Aşırı Terleme Çözümü

Aşırı Terleme Çözümü

Liposuction yöntemi, aşırı terleme sorununu giderme amacıyla da kullanılıyor. Havaların ısınmasıyla beraber kötü koku ve giysilerde istenmeyen lekelere neden olan koltuk altı terlemesi, kişilerin iş ve sosyal yaşantılarında olan ilişkilerini olumsuz yönde etkileyebilir.

Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu

Estetik ve Plastik Cerrahı

Liposuction, aşırı terleme sorununda da başarılı sonuçlar veriyor.

Ter Bezlerinin Ne Kadarının Alınması Gerekiyor?

Liposuction yöntemiyle ter bezleri alınırken, öncelikli olarak tümünün alınmamasına, ölçünün fazla kaçmamasına çok dikkat etmek gerektiği bilinmelidir. Çünkü terleme fonksiyonlarının komple sonlandırılması, sağlık açısından oldukça sakıncalıdır. Bu uygulamada terlemenin aşırı olmaması, minimum düzeye indirilmesi amacına uygun davranılır. Liposuction uygulamasıyla, aşırı terlemenin sonlandırılması konusunda bu hassas noktaların dikkatten kaçmaması için, alanında uzman hekimlerden destek alınmalıdır.

Öğle Tatilinde Uygulanabilecek Kadar Kısa Sürüyor

Hastanın durumuna göre genel anestezinin de tercih edilebileceği bu uygulama, genel olarak lokal anestezi altında yapılıyor. Yaklaşık olarak yarım saat süren uygulama, öğle tatilinde yapılabilecek kadar kısa sürmesiyle avantajını ortaya koyuyor.

Gerekli olması halinde 18 yaşın altındaki hastalarda da uygulanabilen Liposuction, yok denecek kadar az olan yan etkileriyle dikkat çekiyor.

Kısa süren uygulama ile uzun süreli etki

Liposuction ile ter bezlerinin alınması işlemi, yarım saat gibi kısa uygulama süresinin yanı sıra, uzun süren etkisiyle de büyük avantaj sağlıyor. Bazı özel durumlar dışında, Liposuction ile ter bezlerinin alınma işleminin tekrarlanması gerekli görülmez. Bu anlamda, tedavide kalıcı bir etkiden söz etmek mümkün olur. İstenmeyen özel ve olumsuz durumların ortaya çıkmaması için, operasyonun mutlaka deneyimli bir plastik cerrahi uzmanı tarafından yapılması gerekir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.