Doğru Nefesle Hayatı Yakala!

Doğru Nefesle Hayatı Yakala!

İnsan yaşamının üç yaş dönemlerinde çevredeki olayların farkına varılıp, anlam yüklenmesiyle nefes değişiklik göstermeye başlar. Üzülme, kızma, sinirlenme duyguları yaşanırken nefesin tutulması, vücuda yeterli oksijen alımını engeller. Eğer kişi doğru nefes alırsa her an-her yerde hayata katılma şansını yakalar.

Pınar Berkman Seyhan

Nefes Eğitmeni

Hayatta her şey bir enerjidir; kişinin oluşturduğu enerji frekansı yaşamının her noktasını etkiler. Bu nedenle düşüncelere dikkat etmek, basma kalıp konuşma-öğretilenlerden vazgeçmek, olumlu olmak, stressiz ortamlarda bulunmak, değiştirilemeyecek konuları kabullenmeye geçmek gerekir. Çünkü nefes, hayatın aynasıdır. Enerji frekansını yükseltmek için nefes çalışmaları çok etkili bir yöntemdir.

Kişinin düşünce şekli hayat akışını da belirler. Bunun farkına ve bilincine varan kişinin hayatında dönüştürmek istediği noktaları belirlemesi, düzeltmek için de çalışmalar yapması gerekir.

Düşünce şeklini değiştirecek farklı çalışma yöntemleri vardır. Nefes bunlardan birisidir. Nefes ve düşünce üzerinde aynı anda çalışılarak hayat tarzı değiştirilebilir. Nefes ve bedensel titreşim aynı frekansa geldiğinde hayat olumlu-istenen yönde değişmeye başlar.

Yaşamdaki zorlu süreçler nefes alışkanlığını etkiler…

Sıkıntılı-stresli-onaylanmayan-hoşa gitmeyen olaylar sırasında nefes tutulur, vücuda yayılması engellenir. Oksijensiz kalan süreçte vücutta blokajlar oluşur, oluşan blokajlar daha fazla strese girilmesine sebep olur. Bu kısır-döngü sırasında vücut bağışıklık sistemi zayıflar, hastalık için zemin oluşur ve hayatın içine yeni olasılıklar giremez, yeni adımlar atmakta zorlukta çekilir. Nefes çalışmaları ile oluşan blokajlar açılıp, enerji frekansları yükseltilip, nefes sağlıklı-olması gereken hale geldiğinde yeni olasılıklar oluşabilir. Aynı anda düşünce alışkanlıkları ile de çalışılması gerekir.

Nefes ile hayat yeniden tasarlanabilir…

Kişi kendisi ile barıştığında, nefesini kullanabildiğinde dönüşüm başlar. Çünkü kişinin dönüşüm aracı kendi nefesidir. Burun Nefesi, Kör Nokta Koçluğu, NLP, Acsess Barış, EFT yöntemleri, Theta Healing (Bilinç altındaki olumsuz kayıtların değiştirilmesi) çalışması düşünce ve nefes alışkanlıklarını değiştiren uygulamalardır.

Tüm hastalıkların kaynağı stres ve üzüntüdür…

Stres ile baş etmek, vücuttaki oksijeni çoğaltmak için burun nefesi tavsiye edilir. Karında başlayıp karında biten, diyafram bağlantılı nefes; doğaldır ve sadece 0-3 yaş arasında gerçekleşir. 3 yaş dönemlerinde çevredeki olayların farkına varılıp, anlam yüklenmesiyle nefes değişiklik göstermeye başlar. Üzülme, kızma, sinirlenme duyguları yaşanırken nefesin tutulması, vücuda yeterli oksijen alımını engeller. Günlük yapılması gereken 12 bin nefes hareketinin bir kısmı yanlış yapılınca blokajlar oluşur. Hücrelerin oksijensiz kalmasıyla hastalıklar başlar. Bu tablo nefes terapisi ile düzeltilebilir. Modern tıp vücuttaki hücre ve organların oksijen ile beslenmesini ister.

Nefes Terapisi ile kişinin önce nefes alışkanlıkları değişir…

Bu da olaylar karşısında tutum değişikliğine zemin hazırlar; daha olumlu, toleranslı, hoşgörülü, sakın kalınır, daha çok anda yaşanır, olay-hikâye ikilisi birbirinden ayırt edilir.

Aslında doğru nefes, mutlu insan, bilinçli toplum anlamına da gelir. Burun nefesi ile kişi her an-her yerde hayata katılma şansını yakalar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.