Annenin Burcuna Göre Hediye

15.06.2013
254
Annenin Burcuna Göre Hediye

Annenizin burcuna göre hediye seçmek istiyorsanız, aşağıda yer alan ipuçları size çok yardımcı olacaktır.

Filiz Yaşar Zorka

Annenizin burcuna göre hediye almak ister misiniz? Genç-yaşlı, güzel-çirkin, esmer-sarışın, okumuş- okumamış, çalışan-evde oturan, evli- bekar ya da boşanmış, zengin- fakir, zayıf-şişman, meslek sahibi olan –olmayan, şehirli-köylü, hamarat-üşengeç, güzel yemek yapan-yapamayan, öğretmen, işçi, gazeteci, postacı, şoför, biyolog, doktor, hemşire, ebe, astrolog, astronom, bahçıvan, bankacı, memur, yönetici, yönetilen, sekreter, asistan, öğretim görevlisi, hizmetli, aklıma gelen gelmeyen tüm meslek sahibi olan ya da olmayan kutsal kadınlar, bizi can-ı gönülden seven, emek veren, bağrına basan, sımsıkı sarılan, kokusu bir ömür burnumuzdan gitmeyen mübarek analarımız, anneler gününüz kutlu olsun.

Koç Burcu Anne: Annenizin hızına ayak uydurmanız zordur. Enerjisi bitmek bilmez. Koç Burcu anneleri, fiziksel olarak çok güçlüdür. Çocuklarını spor yapmaları için teşvik ederler. Arada sırada sinirli ve sabırsız olabilirler. Anneniz için en güzel hediye, spor bir giysi olabilir. Bir çift yeni spor ayakkabıya çok sevinecektir. Sizinle birlikte uzun yürüyüşler yapmak ya da bir takım oyunu içinde birlikte yer almak onu çok mutlu edecektir.
Boğa Burcu Anne: Boğa burcu anneleri çocuklarına çok düşkün olur. Çocuklarından da aynı derecede bağlılık bekler. Sakın ola boğa burcundan olan annenizin anneler gününü kutlamayı sona bırakmayın. Sabah erken saatlerde mümkünse yanına gitmek ve onu bir brunch’a götürmek, taze çiçekler onun için harika bir hediye olacaktır. Boğa burcu kullanışlı eşyalara bayılır. Biblolar da çok seveceği hediyeler arasında yer alacaktır.

İkizler Burcu Anne: Zeki, entelektüel ve özgürlüğüne çok düşkün bir kişiliktir. Çocuklarını da bu felsefe ile yetiştirir. Aşırı bağlılıklar ona göre değildir. Konuşmak ve iletişim kurmak onun için çok önemlidir. İkizler burcu anne için en güzel hediye severek okuyacağı bir kitap, film DVD’si, ya da konser bileti olabilir.

Yengeç Burcu Anne: Yengeç burcu kadınları sanki anne olmak için doğarlar ve kendilerini kelimenin tam anlamıyla çocuklarına adarlar. Zaman zaman bu sevgi çok tutucu ve hatta kısıtlayıcı olabilir. Bazen çocuklarını aşırı ilgiden bunaltabilirler. Yine de tüm burçlar kuşağında hiçbir burç annelik yetenekleri konusunda yengeç burcu ile yarışamaz. Dünya mutfağına ait yemek kursları, tatlı ya da çikolata yapımı kursları bu anneler için harika hediyeler olacaktır. Üstelik bu hediyelerin çocuklara faydası da dokunacaktır. Sevgili anneciğiniz, öğrendiği yemeği sizinle paylaşmaktan çok büyük haz duyacaktır.

Aslan Burcu Anne: O doğuştan kraliçedir. Ya da en azından prenses. Üstelik bu unvan için evlenmesine gerek kalmamıştır, çünkü babası kraldır. Doğal olarak da çocuklarını kraliyet ailesine yakışacak bir tarzda yetiştirmeye çalışacaktır. Kurallara uymasını isteyecektir, hele onları kendisi koyduysa! Bu anne için en güzel hediye tabii ki mücevherlerdir. Altının parıltısına asla karşı koyamayacaktır. Belki bu sayede kuralları biraz esnetebilirsiniz.

Başak Burcu Anne: Titiz, temiz, tertipli ve düzenlidir. Çocuklarından da bunu bekler. Bazen eleştirinin dozunu kaçırsa da tek istediği mükemmel olmak ve mükemmel çocuk yetiştirmektir. Bu nedenle başak burcu annenizi anneler gününde biraz dinlendirmek, ona hijyen sertifikası olan bir SPA’da küçük bir tatil hediye etmek çok yararlı olacaktır.

Terazi Burcu Anne: Sanatsal yönü en gelişmiş anne’dir demek çok doğrudur. Bazen aklı sanat ile o kadar meşgul olur ki çocuğunun ihtiyaçlarını ihmal edebilir. Bir taraftan ideal anne olmaya çalışacak diğer taraftan da özgürlük ve bağımsızlık kaygısıyla sizi görmezden gelebilecektir. Terazi burcu anne için en ideal hediye bir resim sergisi davetiyesi olacaktır. Seramik, heykel, resim ya da müzik kursları da çok seveceği hediyelerdir.

Akrep Burcu Anne: Çocuğunun bütün sırlarını bilir. En yakın sırdaş ve dert ortağıdır. Çocuklarını sıkı sıkı sarar, bazen o kadar çok sıkar ki, nefes alamaz olurlar. Akrep anneler, sevgilerini şefkat ile gösterme konusunda diğer burçlara oranla biraz daha katıdırlar. Bunun yerine çocuklarının etrafında bir koruyucu duvar örerek, onları dış dünyanın tehlikelerinden korumak için çaba harcarlar. Gittiğiniz her yer ve konuştuğunuz her arkadaş akrep burcu annenin bilgisi dahilindedir. Akrep burcu anne için en ideal hediye, bir puzzle olabilir. Sabırla parçaları yerine koyacaktır. Kırmızı tonlarda bir aksesuar da çok hoşuna gidecektir.

Yay Burcu Anne: Hadi gidelim! Anneniz doğuştan bir kaşiftir. Çocuklarla arası çok iyidir ve en iyi arkadaşınızdır. Bazen roller karışsa da ve siz ona annelik ya da babalık yapmak zorunda kalsanız da o dünyanın en heyecan verici annesidir. Başbaşa yapacağınız uzun bir yolculuğa bayılacaktır. Özellikle de daha önce gidip görmediği bir yerse.

Oğlak Burcu Anne: Disiplinli, katı, karamsar ve kuralcıdır. Bu dünyaya sanki iş yapmak için gelmiştir ve sizden de bunu bekler. Mükemmel bir anne olmak için sabah beşte kalkıp gece yarılarına kadar çalışacaktır. Herşeyi planlayacak, kurallar koyacak ve bunlara uymanızı bekleyecektir. Antika bir süs eşyası anneniz için iyi bir hediye olacaktır. İpek bir eşarp, ya da deri bir çata da olabilir.

Kova Burcu Anne: Anneniz o kadar meşguldür ki, onunla konuşmak için randevu almanız gerekebilir. Kendini dünyanın sorunlarını çözmeye adamış olan bu anne, geniş çevresi ile durmadan planlar yapacak, komşularının dertlerine ortak olacak, sonra da sizinle ilgilenecektir. Kova anne için en güzel hediye yeni bir cep telefonu olacaktır. Diz üstü bilgisayar ya da tablet bilgisayar da olabilir.

Balık Burcu Anne: Fedakar, duygusal, kendini adayan bir annedir. Size bakarken, duyduğu sevgiden gözlerinin dolduğunu görebilirsiniz. Çocuklarını çok sever ve onlar için seve seve hayatından fedakarlık eder. Balık burcu anne için en güzel hediye sevdiği parfümden bir şişe daha olacaktır.
Her anneler gününde ben hüzünle dolarım. Gazetelerde, dergilerde, televizyonda, radyolarda anneler ile ilgili onlarca yazıyı, haberi, filmi gördüğümde. Allah uzun uzun ömürler versin, anneciğim hayatta ve tüm annelerimizin sağlığı için dualar ederim defalarca. Yine de aklıma hep annesini kaybetmiş çocuklar ve çocuğunu kaybeden anneler gelir. Bazen kutlamanın dozunu kaçırdığımızı ve onlara haksızlık yaptığımızı düşünürüm. Bu anneler günü yazımı işte bu yüzden çocuksuz annelere ve annesiz çocuklara adıyorum. Hepinizi çok seviyorum. Sevgiyle kalın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.