Enzim Peeling Faydası

Enzim Peeling Faydası

Ciltte istenmeyen kahverengi lekelere çözüm arayışında olanlara müjde… Lekelerin rengini açmak için kullanılan yöntemlere yeni bir seçenek eklendi: Enzim Peeling. 

Doç. Dr. Yasemin Saray

Dermatoloji Uzmanı

Her cilt tipi, her mevsim uygulanabilen enzim peeling soyucu etkisi çok az. Yüz, boyun, dekolte bölgesi, sırt ve ellerin üzerindeki kahverengi lekeler, günlük yaşamda rahatsızlık verir. Lekelerden kurtulmak için kullanılan yöntemlere bir yenisi eklendi: Enzim Peeling.

Yöntemin başlıca 6 avantajı:

  • ·        Leke tedavisinde çok etkili.
  • ·        Çok kısa sürede sonuç alınıyor.
  • ·        Uygulama ağrısız oluyor.
  • ·        Her cilt tipine uygulanabiliyor.
  • ·        Yan etkisi yok.
  • ·        Her mevsimde yapılabiliyor.

Enzim peeling cilt lekeleri tedavisi

Cilt lekeleri derinin rengini oluşturan pigment (melanin) miktarının aşırı artmasından oluşur. Enzim peeling melanin oluşmasını sağlayan tirozinaz adındaki enzimi baskılar. Baskı ile lekeli bölgelerde melanin oluşumu azalttığı için renk açılır.

Enzim peelingin farkı

Kimyasal peelingler hasar gören cildin üst tabakasını soyarak etki eder. Enzim peeling ise ciltte lekelerin oluşmasına neden olan melanini azaltarak cilt rengini açar. Diğer kimyasal peelinglere göre çok daha etkili olmasının nedeni budur. Yöntemin başarı oranı yüzde 90-95 arasında değişir. Soyucu etkisi çok azdır. Kişi uygulamadan hemen sonra günlük yaşamına dönebilir. Her cilt tipine her mevsimde uygulanabilir.

Hangi tip lekeler yok olur?

Bu peeling ile yaşlılık lekesi olarak bilinen lentigolar, güneş lekesi ve hamilelik lekesi olarak bilinen melazma ile akne izleri olmak üzere birçok leke tedavi edilebiliyor.

Hangi lekeler tedavi edilir?

En sık yüz, boyun, dekolte bölgesi, sırt ve el üzerlerine uygulanmakla birlikte leke bulunan diğer bütün vücut bölgelerinde de kullanılabilir. Üstelik bilinen önemli bir yan etkisi yok. Hassas cildi olanlarda 24 – 48 saat içinde kendiliğinden düzelen kızarıklık ve kaşıntılar görülebilir.

Kaç seans tedavi gerekir?

Uygulamadan bir hafta sonra lekelerde açılma başlar ve 4-6 hafta içinde tamamen kaybolur. Lekelerin tekrar etmesini ve yeniden oluşmasını engellemek için güneşten korunmak şarttır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.