Haftanın Yeni Filmleri

03.03.2013
147
Haftanın Yeni Filmleri

Bu haftanın yeni filmleri nefes kesecek. Tom Hooper’ın Victor Hugo’nun romanından uyarladığı, Oscar ödüllü Sefiller ile birlikte 7 yeni film bu hafta vizyona giriyor.

Haftanın yeni filmleri arasında Fantastik çocuk filmi ”Hititya ve Hoca filmleri yerli yapımlar olarak dikkat çeken filmler arasında.

Sefiller

Zoraki Kral filmiyle 2010 yılının En İyi Yönetmen Oscar’ını alan Tom Hooper’ın Victor Hugo’nun “Sefiller” adlı ünlü romanından uyarladığı filmde Hugh Jackman, Russell Crowe, Amanda Seyfried, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter, Eddie Redmayne, Aaron Tveit ve Sacha Baron Cohen gibi dev bir kadro bulunuyor.

19. yüzyıl Fransa’sı temel alınarak hazırlanan Sefiller’in, yıkılan hayalleri, karşılıksız aşkı, tutkuyu, fedakarlığı ve arınılan günahları anlatan büyüleyici bir hikayesi var. Bu, insan ruhunun varlığına dair ebedi bir vasiyet. Jackman, eski bir mahkum olan ve şartlı tahliyesinden sonra acımasız polis memuru Javert (Crowe) tarafından on yıllardır kovalanan Jean Valjean’ı oynuyor. Valjean, fabrika işçisi Fantine’in (Hathaway) genç kızı Cosette’e bakmayı kabul edince hayatları sonsuza dek değişir.

Suç Çetesi

Senaryosunu Will Beall’in yazdığı ”Suç Çetesi” filminin yönetmenliğini, Ruben Fleischer üstlendi. Flmde Ryan Gosling, Emma Stone, Sean Penn, Giovanni Ribisi ve Josh Brolin rol alıyor.

Sene 1949 Los Angeles. Brooklyn’li acımasız çete kralı Mickey Cohen (Sean Penn) Chicago’nun batısındaki her türlü bahis, uyuşturucu, silah ve fahişelik gibi yasadışı yollardan kazandıklarıyla şehri yönetmektedir. Üstelik sadece kendi adamları değil, polis ve politikacılar da kontrolü altındadır. En cesur polisleri bile korkutan çete kralı, Teğmen John O’Mara (Josh Brolin) ve Jerry Wooters (Ryan Gosling) önderliğinde Los Angels Polis Departmanı’ndan küçük gizli bir birlik tarafından yıkılmak istenmektedir.

Sevimli Canavarlar 

Yönetmenliğini Pete Docter ve David Silverman yaptığı film, Canavarlar Dünyası adlı kendilerine has bir diyarda yaşayan ve enerji toplamak için arada bir insanların bulunduğu ortamlara gelmek zorunda kalan canavarların öyküsünü anlatıyor.Filmin senaryosunu Pete Docter ve Jill Culton yazdı.
Seslendirme ekibi de Steve Buscemi, John Goodman, Jennifer Tilly, Billy Crystal ve Bonnie Hunt’dan oluşuyor.

Muhteşem Yaratıklar

Yönetmenliğini ve senaristliğini Richard LaGravenese’ın yaptığı ”Muhteşem Yaratıklar” filminin yapımcılığını Erwin Stoff üstlendi.
Dram ve fantastik türündeki filmde Oscar Ödüllü Emma Thompson’ın yanı sıra Emmy Rossum, Kyle Gallner, Viola Davis ve Margo Martindale rol alıyor.
Filmin konusu ise şöyle: ”Genç Ethan yaşadığı kente taşınan gizemli bir kıza ilgi duymaya başlar. Fakat Lena adındaki bu kızda, lisedeki diğer öğrencilerden farklı bir şey vardır. Lena’nın ailesi ve tüm soyu aslında büyücüdür. Kurallara göre 16 yaşını dolduran tüm genç cadılar iyi veya kötü taraf arasında bir seçim yapmalıdır. Lena’nın ise 16 yaşını doldurmasına sadece 2 ay kalmıştır. Aile büyüklerinin bazıları iyiliği seçebileceğini iddia ederken, büyük bir kısmı ise lanetin başladığı ve Lena’nın istese de istemese de karanlık tarafta, kötülerle birlikte yer alacağını iddia etmektedir. Hatta Lena kendisinden büyük bazı cadılardan daha da güçlü büyü yeteneğine sahiptir. Tüm bu gel gitleri yaşarken Ethan’a olan aşkı ise asla kabul görmez…”

Timothy Green’in Sıradışı Yaşamı

”Timothy Green’in Sıradışı Yaşamı” filmin yönetmenliğini Peter Hedges yaparken, senaryosunu Peter Hedges ve Ahmet Zappa yazdı.

Filmde, Oscar Ödüllü Dianne Wiest’nın yanı sıra Jennifer Garner, David Morse, Joel Edgerton ve Ron Livingston rol alıyor.

Dram, fantastik ve komedi türündeki filmin konusu ise şöyle: ”Stanleyville isimli küçük bir kasabada yaşayan ve aile olabilme umuduyla yanıp tutuşan Cindy ve Jim Green çiftinin bir türlü çocukları olmamaktadır. Bir gün, bebekle ilgili tüm dileklerini yazıp bir kutuya koyarlar ve arka bahçelerine gömerler. Kısa süre sonra, fırtınalı bir gecede evlerinde beliren Timothy isimli bir çocuk çiftin yaşamını sonsuza değin değiştirir.”

Hititya: Madalyonun Sırrı

Yönetmenliğini Ulaş Şimşek ve Cengiz Deveci’nin yaptığı filmin senaryosunu Thomas Brückner yazdı. Gürkan Uygun, Emir Berke Zincidi, Ebru Cündübeyoğlu, Serra Yılmaz ve Avni Yalçın’ın rol aldığı filmin konusu şöyle:

”Alaz, Yaman ve Nehir birbirinden sevimli ve meraklı 3 kardeştir. Bu üç kardeşin babası arkeolog bilim-adamıdır ancak özel güçlere sahip annelerinden ayrı büyütülmüşlerdir. Bu meraklı 3 kardeş bir gün gizli bir keşif yaparak paralel evrende yer alan Hititya medeniyetine geçerler. Buradaki en önemli amaçları annelerine kavuşmak için kötülükler diyarının efendisiyle zorlu bir mücadeleye gireceklerdir.”

Hoca

Yönetmenliğini Vahid Mustafa Yev’in yaptığı ”Hoca”nın senaryosunu Vahid Nakış yazdı. Filmde Necibe Hüseynova, Telman Aliyev, Azer Aydemir, Nigar Bahadır Kızı ve İlgar Musayev rol aldı.

1992’deki Hocalı Katliamı esnasındaki bir düğün hikayesini anlatan filmin konusu şöyle:

”Alekper ve Günel evlilik işlemleri için Bakü Nikah Dairesi’ne dilekçe verirler. 25 Şubat 1992 tarihine nikah için gün alan Alekper, Karabağ-Hocalı’da bulunan keşif subayı olarak görev yaptığı bölüğüne geri döner. Düğün günü tüm hazırlıkları tamamlayıp, damatlığını giyerek Bakü’ye gitmeye hazırlanan Alekper, arkadaşları Yura Çyornıy, Arzu ve akrabaları Hocalı’nın Ermeniler tarafından ablukaya alındığını görürler. Alekper, zor bir seçim ile karşı karşıyadır. Ya üzerindeki damatlıkla Bakü’ye nikaha gidecek ya da Hocalı’da kalıp arkadaşları ile köyü ve ahalisini savunacaktır.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.