Retro Olan Merkür Ne Demek? -2020 Ekim Astroloji

29.09.2020
323
Retro Olan Merkür Ne Demek? -2020 Ekim Astroloji

Retro Olan Merkür Ne Demek?

Meraklılar için pratik Merkür Retrosu Kılavuzu…

Güneş sistemimiz merkezinde Güneş bulunan ve Merkür, Venüs, Mars, Satürn, Uranüs, Neptün ve Plüton (gezegenlikten çıkarılmış olsa da hala yorumlarımızda yer alır) gezegenlerinden oluşmuş bir sistemdir. Gezegenlerin yörüngeleri vardır ve sabittir. Yani bir gezegenin kendi yörüngesi içinde tek bir yönde dönme imkânı vardır. İleri-geri hareket edemezler. Bu yıl Merkür Retro’su 14 Ekim’de başlayacak ve üç hafta sürecek.

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

Merkür ve diğer gezegenler nasıl geri gidiyor? Aslında geri gitmiyor. Bu tıpkı istasyonda hareket eden hızlı bir trenden, istasyonda hareket eden yavaş bir trene bakmak gibi bir şeydir. Onun geride kaldığını ya da geri gittiğini algılamak gibidir; aslında geri gitmemektedir. Hız farkı nedeniyle öyle algılanır. İşte bu duruma astrolojide Retro yani ‘geri giden gezegen’ adı verilir.

Yüzyıllar boyunca gözlemlenen bu gezegen hareketleri astrologlar tarafından kayıt altına alınmış ve bununla ilgili yorumlar yapılmıştır.

Sizlerin Sağlık ve Yaşam Dergisinde okuduğunuz yorumlar bu kadim bilgilerin, günümüz koşullarında yorumlanması ile hazırlanmaktadır.

Bir gezegen geri harekette olduğu zaman, ona atfedilen özellikleri tam olarak gösteremez. Merkür iletişimin gezegenidir. Zekâ, pratik çözüm, ticaretin yöneticisidir. Okul, ticaret, alışveriş, yolculuk, yurtdışı seyahatleri temsil eder.  Geri harekette olduğu zaman bu özelliklerini tam olarak gösteremez yani iletişimi bozar. Seyahatleri güçleştirir. İnternet, elektronik cihazlar bundan olumsuz etkilenir.

Her bir burç ise bu olumsuzluktan kendi yaşam yolundaki temalar konusunda nasibini alır. Kimisi kariyerde kimisi de aile hayatı içinde.  İşte astroloji bu dönemi en hasarsız şekilde atlatmanın şifrelerini çözen bilim dalıdır.

Yükselen burcunuz, doğum saatinizde Güneş ufkun üzerine çıkarken gözlenen burçtur. Aylık yorumlamaları okurken hem burcunuzu hem de yükselen burcunuzu okumanızda fayda vardır. Bu yıl Merkür Retro’su 14 Ekim’de başlayacak ve üç hafta sürecek.

Koç Burcu: Koç ve yükselen burcu Koç olanlar için Merkür Retro’sunda en çok dikkat edilmesi gereken konu aşırı şüpheci düşüncelerle hareket etmemeleri olacaktır. Eşinin gelir ve veraset ile ilgili konularda olumsuz gelişmeler yaşanabilir. Krizlere dikkat. Yanlış anlama ya da yanlış anlaşılmaya çok eğilimliler.

Boğa Burcu: Boğa ve yükselen burcu Boğa olanlar ise Merkür Retro’suna özellikle en çok dikkat etmesi gereken burçlardan birisi. Eş ve ortaklar ile ilgili konularda özellikle iletişim diline çok dikkat etmek gerekiyor. Kurulan ortaklıklarda bir takım yanlış anlama ve bozulmalar olabilir. Eşin veya ortağın aşırı kıskanç-kuşkucu tavrı iletişimi zorlaştırabilir.

İkizler Burcu: İkizler ve yükselen burcu İkizler olanlar Merkür Retro’sunda çok ama çok dikkat etsinler. Çünkü her bir burç için atfedilen yönetici gezegen, yani burçlarının özelliğini belirleyen gezegen İkizler Burcu için Merkür’dür. Bu gezegenin geri harekette olması ise onları son derece olumsuz etkileyebilir. Özellikle de işyerlerindeki iletişim konusunda. Sevgili İkizler lütfen tüm mailleri yedekleyin ve iş yerindeki yazışmalarda alıcıların kim olduğunu kontrol edin. Özel ve iş yazışmaları karışabilir.

Yengeç Burcu: Yengeç ve yükselen burcu Yengeç olanlar ise aşk hayatınızda yanlış anlaşılmalara dikkat edin. Partnerinizle olabilecek yanlış anlaşılmalar için lütfen birbirinizi iyi dinlediğinizden emin olun, gerekirse aynı konuyu sakince-sabırla birkaç kez konuşun. Bu dönemde evde kalmak isteyebilirsiniz. Kendinize zaman ayırmanız yararlı olacaktır.

Aslan Burcu: Aslan ve yükselen burcu Aslan olanlar için ise en önemli olan konu aile içindeki iletişim olacaktır. Sevgili Aslanlar, bu durumda kendinizi evinizde rahat hissedemeyebilirsiniz. Lütfen öfkenize hâkim olmaya özen gösterin, sevdiklerinizin kalbini istemeden de olsa kırabilirsiniz.

Terazi Burcu: Terazi ve yükselen burcu Terazi olanlar için ise en önemli konu nakit akışı olacaktır. Kredi almak ya da kullanmak için uygun olmayan bir dönem. Lütfen kimseye kefil olmayın. Ticari süreç, tahsilat ve ödemeler gecikebilir. Bu nedenle de nakit akışınızda beklemediğiniz daralmalar yaşayabilirsiniz. Bu dönemde internet alışverişinden özellikle uzak durmanız yararlı olacaktır.

Akrep Burcu: Akrep ve yükselen burcu Akrep olanlar, iletişime çok dikkat etsinler. Günlük hayatta kullandıkları dil son derece acımasız ve kuşkucu olarak algılanabilir. Bu nedenle arkadaşlık ilişkileri zarar görebilir. Akrebin en büyük zehri kendinedir; bu nedenle kendi hakkında kuşkuya düşebilir. Bu yaklaşım yakın çevrelerine de sıçrayabilir.

Yay Burcu: Yay ve yükselen burcu Yay olanlar bu dönemde rüyalarına çok dikkat etsin. Haberci rüya görebilir, yanlış yorumlayabilir, olumsuz kararlar verebilirler. Bu dönemde uzun zamandır haber alamadıkları kişilerden haber alıp, eski dostlarla buluşmalar gerçekleşebilir.

Oğlak Burcu: Oğlak ve yükselen burcu Oğlak olanlar için ise dikkat edilmesi gereken en önemli konu; gelecekleri ile ilgili kurdukları planların ertelenmesine karşı tedbirler almaları olacaktır. Bu durumda özellikle toplum önünde bulundukları pozisyonu korumaları için dikkatli olmaları gerekebilir. Sevgili Oğlaklar eklem sağlıklarına dikkat etmeli.

Kova Burcu: Kova ve yükselen burcu Kova olanlar bu dönemde kendilerini kariyerlerinin genişlemesi konusunda baskı altında hissedebilir. Özellikle iş yerlerinde amirleri ile çatışmamaya özen göstermeli, mesai arkadaş ve müşterileri ile iletişime özen göstermeliler. Bu dönemde anlaşma ve sözleşme yapmamaları, Kasım ayının ikinci yarısını beklemelerinde fayda var.

Başak Burcu: Başak ve yükselen burcu Başak olanlar da tıpkı İkizler de olduğu gibi Merkür tarafından yönetiliyor. Bu durumda sevgili Başak burçları da iletişime önem vermeliler. Yakın çevreleri ile olan özellikle yakın akraba, komşularla ilgili konularda bir takım yanlış anlaşılmalar yaşayabilir. Bu dönemde Başak burçları önemli kararlar almamaya özen göstermeliler.

Balık Burcu: Balık ve yükselen burcu Balık olanlar için ise en önemli konular hukuki süreçleri kapsayabilir. Bu dönemde özellikle de pek çok tarafı ilgilendiren sözleşme-ticari konular olabilir. Yükseköğrenim ile ilgili olarak erteledikleri bazı fırsatları tekrar yakalayabilir.

Lord Anıl Ağıcı’ya katkıları için teşekkürlerimle.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.