Ekim Ayı Hödüklüğün Altın Çağı

01.10.2021
76
Ekim Ayı Hödüklüğün Altın Çağı

Ekim ayına başlarken Terazi burcunda geri giden Merkür, Mars ve Güneş bir kavuşum açısı ile bir araya geliyor. Nobranlık ve kendini bilmezlik en üst safhaya taşınıyor.

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

Hödük: Görgüsüz, kaba, anlayışı kıt kimse. (TDK)

Nerede kalmıştık?

Nerden başlıyorduk?

İlk önce seviyor muyduk?

Yoksa ilk önce güveniyor muyduk? (Oğuz Atay)

Eylül ayında gezegen hareketlerinin geri gitmesi ile birlikte pek çok travmatik olayı ya yaşadık ya da geçmişten sökülüp gelen izlerini hayatımızdan kazımak için uğraştık.

Eylül ayında da Ekim ayında da ve tabii ki diğer aylarda da olduğu gibi başlığa konu olan kesim sanki bunlardan biraz muaf kaldı.

Tanırsınız onları, siz sosyal mesafe ile sırada beklerken önünüze geçiverir. Yumurta kutularını açıp, büyükleri seçenleri gördüm. Böbürlenmek şanlarındandır. Defi hacet ederken bile en alası onlardadır. Hep onlar vardır, hep onlar haklı ve hep onlar haklı olacaktır. Eze, üze, ite, kaka bir şekilde kendilerine yol açar, kendileri gibi olanlarla sarmaşırlar.

Nezaket=acizlik;

Edep=eziklik;

Çalışmak=enayilik;

Sebat=beceriksizliktir onların sözlüğünde.

Bir de tabii ki hassas ruhlarımız var, ahlak, etik, vicdan sahibi olan. Zeki, uyumlu, çalışkan. Hödüklük çağının dişlileri, hassas ruhların hezimeti. Herkes bilmeli ki, bu Dünya üzerindeki hayat hassas ruhların fedakarlıkları ile mümkün oluyor.

Ekim ayına başlarken, aklımızın bir köşesinde bu bilgilerin olmasına ihtiyaç var. Zira Terazi burcunda geri giden Merkür, Mars ve Güneş bir kavuşum açısı ile bir araya geliyor. Nobranlık ve kendini bilmezlik en üst safhaya taşınıyor. Bu ay içinde en çok hödüklüğe maruz kalacağımız konuları aşağıda burçlara göre yazıyorum.

Koç Burcu: Eş, ortaklar ile iletişim son derece önemli. Bu ay içinde sizinle olacak iletişim dilleri içinde son derece önemli farklılıklar görülebilir. Sakin kalın ama kendinizi de ezdirmeyin.

Boğa Burcu: Çalışma ortamında hem sözlerinize dikkat edin hem de çalıştığınız kişilerin sözlerine dikkat etmelerini sağlayın. Ani öfke parlamalarından uzak durmanızda yarar var.

İkizler Burcu: İkili ilişki, sevgili ile konuşma, çocuk ve çocuklarınızın size karşı olan davranışları bunların hepsi çok önemli. Otoritenizi koruyun ama alttan da almayın.

Yengeç Burcu: Aile içinde ciddi tartışma ve kural ihlalleri yaşanabilir. Aile büyüklerinin ihtiyaçlarını dikkate almak gerekli.

Aslan Burcu: Kardeş, yakın çevre, komşular. Özellikle ilköğretim çağında çocuğu olan Aslan burçlarının okul aile birliği toplantılarında sakin kalmalarında yarar var.

Başak Burcu: Sevgili Başaklar, sizin doğuştan gelen bir naif yönünüz var, lütfen kendinizi baskı altında hissederek aşırı harcamalar yapmaktan kaçının.

Terazi Burcu: Sevgili Teraziler bu ay boyunca mutlaka kendinizi ifade ederken nazik olmanız gerektiğini hatırlamalısınız. İstemeden ve farkında olmadan yapacağınız ve söyleyeceğiniz sözler, sizleri yıpratabilir.

Akrep Burcu: Sevgili Akrepler, sizin için zor bir ay. Şu ana kadar size yapılan tüm haksızlıkların acısını çıkarmak için elinize pek çok fırsat geçebilir. Zor olan da bu kısmı, sakin olun, sakin kalın, keskin sirkenin küpüne zarar olduğunu unutmayın.

Yay Burcu: Sevgili Yaylar, bu ay içinde öfke nöbetlerine kapılmamaya özen gösterin. Sonuç hem sizin hem de sizi sevenler için üzücü olabilir.

Oğlak Burcu: Kariyer hayatınızda bu ay kadar çok ukalalık ve iş bilmezlik görebileceğiniz bir ay olmamıştır. Siz işinizi iyi yapın, geri kalanlar kolaylıkla çözülecektir.

Kova Burcu: İdeallerinizi ve fikirlerinizi savunurken tepkiler alabilirsiniz. Konuşurken insanları yargılamamaya özen gösterin.

Balık Burcu: Sevgili Balıklar inanın tüm Dünya üzerinize gelmiyor. Kendinizi fazla yıpratmayın. Haklarınızı koruyun. Nazik olun ancak kendinizi de ezdirmeyin.

Bu Dünya’dan bir hassas ruh geçti. Sevgili Mehmet Sağdıç’ı ebedi yolculuğuna uğurladık. Bu yazımı ona ve onun gibi örselenmiş tüm hassas ruhlara ithaf ediyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.