Ciltte Mezoterapi Kurtuluşu

Ciltte Mezoterapi Kurtuluşu

Ciltte yaşlanma alametleri 30 yaş sonrası başlar, incelir, soluklaşır, kırışıklıklar aba altından sopa göstermeye başlar. Etkili cilt gençleştirme yöntemlerinden yararlanmakta fayda var!

Dr. Gökhan Okan

Dermatoloji Uzmanı

Yüz mezoterapisi diye de adlandırılan mezolifting işlemiyle; cildimizde görülen yaşlanma belirtilerini hafifletebilirsiniz. Cilde doğrudan verilen vitamin ve minerallerle; cildinizin canlı, sağlıklı ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik bu sadece kadınlar değil, 30’unu geçiren erkekler için de geçerli.

Ciltte Otuzlu Yaşlardan Sonra Ortaya Çıkan Yaşlanma Belirtileri ve Çözüm Yolları

–         Cildimizde otuzlu yaşlardan itibaren yaşlanma belirtileri görülmeye başlar. Cildin yenilenme sürecinin yavaşlaması, ince ve soluk görünmesine neden olur. Bağ dokusunda bulunan kollajen ve elastin salgısının azalması; elastikiyet kaybına ve yüzeysel kırışıklara sebep verir. Hiyarülonik asit maddesinin azalması da nem kaybının ve kuruluğun nedenidir.

–         ‘Yüz mezoterapisi’ diye de adlandırılan mezolifting işlemiyle; cildimizde görülen bu yaşlanma belirtileri hafifletilir ve cildimizin canlı, sağlıklı ve parlak bir görünüm kazanması sağlanır.

 Cilde Hızlı Etki

–         Mezolifting işleminde cilt altına ufak iğneler yoluyla hiyarülonik asit, cildi yenileyen vitaminler, mineraller ve antioksidanlar verilir. Bu şekilde; cildimiz için gerekli olan maddeler, doğrudan istenilen bölgeye ulaşmış olur.

–         Harici uygulanan kremlerin mezolifting işleminden farkı; hem etkilerinin uzun dönemde göstermeleri hem de derinin derin tabakalarına ulaşmalarında zorluktur.

Nemli ve Işıltılı Bir Cilt

–         Mezolifting yönteminde etken maddelerin derinin alt tabakalarına verilmesi; yüze nem, dolgunluk, gerginlik, renk ve ışıltı kazandırılır, anında diri ve genç bir görünüm sağlanır.

–         Cilt altına verilen maddeler; cildi uyararak nemlenme sağlar, kollajen ve elastin üretimi artar, cilt parlak görünüm kazanır ve sarkmalarda hafifleme gözlenir. Cilt tonu ve yapısı aynı zamanda değişir.

Çene ve Boyun da Gençleşsin

 –         Mezolifting işlemi; yüz dışında çene, boyun, dekolte ve el sırtlarına da uygulanabilir. Bu şekilde yüz dışındaki diğer bölgelerde de yaşlanma belirtilerinde hafifleme sağlanır.

–         Mezolifting işleminde; cilt içine iğnelerle verilen kokteylin içeriğinde hiyarülonik asit, vitamin C, Vitamin A, vitamin E, vitamin K ve mineraller bulunmaktadır.

Erkeklere de Lazım!

 –         Özellikle 30 yaş ve üzeri kadın ve erkeklerde yaşlanma belirtilerinin önemli ölçüde gerilemesini sağlayan mezolifting tedavisinde ortalama 4-6 seans uygulama yeterli olmaktadır ve bu işlemin her yıl kür halinde uygulanması hastalara önerilmektedir.

–         Mezolifting işlemi öncesi hastanın ağrı hissetmemesi için yüze ağrı kesici özelliği olan krem uygulanır. İstenilen anestezi sağlandıktan sonra işlem gerçekleşir. Hastanın işlemden üç gün öncesinden ağrı kesici ilaç alıyor ise kesmesi istenir.

Hamile ve Lohusalara Önerilmez

–         İşlem kısa sürelidir, ortalama 30-45 dakika sürmektedir. Uygulama sıklığı kişiye göre değişkenlik göstermekle birlikte 2-4 haftalık aralıklarla 4-6 seans arasındadır. Etkisi ilk seanstan itibaren görülmeye başlar.

–         İşlem sonrası hastalar günlük yaşamlarına dönebilirler. İşlemin yan etkisi yok denecek kadar azdır nadiren işlem yapılan bölgelerde morarma görülebilir.

–         Gebelik dönemindeki kadınlara, lohusalara, kan sulandırıcı ilaç kullananlara ve otoimmun hastalığı olanlara tavsiye edilmez.

Gergin Cilt İçin C Vitamini, İncelen Deriye A Vitamini

Mezolifting işleminde; cilt içine verilen kokteylin içeriğinde hiyarülonik asit maddesi, vitamin C, Vitamin A, vitamin E, vitamin K ve mineraller bulunmaktadır. Mezoliftingde verilen mineraller, hücrelerin canlanmasını ve bu şekilde istenilen etkinin alınmasını sağlar.

–         Hiyarülonik asit: Su çekme özelliğine sahiptir; bu şekilde cildin nem ve elastikiyet kazanmasını sağlamaktadır.

–         Vitamin C: Ciltte kollajen salgısını uyarır; bu hem cildin gergin görünmesini sağlar hem de ciltteki düzensiz renk tonunu normale döndürür.

–         Vitamin A: İncelen deriyi düzeltir.

–         Vitamin K: Dokunun kan dolaşımını düzenler.

–         Vitamin E: Serbest radikalleri uzaklaştırır.

Peelingle Birlikte Yaptırın Hem  Gençleşin Hem Lekeleri Sildirin!

–         Mezolifting işleminin peeling ile birlikte uygulanması güzel sonuçlar elde edilmesini sağlar. Peelingde amaç, üst tabakadaki hücrelerin soyularak atılmasını ve alttan sağlam canlı deri gelmesini sağlamaktır. Bu şekilde hem oluşmaya başlayan erken kırışıklıkların yerleşmesi engellenir, hem de ciltte oluşan istenmeyen lekeler tedavi edilir.

–         Peeling iki ya da üçer hafta arayla dört ile altı seans arasında yapılmaktadır. Peeling; meyve asitli ya da TCA peeling şeklinde olabilmektedir. Peeling işlemi için kullanılacak asidin gücü, kişinin cilt yapısı ve mevcut olan soruna göre belirlenmektedir.

Güneşten Korunun

–         Peeling sonrası ciltte kızarıklık, hafif kabuklanma, kepeklenme gibi bulgular gözlenebilmektedir. Bu bulgular birkaç günde nemlendiriciler ile hafiflemektedir.

–         Peeling sonrası yeni gelen deri güneşe karşı çok hassastır. Güneşten korunmak çok önemlidir. Güneş koruyucu kullanımına tedavi sonrası da devam edilmelidir.

Bir Taşla İki Kuş!

–         Mezolift yöntemiyle peeling işleminin beraber uygulanması üst ve alt derinin bir arada onarılmasını sağlamaktadır. Bu şekilde mezolift işleminin etki süresi de uzamaktadır. Mezolift işlemi her mevsim yapılabilmekle birlikte peeling işlemi için yaz mevsimi uygun değildir.

–         Mezolifting işlemi ayrıca botoks ve dolgu uygulamalarıyla birlikte de uygulanabilir.

Cilt Sağlığı İçin Önemli İpuçları

–         Beslenmeye dikkat edin. Özellikle sebze ve meyve tüketimine ağırlık verin.

–         Su tüketimine önem verin.

–         Uyku düzeninize dikkat edin. Günlük uyku süresi; yaşa ve kişiye bağlı değişmekle birlikte 6- 8 saat arasında olmalıdır.

–         Cilt temizliğine önem verin. Günde iki defa cildinizi temizleyin, cilt tipine uygun bir nemlendirici ürün kullanın.

–         Kesinlikle makyajla uyumayın.

–         Düzenli güneş koruyucu ürün kullanın.

–         Cilt yaşlanmasını geciktirmek amacıyla dermatoloji uzmanlarından yardım alın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.