Genital Estetikle Özgüven

Genital Estetikle Özgüven

Genital estetik operasyonlar sağlık ve güzelliğine düşkün kadınların en sık tercih ettiği yöntemlerden biri. Vajinal genişleme, sarkma ve diğer problemlerde kadınların imdadına yetişen estetik operasyonlar vardır.

Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu

Estetik ve Plastik Cerrah

Genital estetik hem işlevsel hem de görsel sorunları ortadan kaldırıyor. Kadınların bu işlemi genellikle partnerlerinden utandıkları, ilişki sırasında özgüven eksikliği ve isteksizlik yaşadıkları, dar kıyafetlerle rahat edemedikleri ve ilişki sırasında acı çektikleri için tercih ediyor.

İşlevsel Vajina Operasyonları Nelerdir?
Doğum sonrası elastikiyeti azalan ve sarkan rahim ile mesanenin onarılması gerekir. İşlevsel operasyonların idrar torbası, rahim, mesane sarkması ve cinsel hayatı olumsuz etkileyen vajina genişlemesi durumunu gidermek ve sağlığı tehdit edebilecek diğer sorunları ortadan kaldırmak için yapılır.

Estetik Vajina Operasyonları Nelerdir?

Vajinoplasti: Yaş faktörü, sık cinsel ilişki, normal doğum ve kürtaj gibi jinekolojik müdahaleler sonrasında genişleyen vajinanın daraltılması işlemi olan Vajinoplasti’de amaç, vajinanın küçük bir operasyonla daraltılarak estetik ve işlevsel olarak yenilenmesidir.

Ortalama 30-40 dakika süren Vajinoplasti’de hastaya lokal anestezi uygulanarak vajinanın istemli daralmasını sağlayan kaslar yaklaştırılır ve yüzeydeki destek dokuları tamir edilir. İşlem sonrası hasta, 2-3 gün içerisinde günlük yaşamına dönebilir. İlk cinsel ilişkinin operasyondan 1-1,5 ay sonra gerçekleşmesi gerekir.

Labioplasti: Asimetriyi düzeltmek için iç dudaklardan birinin veya her ikisinin de küçültülmesi işlemi olan Labioplasti’de amaç, uzun ve sarkık dudakların yaratabileceği ilişki sırasında içe kıvrılarak acı verme, istenmeyen seslere neden olma ve dar kıyafetlerde rahatsız edici görüntü durumlarını engellemektir.

Labioplasti operasyonu daha önce cinsel ilişkiye girmemiş ve doğum yapmamış kişilerde de uygulanabilir. Ameliyat lokal anestezi altında ortalama 40-45 dakika sürüyor. Labiaplasti’de normalden büyük ve çeşitli problemlere neden olan vajina dudakları küçültülür ve yeni şekilleri vücutta eriyen dikişlerle sabitlenir. İşlem sonrası hasta, 2-3 gün içerisinde günlük yaşamına kolaylıkla devam edebilir. Labioplasti sonrasında ilk cinsel ilişkinin 20-25 gün sonra gerçekleşmesi gerekir.

İki Operasyon Aynı Anda Yapılabilir!
Lokal anestezi eşliğinde Labioplasti ve Vajinoplasti’nin aynı anda yapılabilir. Tek bir ameliyatla genital bölgedeki sorunların giderilir. Hepsinde olduğu gibi bu ameliyatlarda da kanama, morluk, şişlik ve enfeksiyon riski bulunur. Bu tür genital estetik işlemlerin mutlaka hijyenik koşullarda ve alanında uzman estetik cerrahlar tarafından yapılması gerekir.

Vajina Estetiği Özgüveni Artırıyor…
Cinsel ve psikolojik hayatı önemli ölçüde etkileyen vajinal sorunların giderilmesiyle kadınların özgüven duygularının tazelenir. Operasyon sonrası cinsel hayatın ve aile yaşamının düzene girer, hasta kendini daha rahat hisseder.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.