Ameliyatsız Gençleşmek İster Misiniz

17.10.2012
39
Ameliyatsız Gençleşmek İster Misiniz

estetikBelirgin ifade değişikliği olmadan genç kalmak isteyen bayanlar: altın iğneciklerle ciltte gerginlik ve toparlama sağlayan Fraksiyonel RF sistem cildin görünen yüzünde leke ve kırışıklıkları da hafifletiyor.

Prof. Dr. Cihat Nazmi Baran – Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah

Fraksiyonel RF Sistem cildin hem altına hem üstüne etki edebilen 0.8 mm -2.00 mm arasında değişen mikro altın iğneciklerle uygulanıyor. Altın, iletim kabiliyeti en yüksek metal olarak müzik ve televizyon sistemlerindeki kablolarda kullanılıyordu. Intracel cilt germe gibi ağır, iyileşme süreci uzun estetik ameliyatlar için özellikle 30-55’li yaşlar arası için narkozsuz, ameliyatsız, dikişsiz işlem sonrası yürüyerek çıkıp gidebildiğiniz bir uygulama. Cildi germe ve toparlamasının yanı sıra alın, dudak üzeri ve dudak kenarlarındaki kırışıklıklarda son derece başarılı. Üstelik 7 günden itibaren gözle görülebilir bir iyileşme sağlayabiliyor.

Estetik ameliyatların sıradanlaştığı günümüzde original hatların korunması, doğal güzelliğine ve kendi gibi kalmaya önem verenler için Intracel’i kullanılıyor. Anti aging uygulamalarda ihtiyaç duyulan cilt yüzeyi ve altına aynı anda etki edebilen bu yeni sistemin kullanıcı açısından faydaları

*Cildin görünen yüzünde renk bozukluğu,

*Lekeler, ince kırışıklıklar ve ölü derinin yenilenmesi

*Cilt burada hemen kendini iyileştirme sürecine giriyor ve görünen yüzeyi onarmaya başlıyor

*Cilt dokusunun altındaki kollajen lifleri uyarıyor ve yenilenmelerini sağlıyor. Cildin altında kontrollü hasar yaratarak kollajeni yenileyen tüm sistemler lifleri uyarmak için çeşitli cihazlarla cildin üzerinden cildin altına bir enerji akımı verirler. Intracel’in iki farkı var hem mikro iğneciklerle cildin yüzeyinden değil 2 mm’ye kadar içine girerek enerji verdiği için hedef liflere daha yakın çalışıyor. İğnecikler altın olduğu için enerji iletimini mükemmel sağlanıyor.

‘Yüzüm Mü Yanacak’ Korkusuna Son

Cildin alt dokusunu uyararak yenilenmesini (kollajen üretiminin hızlanmasını) amaçlayan sistemler cildin üzerinden cildin içine doğu enerji verirler. Bu da her ne kadar mükemmel soğutma sistemleri de olsa ciltte yanma hissi ya da en azından yanabilecek korkusu oluşturur. Bu hissin oluşmaması için dereceyi düşük tutarsanız bu defa da istenen doku yenilenmesi sağlanamaz. Intracel cildin içinden enerji verdiği için üst yüzeyde hissedeceğiniz yanma hissini minimum hissedersiniz. Bu da sisteme daha konforlu çalışıp daha fazla etki yaratma olanağı sağlamış olur. Zamandan da tasarruf.. Intracel ikili faydasından dolayı hem seans süresini kısaltır hem de çift etkisinden dolayı gözle görülen ve zamanla ortaya çıkan faydalara erişmenizi sağlar.

Intracel İle İlgili Sorular Ve Cevaplar:

-Intracel’de uygulama öncesi herhangi bir anestezi işlemi yapılıyor mu?

Uygulamadan 20 dakika evvel lokal anestezi kremi sürülmesi yeterlidir. Başka bir anestezi işlemine gerek yoktur.

-Cildin altına mikro boyutta da olsa iğnelerin gireceğinden bahsediyoruz. Bu cildi delip kanama, morarma oluşturmuyor mu?

Bahsettiğimiz iğneler mikro boyutlarda olup 0.5 ile 2 mm derinliğe kadar inmektedir. Yani hedefimiz dermis tabakasıdır. Uygulama esnasında uygulanılan kişi genellikle hiç bir rahatsızlık duymaz. Yüzeyel ve hafif bir kanama oluşabilir. Bu son derece normal olup hemen durur. Hiçbir şekilde kabuklanma veya iz oluşmaz ayrıca pigmentasyon gibi herhangi bir riski yoktur.

-Intracel’den hangi konularda, hangi yaşlardan itibaren yararlanabiliriz?

Problem türüne göre her yaştan insana uygulama yapılabilir. İlerlemiş yaşlarda olan hastalarda da son derece önemli sonuçlar alınmaktadır. Genel olarak iki grup insanda yoğunlaşma olduğunu görüyoruz 35-45 yaş arası daha çok lekeler, lifting, akne izleri gibi uygulamalarda yoğunlaşma, 45 + Yaş grubunda ise bunlara ilaveten, kırışıklıklar ve genel anti-aging uygulaması. Ama unutulmamalıdır ki Intracel damarsal lezyonlar, hiperhidroz (aşırı terleme), çatlaklar ve skarlar gibi spesifik problemlerde de son derece başarılıdır.

-Uygulamanın kullanıcı için sağladığı konfor nedir?

Kullanıcı açısından son derece pratik bir uygulamadır. Lokal anestezik kremi sürüp bekletildikten sonra Intracel işlemi 20-25 dakika kadar sürmektedir. Komplikasyon riski yoktur. 3-4 saat içinde oluşan eritem (kızarıklık) büyük ölçüde hafifler. Sonuçlar 3-4 gün içinde cilt doku kalitesinin artmasıyla başlar ve ilk hafta sonundan itibaren belirginleşmeye başlar. En iyi sonuçlara 30-45 gün içinde ulaşılır.

-Ne tür kombine tedavilerde Intracel’i kullanıyorsunuz?

Intracel uygulaması. Eğer krem formatında ise önce Intracel hemen sonrasında PRP kremini sürüyorum.

Intracel ile kombine tedaviler yapılabilir. Başka sistem veya yöntemlerle uyumlu olarak kullanılabilir. İster NAR (non-ablatif rejüvenasyon) (Antilax, Smoothcool vs.) sistemleri, İster Fraksiyonel Lazerler, ister Botox, dolgu, PRP gibi diğer invasive yöntemlerle birleştirilebilir. Intracel ile birlikte ihtiyaca göre özellikle botox, dolgu veya PRP uygulamaları birleştiriyorum. Intracel ile Botox’un kullanılmasında hiç bir sakınca yoktur. Dolgu kullanılacaksa o zaman önce Intracel ile yapılacak uygulamaların tamamlanmasını bekleyip sonra dolgu işlemini yapıyorum. PRP kombinasyonu için iki seçeneğimiz var.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.