Gelinler Nikahtan Önce Ameliyat Masasında!

17.10.2012
38
Gelinler Nikahtan Önce Ameliyat Masasında!

Prof. Dr. Erol KışlaoğluSon yıllarda moda haline gelen ‘Bekârlığa Veda Partisi’nin yerini artık ‘Bekârlığa Veda Estetiği’ aldı. Kusursuz bir gelin olmak isteyenler, hayal ettikleri güzellik için düğün öncesi bıçak altına yatıyor.

Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

Kırışıklıklar, fazla yağlar ve göğüslerinden şikâyet eden gelin adayları artık soluğu nikâh masasından önce ameliyat masasında alıyor. Gelinlik alışverişine çıkmadan önce, vücutlarında beğenmedikleri bölgeleri yeniden şekillendirmek isteyen gelin adayları, en çok yüzlerinde oluşan mimik kırışıklıkları ile kalça, basen ve bel bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmak için estetik operasyona başvuruyor. Küçük veya sarkmış göğüsten şikâyet eden bayanlar ise, gelinliği iyi taşımak için göğüs büyütme veya dikleştirme operasyonlarına yöneliyor.

Ayrıca evlilik hazırlığında olan bayanlar, gözaltı torbalarından kurtulmak için de estetik operasyona başvuruyor.

Bekârlığa veda estetiğinde zamanlama önemlidir. Bazı yöntemlerde iyileşme süresinin uzunluğu göz önüne alınarak, burun ameliyatının düğünden 2 ay kadar önce yapılması gerekir. Göz kapağı ameliyatı için de yine aynı süre gerekir. Göğüs büyütme ameliyatı yaptırmak isteyen bir gelin adayının ise düğünden yaklaşık 1 ay önce operasyona başvurması gerekir.

30 Dakikada Burun Estetiği!
Düğünden 2 ay önce uygulanması gereken operasyonların yanı sıra, açılımı Minimal Girişimle Burun Estetiği olan MIR yöntemi ile 30 dk. gibi bir sürede burnunuza hayal ettiğiniz şekil verilebiliyor. Bu operasyondan çıkan hasta 4–5 saat sonra evine dönebilir. MIR tekniği ile yapılan operasyon sonrası kişi sosyal hayatına daha çabuk döndüğünden düğün öncesi burun ameliyatı için genellikle bu yöntem tercih ediliyor.

Ameliyattan Korkanlar İçin Dolgu Yöntemi İdeal
Düğün öncesi hokka gibi bir buruna sahip olmak isteyip ameliyattan korkan gelin adayları için ‘dolgu maddesi’ ile 8 aylık veya 2 senelik yeni bir burun oluşturuyor. Dolgu maddesi süresinin, kullanılan maddelerinin dayanıklılık süresidir. Maddenin vücut tarafından emilip burnun yavaş yavaş eski şekline dönecektir. Dolguyla burun estetiği 5–10 dk. içinde yapılabilecek bir yöntem.

Gelinlikte Göğüs Dekoltesi ve Yüz
Gelinlikle kusursuz görünmek için özellikle yüz ve göğüslerinin çok iyi olmasını isteyen gelin adayları, güzel bir yüz için mimik kırışıklığı, kaş kaldırma, göz kapağı operasyonlarına başvuruyor ve gelinliği iyi taşımak için göğüslerinin dikleştirilmesini, küçültülmesini veya büyütülmesini istiyor.

Meme protezi ameliyatı genel anestezi ile hastane şartlarında yapılan bir operasyon. Meme başındaki renkli yuvarlağın kenarından girilerek silikon memenin arkasına yerleştiriliyor. Doğal bir görüntü elde etmek için içi jel olan protezler tercih ediliyor. Ameliyat sonrası hiç iz kalmazken protezi değiştirmeye gerek kalmadan ömür boyu kullanabiliyorsunuz.

Hasta, operasyon sonrası aynı gün hastaneden ayrılıp eve dönebilir. 2–3 günlük bir dinlenme sürecinden sonra normal hayata devam edebilir. Bir ay sonra meme tamamen doğal bir görüntü kazanır. Dokunulduğunda normal bir memeden hiçbir farkı yoktur.

Göğüs dikleştirme ameliyatlarında göğsün forma girmesi vakit aldığı için 3–4 ay önce yapılması uygun olur. Yüz bölgesine veya göğüslere uygulanacak operasyonlar için bayanların, ameliyat ve düğün arasındaki zamanlamaya dikkat etmesi durumunda balayında herhangi bir sorunla karşılaşmayacaklardır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.