Gergin Ama Doğal Yüz Estetiği

Gergin Ama Doğal Yüz Estetiği

Yüz germe operasyonları yaş almayla birlikte yüzde oluşan kırışıklık, sarkma ve form kayıplarını düzeltmeye fayda sağlar. Yüz ifadesinde yaptığı değişiklikler sebebiyle pek çok insanın operasyona çekinerek yaklaşmasına neden oluyor. Ameliyatsız tekniklerin en büyük avantajı ise doğal duruşa gölge düşürmemesidir.

Op. Dr. Bülent Cihantimur

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Sağlıksız beslenme ve genetik faktörlerin de etkisinin eklenmesiyle, zamanın izleri yüzde belirgin bir hale gözlemlenir. Bunun yanı sıra, yüz germe ameliyatları oluşan bu olumsuz tablonun silinmesine yardımcı olur ve zamanı durdurabilmek için son derece etkili dönüşler sağlar. Facelift ya da literatürde rhytidectomy olarak geçen yüz germe operasyonlarında en fazla korkulan konu ise, doğallığı koruyamaması. İşte bunun için yenilikçi teknikler geliştirerek cerrahi ya da ameliyatsız olarak, ifade kaybı yaşatmadan sorunu çözümlemeye çalışılır.

Yüz Germe Operasyonuna uygun bir aday mıyım?

Yüz germe operasyonuna bir hastanın uygun olup olmadığı muayenesinde ilk olarak ameliyatsız tekniklerle çözümleyip çözümlenemeyeceğine bakılmalıdır. Çünkü ameliyatların olası risklerinden hastaları korumak için çabalanmalı ve kesi izi yapmadan, anında sosyal hayatlarına dönebilecekleri tedavi prosedürlerini uygulamaya gayret edilir. Sizin için hangi tekniğin uygun olduğunu ve hangisinden en fazla faydayı alabileceğinizi ancak muayene olduktan sonra anlayabiliriz. Söz gelimi aşırı yıpranmış bir surata klasik yüz germe ameliyatı önerebilir. İfade kaybının olmaması için hastanın kendi yağından alınan ve kök hücreden zengin hale getirilen yağ enjeksiyonları kullanılır. Fazlalık yıpranmış deri hattını yüz bölgesinden uzaklaştırılır ve eski yüz kontürüne bağlı kalarak yenilenmiş, eski haline getirilmiş şekilde gizli kesilerle kapatılır. Böylece ifade kaybının önüne geçilir. Kesi izleri saç çizgisi içine ve doğal kulak hattının içine gizlenerek yapılır.

Örümcek Ağı Estetiği en doğal uygulama

Yüzünde yıpranma olan hastalara klasik yüz germe ameliyatına alternatif olarak Örümcek Ağı Estetiği de yapılabilir. Ameliyatsız yüz germe tekniği olan Örümcek Ağı Estetiğinde aynı etki deri altına yerleştirilen ince medikal iplerle sağlanır. Yüzünüze bir örümcek ağı gibi işlenen iplerin arasına vücudun başka bir bölgesinden alınan yağ, yağ transferi tekniğiyle enjekte edilir. Bu sayede yapay dolgu uygulamasının sahte görüntüsünü ve ameliyat sonrası uzun süren iyileşme süreleri bertaraf edilir. Yine bu sayede, morarma, şişlik ve olası ameliyat riskleri de ortadan kalkar. Kesi yapılmadan uygulanan bu teknik sayesinde, yüzünüz canlanır, form kazanır ve günden güne tazelenmeye başlar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.