Çiftçi İle Yerli Üretimde Başarı 

Çiftçi İle Yerli Üretimde Başarı 

Doğuş Çay her yıl 70 bin çiftçi ile iş birliği yaparak, bir milyon 300 bin ton tarım ürünün alımı gerçekleştiriyor. Kurum bünyesindeki 11 üretim fabrikasında aldığı tarım ürünlerini işleyerek, Doğuş Şeker, Doğuş Salça ve cips gibi farklı markalar altında Türkiye’nin dört bir yanındaki tüketicilerle buluşturuyor.

“En Güzel Çay Doğuş Çay” sloganı ile akıllarda yer edinen Doğuş Çay, tarladan sofralara kaliteli ürünler sunuyor.

Her yıl 70 bin çiftçiyle iş birliği yaparak, yılda bir milyon 300 bin ton tarım ürünü alımı gerçekleştiren şirket, Türkiye’nin dört bir yanındaki tüketicilerle buluşuyor. Bünyesinde 4 bin kişilik istihdam sağlayarak büyük bir sosyal sorumluluk üstlenen Doğuş Çay, tarım sektörü dışında 2023 yılında Afyonkarahisar’da 70 milyon dolarlık yatırım yaparak, güneş enerjisi paneli üretimine Karakan Enerji olarak giriş yapıyor. Güneş enerjisi pazarında da yer almaya başlayan şirket, tarımsal sulama aboneliği ile güneş paneli bahçeleri kurmayı hedefliyor.

Doğuş Çay Yönetim Kurulu Üyesi Harika Karakan Batallı, çayın Türkiye ekonomisi, tarımı ve bölge insanının yaşamı açısından büyük öneme sahip olduğunu ifade ederek, ‘Türkiye, dünyada çay tüketiminde birinci, üretiminde ise beşinci sırada yer alıyor. Türk çayı tarlada kar altında yetişen tek çay ve bu özelliğiyle lezzet açısından önemli bir avantaja sahip. Doğuş Çay olarak, dünyanın en modern teknolojisiyle donatılmış tesislerde 55 bin çay çiftçimizle, çay sektöründe çalışmalarımıza devam etmekteyiz’ dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.