Diş Estetiğindeki Püf Noktalar…

15.07.2014
56
Diş Estetiğindeki Püf Noktalar…

dis-estetigindeki-puf-noktalarİnci gibi beyaz dişler, içten bir gülümseme, doyasıya bir kahkaha herkes için son derece önemlidir. Güzel gülen insanlar hem kendilerine olan özgüvenleri hem de dış görünümleri ile dikkat çeker. Dişler, yüzümüzün en dikkat çeken yeri. Diş estetiğindeki son trendler ile dişteki kusurlar sorun olmaktan çıkıyor.

Dr. Çağdaş Kışlaoğlu

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı

Gelişen teknoloji sayesinde karakterinize göre diş yapınız belirlenebilir, gülüşünüzü bilgisayar ortamında test edilerek size uygun gülümseme ayarlanır.

Yaprak Porselenin İnce Yapısıyla, İnci Gibi Dişlere Kavuşun

Doğal bir görünümün kapılarını aralayan Laminate Veneer yöntemi, dişlerin ön yüzeylerine yerleştirilen ince porselen sayesinde inci gibi dişlere kavuşturur. Işığı gerçek dişler kadar iyi yansıtan yapısıyla ışıl ışıl bir gülüşün mimarı olan Laminate Veneer yöntemi, dişlerin sağlıkla kullanılmasına imkan verdiği gibi, estetik açıdan tatmin edici görünümüyle de kadınların öz güvenlerine olumlu katkıda bulunur.

Dişlerin ön yüzeylerindeki kırık ve aşınmalarda, dişler arası boşluklarda ve diş renk değişimlerinde olmak üzere oldukça geniş bir alanda çözümler sunan bu yöntem, gülüş üzerinde de önemli farklılıklar ortaya çıkarmaktadır. Dişlerin isteğe bağlı olarak daha geniş yapılmasına imkan veren, bu sayede dudakların da daha dolgun ve estetik açıdan daha hoş görünmesini sağlayan yaprak porselenler, yüz hatlarının da orantılı görünmesine yardımcı olmaktadır. Dişlerde şekil ve renk değişimleri yapabilen bu yöntem ile estetik kusurlar kolayca giderilmekte, kişiler öz güvenlerini tazeleyebilmektedir.

Bonding Yöntemiyle Dişlerdeki Renk ve Şekil Bozuklukları Gideriliyor

Hemen hemen tüm yaş gruplarına uygulanabilen Bonding yönteminde kullanılan malzemeler, dişin dış yüzeyine tutturularak uygulanır, dişlerdeki şekil ve renk bozuklukları bu şekilde giderilir. Bu yöntem sayesinde, kırılmış veya başka şekilde hasar almış dişler onarılır, dişler arası boşluklar kapatılır, diş boylarını istenilen düzeye getirmek mümkün olur. Bu yöntemde seans süresi yaklaşık 15 dakika – 1 saat aralığında sürer. Seans süresi, kişinin diş yapısı ve durumuna göre değişkenlik gösterebilir. Bu uygulama esnasında herhangi bir ağrı oluşmaz. Çoğu zaman dişi uyuşturmaya dahi gerek duymadan işlem yapılır.
Dişler Beyazlatılarak Mükemmel Bir Gülüş Garantileniyor

Herkesin sahip olmak istediği beyaz ve ışıltılı dişler beyazlatma yöntemiyle uygulanarak mükemmel gülüşler ortaya çıkar. Diş beyazlatma işleminde lazer kullanılarak başarılı sonuçlar elde edilir. Diş beyazlatma işleminde öncelikle dişlerdeki gözeneklerin temizlenmesi amacıyla, dişlere oksijenli su veya özel bir jel uygulanmaktadır. Bu maddelere, yaklaşık 45 dakika boyunca lazer ışığı tutularak beyazlama işlemi gerçekleştirilmektedir. Beyazlatma oranı, kişinin diş renginin ve yapısının durumuna bağlı olarak belirlenmektedir. Dişler beyazlatılarak kişiler estetik açıdan tatmin olmakta, mutluluklarını gülüşlerine yansıtabilmektedirler.

Dişlerdeki şekil ve renk bozukluklar estetik uygulamalarla giderilebiliyor, kişiler gülüşlerini öz güvenle sergileyebiliyorlar. 3 adımda dişleri güzelleştirmek için yapılması gereken ise, işi uzman ellere bırakmak ve sonrasında da mükemmel bir sonucun tadını çıkarmaktır.

Doğru Diş Fırçalama ile Diş Sağlığınızı Koruyabilirsiniz

Diş fırçalama, diş ve diş etlerinin sağlığını korumak açısından büyük önem taşır. Dişlerini temizlemek isterken, yanlış fırçalama tekniği yüzünden pek çok kişi istemeden diş ve diş etlerine zarar verebilir. Nazik hareketlerle, dişlerin mümkün olan her yerine ulaşarak yapılması gereken diş fırçalama işlemi, sert ve yanlış müdahalelerle diş sağlığını tehdit edebilir.

Doğru bir diş temizliği için öncelikle diş fırçasının kullanımdan önce ıslatılmaması gerektiğini bilmek ve yaklaşık nohut büyüklüğünde diş macunu kullanmak gerekir. Dişlerin bulunduğu tüm yüzeylerin diş fırçasıyla fırçalanması da, doğru diş fırçalamanın olmazsa olmazları arasında yer alır.

Doğru diş temizliğinde, diş fırçalarının niteliği ve kullanım süreleri de büyük önem taşır. Ağız içi hijyenini korumak için, diş fırçalarının 3 ayda bir mutlaka yenisi ile değiştirilmesi gerekir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.