Bölgesel Kilolarla Vedalaşma

Bölgesel Kilolarla Vedalaşma

Diyet ve spora rağmen bölgesel yağlanma sorunlarından kurtulamayanlar için lazer liposuction yönteminin çözüm olabilir. Çünkü tatil ve düğün sezonunun açılması ile kış aylarında kalın kıyafetler altında saklanabilen fazla kilolar sorun olmaya başladı. 

Prof. Dr. Haluk Duman

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Bölgesel yağlanma sorunu çözümünde Lazer liposuction normal olana oranla hasta için çok daha kolay bir yöntemdir. Ancak en önemlisi bu yöntem ciltteki kolajene etki ederek cildi sıkılaştırır ve sarkmaları önler.

Yaz aylarının gelmesi ile fazlalıklarından kurtulmak isteyenleri zayıflama telaşı sararken bölgesel yağlanma sorunundan kurtulmak isteyenler için cerrahi yöntemler gündeme geliyor.  Diyet ve spora rağmen bölgesel kilolarını atamayanlara normal liposuctiona oranla çok daha acısız ve avantajlı bir yöntem sunan lazer liposuction son dönemin en sık kullanılan yöntemlerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Lazer liposuction son derece güvenli, kolay ve çok başarılı sonuçlar veren bir yöntem. Liposuction denince akla gelen ağrılar ve morluklar bu yöntemde en aza indirgendi. Düzgün bir fizik için yapılan diyetlerde istenilene ulaşılamadığı zaman özellikle göbek, bel, basen ve diz çevresindeki fazlalıklardan kurtulmak bu yöntem ile mümkün.

Dokulara zarar vermiyor

Lazer liposuction yöntemi lokal anestezi ile küçücük bir delikten girilerek yapılır. Bu yöntem hem hastayı yormuyor hem de doku zararını minimuma düşürür. Yöntemin en önemli avantajları, normal liposuction ile kıyaslanamayacak kadar az travmatik olması, operasyon sonrasında dönemde ağrı, ekimoz, morluk, ödemin minimal olması ve hastanın kısa sürede normal yaşamına dönebilmesi.

Cildi sıkılaştırır, sarkmaları engeller

Lazer liposuction en önemli özelliğinin sıkılaştırıcı etkisi. Yöntem kolajene etki ederek ciltte sıkılaşmaya neden olur ve sarkmaları önler ve hatta sarkmaları düzeltir. Lazer liposuctionın boyun (gıdı), kol, karın, bacak içi kısmı ve dizler gibi sarkma eğilimi olan bölgelerde kullanımı son derece etkili.

İncecik ayak bileklerine kavuşturuyor

Yöntem özellikle kalın ayak bileğinden şikayet eden kadınlar için güzel sonuçlar veriyor. Ayak bileği kalın olan kadınlarda uygulama ile aşil tendonunu ortaya çıkartır, kadınların en feminen yerlerinden biri olan ayak bileğini yeniden şekillendirilebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.