Ameliyatsız Meme Büyütme

Ameliyatsız Meme Büyütme

Meme denince kadınların büyük bölümünü ilgilendiren, önemli organın varlığı ile özdeşmiş küçük veya sarkık göğüs problemi gündeme gelir. Son günlerde oldukça popüler olan ve çok tercih edilmeye başlanılan yöntem ile ameliyatsız göğüs büyütme yapılabilir.

 Dr. Zafer Atakan

Estetik Cerrahi Uzmanı

Meme büyütme işlemi silikon meme protezleri ile yapılan ve halen de güvenli bir şekilde kullanılan  yöntem. Tabi ki bu yöntem için aday kadının genel ya da sedasyon anestezisi altında hastane de ve operasyon odasında bu işlemi geçirmesi gerekir.

Anesteziden korkan ya da alternatif çözüm isteyen hastalara da bu yöntem ile yardımcı olunabilinir artık. Yöntem ofis şartlarında ve lokal anestezi ile uygulama kolaylığına sahip ve basitçe bir dolgu ile memenin uygun biçimde şekillendirilmesi esasına dayanıyor. Burada kullanılan dolgu materyalinin özelliği, yüze yapılan dolgular gibi kısa sürede eriyip gitmemesi ve biyolojik olarak uyumlu bir içerikte olduğu için (hydrogel terkipli) alerji  riskinin az olmasıdır. Bir diğer özelliği de yüksek miktarlarda kullanıma (100cc-300cc) maliyet olarak uygun olmasıdır. Bu özellikler bir araya gelince tabi ki biz de bunu bir fırsat olarak görüp meme, kalça, bacak, yüz de şekillendirme ya da dolgu olarak kullanmak istediğimiz alanlarda bu yöntemden yararlanılır.

Vücutta konturun düzeltilmesini ve doldurulmasını istenilen yerlerde büyük hacimlerde kullanılır. Ofis şartlarında yapılabilmesi de büyük avantajdır. İşlem sonrası; birkaç gün hastaya yapılan bölge konusunda dikkatli olmasını önerilir,  bunun dışında işlem biter bitmez hastalar normal günlük hayatlarına dönüyorlar. Yapılan dolgu maddesi 5-8 yıl arası kalıcılık süresine sahip, işlem defalarca tekrarlanabilme avantajına sahiptir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.