Empedokles’in Dostları – Amin Maluof

02.04.2021
508
Empedokles’in Dostları – Amin Maluof

Empedokles’in Dostları – Amin Maluof

Atlas Okyanusu kıyısındaki küçük Antioche adasının yalnızca iki sakini vardır. Orta yaşın verdiği olgunlukla sessiz bir hayat sürmek isteyen Alec ile yazdığı ilk romanının yakaladığı başarı sonrası her şeyi ardında bırakan esrarengiz Ève. Birbirlerinden uzakta, kırılgan yalnızlıklarının tadını çıkaran bu iki insanın yolu bir gün elektrik, telefon, televizyon yayınları, internet kısacası her türlü iletişim aracının etkisiz hale gelmesiyle kesişir.

Gerçeğe ulaşma imkânı kalmayınca fısıltı gazetesi işlemeye başlar. Gezegen bir nükleer felaketin eşiğindedir. Amerika küresel ölçekte terör saldırısına maruz kalmış, hayatı kolaylaştıran teknolojik gelişmeler insanlığın sonunu getirmiştir…

Tüm dünya bu söylentilerle çalkalanırken, kendilerine “Empedokles’in Dostları” diyen son derece gelişmiş teknolojiye- tıp bilgisine sahip bir grup gizemli insan bu karmaşaya son vermek üzere çıkagelir. Alec bu insanların kim olduğunu öğrenmeye çalışırken, içinde yaşadığımız dünyanın çelişkileriyle de yüzleşmek zorunda kalır. Hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.