Enzim Peeling Yeni Seçenek

Enzim Peeling Yeni Seçenek

Enzim Peeling her cilt tipi, her mevsimde uygulanabilen soyucu etkisi yok denecek kadar azdır. İşlemden hemen sonra günlük yaşama dönülebilir! Yaz mevsiminin cildimizde miras olarak bıraktığı kahverengi lekelerin rengini açmak için kullanılan çeşitli yöntemlere günümüzde yeni bir seçenek.

Doç. Dr. Yasemin Saray

Dermatoloji Uzmanı

Enzim Peeling lekelerden kurtulmak için kullanılan çeşitli yöntemlerden en yenisi. Yaz mevsimi bitip sonbahar-kış geldiğinde, tatilin bize bıraktığı miras cildimizdeki kahverengi lekeler olur. Yüz, boyun, dekolte bölgesi, sırt ve ellerimizin üzerinde yoğunlaşan bu lekeler, günlük yaşamda rahatsızlık veriyor.

Enzim Peeling yönteminin başlıca 6 avantajı:

  • Leke tedavisinde çok etkili.
  • Çok kısa sürede sonuç alınıyor.
  • Uygulama ağrısız oluyor.
  • Her cilt tipine uygulanabiliyor.
  • Yan etkisi yok.
  • Her mevsimde yapılabiliyor.

Enzim peeling cilt lekelerini nasıl tedavi ediyor?

Cilt lekeleri derinin rengini oluşturan pigment (melanin) miktarının aşırı artmasından kaynaklanır. Enzim peeling melanin oluşmasını sağlayan tirozinaz adı verilen bir enzimi baskılar. Bu enzimin baskılanması ile lekeli bölgelerde melanin oluşumu azalıyor ve renk açılır. 

Enzim peelingin diğer kimyasal peeling çeşitlerinden farkı nedir?

Bilinen kimyasal peelingler hasar görmüş olan cildin üst tabakasını soyarak etki eder.  Enzim peeling ise ciltte lekelerin oluşumuna neden olan melanini azaltarak cildin rengini açar. Bu nedenle leke tedavisinde diğer kimyasal peelinglere göre çok daha etkili olabilir. Bu yöntemin başarı oranı yüzde 90-95 arasında değişir. Soyucu etkisi yok denecek kadar az. Bu nedenle kişi uygulamadan hemen sonra aynı gün normal yaşantısına, günlük aktivitelerine dönebilir. Her cilt tipine, her mevsimde uygulanabilir.

Hangi tip lekeler yok edilebiliyor?

Bu peeling ile yaşlılık lekesi olarak bilinen lentigolar, güneş lekesi ve hamilelik lekesi olarak bilinen melazma ile akne izleri olmak üzere birçok leke tedavi edilebilir.

Hangi bölgedeki lekeler tedavi edilebiliyor?

En sık yüz, boyun, dekolte bölgesi, sırt ve el üzerlerine uygulanmakla birlikte leke bulunan diğer bütün vücut bölgelerinde de kullanılabiliyor. Üstelik bilinen önemli bir yan etkisi yok. Hassas cildi olanlarda 24 – 48 saat içinde kendiliğinden düzelen kızarıklık ve kaşıntılar görülebilir.

Kaç seans tedavi gerekiyor ve olumlu etkiler ne zaman görülüyor?

Genellikle uygulamadan bir hafta sonra lekelerde açılma başlıyor ve 4-6 hafta içinde de tamamen kaybolur.

Lekelerin tekrar etmesini ve yeni lekelerin oluşmasını engellemek için yapılması gereken en önemli şey ise hayat boyu güneşten korunmak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.