Evcil Akrep

04.11.2018
181
Evcil Akrep

Akrep: En küçükleri 2 cm, en büyükleri ise 20 cm boyunda olabilen, örümcekgiller ailesine mensup, 600’den fazla türü olan zehirli bir böcek. İnsanlarla yaşamaktan hoşlanır. Sarı ve siyah akrepler evlerde yaşamaya çalışır. Sarı akrebin zehri de siyah akrepten daha zararlıdır.

Akrep: Zodyak’taki burçlardan birisidir. Ölüm evi olan 8. Evin yöneticisidir. Ölüm ve yeniden doğum ile ilgilidir. Bu nedenle de cinsellik bu burcun temelinde yer alır. Yönetici gezegeni Mars’tır.

İster Zodyak’ta olsun, isterse evin içinde akrep için bileceğimiz tek gerçek zehirli olduğudur. Bu zehir ilaç da olabilir, can da alabilir ve bunu nasıl kullanacağı da sadece akrebe kalmıştır.

Akrep burcunun üç arketipi vardır; Akrep, Güvercin ve Kartal. Bu üç arketipe göre de davranışlar değişir. Kral akrep artık maddi ve manevi tüm sınavlardan geçerek olabilecek en üst mertebeye ulaşmıştır. Onun zehri şifadır. Güvercin akrep ise zaman zaman şifa verebilir, samimidir. Ancak zehirli iğnesini de pek saklamaz. Akrep akrep ise duygusal manipülasyoncudur. Sezer ve zayıflıkları kendi menfaati için kullanmaktan da pek kaçınmaz.

Kasım ayı ise artık kelimenin tam anlamı ile ölüm ayıdır. Geceler uzun, günler kısa ve hava da soğuktur. Sonbaharın geçici güneşi ile yeşeren tüm bitkiler, akrep soğuğunda ölür. Zodyak’ın şaşırtıcı işleyişi ile de bir başka Mars çocuğu olan Koç burcunun zamanında da hayat bulur, yeniden yeşermeye başlar. Terazi mevsiminde rengarenk olan doğa, akrep mevsiminde solar… Sararır… Ölür… Yeniden doğuş için ise ateşin öncü burcu olan Koç’u beklemek zorunda kalır.

Akrep burcunun hikayesi de aslında budur. Yeniden doğmak için ölmek.

Koç Burcu: Koç burçları ve yükselen burcu Koç olanlar için Kasım ayı miras, eşin gelir durumu, başkalarından gelebilecek kaynakların temaları ile geçecek. Kasım ayı içinde çocukları ile ilgili olarak bir takım eğlenceli gruplara dahil olabilir. Bekar Koçlar için de güzel flörtlerin başlangıcı olabilir.

Boğa Burcu: Boğa burçları ve yükselen burcu Boğa olanlar Kasım ayında, hareketli ve güzel gelişmeler yaşayacak. Bekar Boğalar evlilikle ilgili adımları atabilir. Evli Boğalar ise eşleri ile uyumlu zevkleri paylaşacak. Aile içindeki iletişimleri ve mutlulukları artacak. Tüm boğalar için ise kısmetli ortaklıklar kapıda. Kasım ayının en şanslı burçlarından birisi de Boğa Burçları olacak.

İkizler Burcu: İkizler Burcu ve yükselen burcu İkizler olanlar için ise Kasım ayında ortaklıklar ile ilgili güzel bir dönem başlıyor. Bir yıl sürecek olan bu dönemi iyi değerlendirmeleri gerekir. Yönetici gezegenleri olan Merkür’ün Yay burcundaki transiti ile de yaratıcı fikirleri zirve yapacak. Bir süre işten ayrılıp, kendilerini maceraya vermek de isteyebilirler.

Yengeç Burcu: Yengeç Burçları ve yükselen burcu Yengeç olanlar için ise evlilik, ilişkiler ve ortaklıklar için kritik bir dönem. Bu ay içinde sağlık konularına dikkat etmeleri gerekiyor. Aşırı çalışma nedeniyle yorgun düşebilirler. Para konusunda ise kısmetleri çok açık.

Aslan Burcu: Aslan burçları ve yükselen burcu Aslan olanlar için ise ev ve aile hayatındaki olumlu gelişmeler Kasım ayına damgasını vuracak. Yeni bir ev alabilir, daha büyük bir eve taşınabilir ya da evlerinde tadilat planlayabilir. Eşler ve ortaklar ile tartışmalara girmekten kaçınmalarında fayda var.

Başak Burcu: Başak burçları ve yükselen burcu Başak olanlar için ise Kasım ayı tamamen kendileri ile ilgili gelişmeler sunuyor. Aile hayatı, iş hayatı, çalışma hayatı ve bütçeleri konusunda pek çok değişim ile karşı karşıya kalacaklar. Önemli kararlar alabilirler. Maddi açıdan bir ferahlama dönemine girebilirler.

Terazi Burcu: Terazi Burçları ve yükselen Burcu Terazi olanlar için ise Kasım ayı, maddi konularda genişleme vaad ediyor. Sanatsal faaliyetlerde bulunmak isteyeceklerdir. Güzellik, hobiler, moda konularında harcamaları yoğunlaşabilir. Kendilerinden yaşça büyük bir yakınlarını uzun süreli olarak misafir edebilirler.

Akrep Burcu: Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olanlar ise Kasım ayında hayli yoğun günler yaşayacaklar. Kısmetli gezegenleri evlerinde ağırlayacak olan akrepler de Kasım ayının şanslı burçlarından. Bu ay içinde kariyerleri de oldukça parlayacak. En çok dikkat edilmesi gereken konu da Kasım ayı içinde aile arasında yaşanacak olan tartışmalardır. Bu konular fazlasıyla yıkıcı ve kırıcı olabilir.

Yay Burcu: Yay burçları ve yükselen burcu Yay olanlar için ise Kasım ayı bütçe planlamaları açısından çok önemli bir dönem. Mutlaka aşırı harcamalardan kaçınmaları gerekiyor. İş hayatlarında ise Yayları güzel gelişmeler bekliyor. Kasım ayı içinde gizli kapaklı konular açığa çıkabilir.

Oğlak Burcu: Oğlak burçları ve yükselen burcu Oğlak olanlar için ise Kasım ayı kelimenin tam anlamıyla kendileri ile bir hesaplaşma ayı. Kendi öz değerlerinin farkına varacak, sağlık konusunda harcamaları artabilir. Toplum önünde daha çok bulunacaklar.

Kova Burcu: Kova burçları ve yükselen burcu Kova olanlar ise kariyerlerinin en parlak ayını Kasım ayında yaşayacaklar. İş teklifleri arka arkaya gelebilir. Kendilerini kısıtlanmış hissetseler de kariyerleri ile ilgili gelişmeler konusunda farkındalıklarını artırmalılar. Bu ay içinde olabilecek ufak tefek sakarlıklara karşı da dikkatli olmalılar.

Balık Burcu: Kasım ayı Balık burçlarının ya da yükselen burcu Balık olanların en meşgul olacakları aylardan biri. Yurtdışı ve yüksek öğrenim ile ilgili fırsatlara ve gelişmelere açık olsunlar. Kariyer evlerine doğru gelen Jüpiter, onları bir yıl boyunca hem çok çalıştıracak hem de ödüllendirecek. Kasım ayının kısmetli burçlarından birisi de Balık burçları.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.