili teklifler alabilirler.

Yay Burcu: Yay burçları ve yükselen burcu Yay olanlar için ise, Satürn sınavı yeniden kapılarını çalmaya başlıyor. Jüpiter’in bu şanslı çocukları özellikle sınırları kaldırmak, genişlemek, yeni ufuklar keşfetmek için kendilerinde fazlasıyla güç ve cesaret bulacaklar. Geçmişten gelen alacaklarını tahsil edebilirler. Aşk hayatlarında sürpriz başlangıçlar ve sürpriz bitişler yaşanabilir.

Oğlak Burcu: Satürn tarafından yönetilen Oğlak’lar ve yükselen burcu Oğlak olanlar için ise Ağustos tam bir değişim ve dönüşüm ayı. Temkinli Oğlak’lar soğuk ve mesafeli tavırlarını bu ay için bir kenara bırakacaklar. Çılgınlıklara meyilli olabilirler. Geçmişten gelen miras, veraset gibi konuların çözümü onları çok rahatlatacak. İkili ilişkilerinde son derece cesur davranacaklar. Kariyerlerinde de parlama var.

Kova Burcu: Kova Burçları ve yükselen burcu Kova olanlar için ise Ağustos Ayı ceplerindeki paranın nasıl kullanılacağı ve nasıl değerlendirileceği konuları ile dolu geçecek. Uzun vadeli yatırımlar yapmak isteyebilirler. Ortaklıklar ile ilgili konularda dikkatli olmalarında fayda var. Eş ile ilgili olarak da gerilimli açılara dikkat etmeliler. Kova’nın özgürlükçü doğası ile almış olduğu kararlar eşler arasında istenmeyen gerilimlere neden olabilir.

Balık Burcu: Ağustos Ayı içinde Balık burçları ve yükselen burcu Balık olanlar, sağlık ile ilgili konulara son derece dikkat etmeliler. Bu ay çalışma ortamları son derece hareketli olacak. İş çevreleri değişebilir. İş nedeni ile fazlaca seyahat yapmaları gerekebilir. Her türlü estetik müdahale ve dış görünüşlerinde yapacakları değişiklik için ise Eylül’ü beklemelerinde fayda var.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.