Burçlara Göre Güzellik!

17.10.2012
40
Burçlara Göre Güzellik!

Burçlara Göre GüzellikYıllardır aynı parfümü kullanıyor, makyaj yaparken klasik renkleri tercih ediyorsunuz. Hatta yeni çıkan ürünlerden haberiniz dahi yok.

Bunun nedenini hiç merak ettiniz mi? Belki de bu davranışınızın nedeni burcunuzda saklı. Çünkü uzmanlar, burçların bir anlamda güzelliğin aynası olduğunu söylüyorlar!

Su grubu
Yengeç (22 Haziran – 22 Temmuz)
Akrep (23 Ekim – 21 Kasım)
Balık (19 Şubat-20 Mart)

Makyaj
Su grubu kadınlar makyaj yapmayı çok sever. Makyajın her tonu dener sıra dışı makyajdan hiç çekinmezler. Pastel tonları ve açık renkleri kullansalar bile koyu far sürmek, gözlerine siyah kalem çekmek gibi uygulamaları cesurca uygularlar.

Bakım
Su grubu öncelikle narsistir ve kendilerine hayrandırlar. Kozmetik ürünler özellikle nemlendirici kremler ve vücut yağı olmazsa olmazıdır. Su çok sevdikleri için banyo yapmayı, denizi, havuzu ve saunayı çok severler.

Spor
Su grubu kadını için spor biraz soğuk bir kavram. Spor yapmak onların içinden gelmeli veya başkaları tarafından buna teşvik edilmeliler. Örneğin arkadaşları tarafından havuza davet edilmek, su grubu kadınlarının çok hoşuna gider.

Moda
Su grubu kadını için moda, rahatlık demektir. Giydikleri kıyafetin kumaşı onlar için çok önemlidir. Pastel tonlarda, eflatun ve gümüş rengi kıyafetleri tercih ederler. Vücut hatlarına ortaya çıkaran kıyafetler giymeyi severler.

Parfüm
Çiçek kokularından baharatlı kokulara kadar her parfümü severler. Kendilerine en uygun parfümü bulduklarında, onu uzun bir süre değiştirmezler. Hatta parfümleriyle adeta özdeşleşirler. Özellikle gül esanslı parfümler, su grubu kadınları için idealdir.

Ateş grubu
Koç (21 Mart – 20 Nisan)
Aslan (23 Temmuz – 22 Ağustos)
Yay (22 Kasım-20 Aralık)

Makyaj
Ateş grubu kadınları çok yaratıcıdır, fakat aynı zamanda sabırsızdırlar. Güzelliklerde aşırı derecede düşkün olsalar da, saatlerce aynanın karşısında makyaj yapmak onlara göre değildir. Gündüzleri sade makyaj yapmayı, akşamlarıysa makyajı için altın tonlarında far veya ruj tercih ederler.

Bakım
Ateş grubu kadını tek bir ürüne bağımlı kalmayı sevmez. Her zaman yeni ürünler ve 1. markalar denemeyi tercih eder. Özellikle sabah-akşam kullanılabilen yüz, boyun ve dekolteyi nemlendiren bakım kremleri ateş grubu kadınları için idealdir.

Spor
Ateş grubu kadınları yerlerinde duramazlar. Spor yapmak, özellikle de açık havada bisiklete binmek veya tenis oynamak onlar için vazgeçilmezdir. Koşu, atletizm ve kayak da ateş grubu kadınları için idealdir.

Moda
Dış görünümlerine büyük önem verirler. Modayı büyük bir merakla takip eder, mümkün olduğu kadar ayak uydurmaya çalışırlar. Ateş grubu kadını çarpıcı renkleri, özellikle kırmızı, bordo ve altın sarısını tercih ederler.

Parfüm
Piyasaya yeni çıkan parfümleri denemekten asla geri kalmazlar. Ateş grubu kadınları, özellikle çiçek ve vanilya esanslı kadınsı kokuları tercih ederler.

Toprak grubu
Boğa (21 Nisan – 20 Mayıs)
Başak (23 Ağustos – 22 Eylül)
Oğlak (21 Aralık-19 Ocak)

Makyaj
Toprak grubu kadınları çok düzenli ve temizliğe düşkündürler. Makyaja zaman ayırmaktan çekinmez ve makyaj yaptıkları halde, yapmamış gibi görünmeyi çok severler. Genelde birbirine yakın tonlarda pastel renkleri tercih ederler.

Bakım
Lüks bakım kremleri toprak grubu kadınlarının işidir. Cilt tiplerine uygun kremleri seçmeye özen gösterirler. Yüz ve vücut bakımına büyük önem verirler. Başak kadınları için kullandıkları ürünün etkili olması çok önemlidir. Oğlak kadınlarıysa, ihtiyaç duymadıklarından nemlendirici kremleri pek tercih etmezler.

Spor
Toprak grubu kadınları rahatlığa büyük önem verirler. Onlar için spor yapmak, problemli bölgelerle savaşmak ve sağlıklı bir hayat sürmek demektir.

Moda
Modayla fazla ilgilenmeyen toprak grubu kadınları, kendilerine yakışanı giymeyi tercih ederler. Rahat kıyafetleri, krem, kahverengi, yeşil ve gri tonlarım severler. Oğlak kadını klasik giyinmeyi, Boğa kadını da kaşmir kumaştan kıyafetleri tercih eder. Başak kadınıysa kıyafette kaliteye çok önem verir.

Parfüm
Toprak grubu kadınları genellikle baharatlı kokuları tercih ederler. Çok nadir olarak parfümlerini değiştirirler. Onlar için önemli olan, kokunun tenleriyle uyumu.

Hava grubu
İkizler (21 Mayıs- 21 Haziran)
Terazi (23 Eylül – 22 Ekim)
Kova (20 Ocak -18 Şubat)

Makyaj
Hava grubu kadınları her türlü yeniliğe açık ve meraklıdırlar. Makyajın tüm püf noktalarını bilir ve yenilikleri takip ederler. Örneğin mavi oje modaysa, el ve ayak tırnaklarının bu renkte olduğunu hemen görürsünüz! Makyaj yapmak hava grubu kadınları için bir gerekliliktir. Makyaj yapmadan evden çıkmazlar.

Bakım
Hava grubu kadınları, daha iyisini bulabilirim mantığıyla değişik ürünler denemekten çekinmezler. Yeniliklere ve öğrenmeye açık olduklarından, kendilerini daha güzel gösterecek her ürün hakkında bilgi sahibi olmaya büyük önem verirler. Özellikle banyo ürünlerine ve yağlarına ilgi duyar, güzellik salonlarına gitmeyi çok severler.

Spor
Hava grubu kadınları iletişim kurmaktan hoşlandıkları için, tek başına spor yapmak onlara göre değildir. Spor salonlarına gitmeyi, burada hem spor yapmayı hem de dostluk kurmayı tercih ederler. Özellikle vücudu gevşeten ve zihni rahatlatan jimnastik hareketlerini tercih ederler.

Moda
Modayı takip etmeye büyük özen gösteren hava grubu kadınları, kıyafetlerinde açık ve canlı renkleri, özellikle de mavinin tonlarım tercih ederler.

Parfüm
Hafif ve ferahlatıcı kokular.hava grubu kadınları için idealdir. Özellikle de limon ve çiçek esanslı parfümleri tercih ederler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.