Cilt Gençleştirmede Altın İğne

Cilt Gençleştirmede Altın İğne

Cilt onarımı ve yenilenmesini sağlayan, doğal kolajen üretimini arttıran, kan akışını iyileştiren işlem altın iğne uygulaması son dönemde tercih edilen yöntemler arasında yer alıyor. Uygulama enerji bazlı yani cihaz ile yapılır, herhangi bir madde enjekte edilmez.

Dr. Hülya Süslü

Dermatoloji Uzmanı

Altın iğne uygulaması ciltte yenilenme, sıkılaşma, yüz germe, gözeneklerde küçülme, sebum dengelenmesi, ince kırışıklıklarda azalma, akne (sivilce) ve izlerinin tedavisi, ameliyat izlerinin azaltılması, çene hattının belirginleşmesi, göz çevresinin sıkılaşması, çatlak ve lekelerinin azaltılmasında kullanılır.

Altın iğne işlemi sonrasında ciltte gözle görülür onarım-yeniden yapılanma sağlar. Bu yapılanma kişinin tamamen doğal bileşenleri, yani kendi öz dokusu ile gerçekleşir. Cihazın uç kısmına güvenli ve tamamen kişiye özel başlıklar takılır. Bu başlıklarda cildin alt tabakalarına radyo frekans enerjisi ileten, derinliği ayarlanabilir 25 adet mikro iğne bulunur. Bu mikro iğneleme teknolojisi ile cildin en üst tabakasına zarar vermeden, cildin alt tabakalarına radyo frekans enerjisi iletilir. Bu sayede cilt etkili bir şekilde tedavi edilirken yan etki oranı da en aza indirilmiş olur.

Altın iğne ile ilk seansta gözle görülür fark

Altın iğne toplumda sıklıkla rastlanan ve çokça şikâyet edilen problemlere etkin çözüm sunar. Ciltte yenilenme, sıkılaşma, yüz germe, gözeneklerde küçülme, sebum dengelenmesi, ince kırışıklıklarda azalma, akne (sivilce) ve izlerinin tedavisi, ameliyat izlerinin azaltılması, çene hattının belirginleşmesi, göz çevresinin sıkılaşması, cilt çatlakları ve lekelerinin azaltılmasında kullanılır.

Kişiye göre değişiklik göstermekle birlikte genellikle 3-6 haftada bir, 3-4 seans yapılması önerilir. Seans sayı ve aralığını hekim hasta ile beraber ihtiyaca göre belirleyebilir. İlk seanstan sonra bile etkisi hemen görülür, etki kademeli olarak her seansta artar. Her yıl tekrarı önerilir ya da belirli aralıklarla idame dozlar önerilir.

Altın iğne hamile veya kalp pili olanlara uygulanamaz

Etkili ve ağrısız bir işlem olması sebebiyle talep gittikçe artıyor. Altın iğne tedavisi esnasında minimum ağrı hissedilir. Bu ağrıyı azaltmak için tedaviden 30 dakika önce lokal anestezik krem ile hasta işleme hazırlanır. İşlem süresi uygulanacak bölgeye göre değişmekle birlikte 30-60 dakika sürer. Ancak hamile ve emziren, kalp pili olan, uygulama bölgelerinde açık yara ya da enfeksiyon varlığında altın iğne işlemi uygulanmamalıdır.

Altın iğne yaz-kış uygulanabiliyor

İşlem sonrasında ciltte kızarıklık oluşması normal ve kızarıklık genellikle birkaç saat içerisinde kendiliğinden kaybolur. Hasta sosyal yaşamına hemen geri dönebilir. Altın iğne tedavisi yaz ve kış aylarında uygulanabilir. Bazı hastalarda kızarıklık 3-4 gün sürebilir. İşlem sonrası cilt güneş ışınlarına karşı yüksek koruma faktörlü güneş koruyucu kremler ile korunmalıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.