Hayalinizdeki Kaslı Vücuda Kavuşmanın Formülü

08.01.2015
35
Hayalinizdeki Kaslı Vücuda Kavuşmanın Formülü


Türk erkeği vücudunun en çok hangi kısmından hoşlanmıyor? Araştırmalar gösteriyor ki erkeklerimizin yüzde 81’i vücudundaki yağlamadan hoşlanmaz. Erkeğin hafif göbeklisi artık makbul değil.

Op. Dr. Naci Çelik

Estetik ve Plastik Cerrah

Kadınlar kaslı görünümlü ama izbandut gibi durmayan yani fit, geniş omuzlu, atletik yapılı erkeklerden hoşlanır ve böyle bir vücudu sporla geliştirmek hele ki bir de yirmili yaşlar geçildiyse pek mümkün değil. Liposuction yani yağ alma ameliyatıyla bu problem halledilemez. Erkeği hayalindeki kaslı vücuda kavuşturacak olan High Def operasyonudur.

Türk erkeklerinin genelinin asıl büyük sorunu yağlanma. Bütün erkekler gibi yağlanmadan kurtulup kaslı bir vücuda kavuşma hayali liposuction yani yağ alma ameliyatı ile gerçekleştirmez. Liposuction ile fit, atletik görünümlü, baklava karın kaslı, geniş omuzlu, geniş göğüslü bir vücuda kavuşamak mümkün değil. Bunu sağlayan ameliyat High Def’dir.

Yağlar Eritilir, Kaslar Ortaya Çıkar

High Def ameliyatında ses dalgaları ile yağlar eritilerek alınır ve deri iyice inceltilerek alttaki kaslar ortaya çıkartılır. Her ne kadar bu ameliyat bir tür yağ alımı olsa da klasik liposuction ameliyatından çok farklıdır. Bir defa vücut üç boyutlu olarak şekillenir. Hastanın ameliyat sonrasında ortaya çıkan kasları kendi kaslarıdır. Bu ameliyat hastanın karnındaki yağlara kas şekli verilmesi gibi yanlış bir şekilde tanıtılmıştır. Bu ameliyatta yağlara hiçbir şekil verilmez, tamamı alınır. Ameliyat çok yaşlı olmamak şartıyla her yaşta erkek hastaya uygulanabilir. Ameliyat sonrasında ise genellikle bir hafta kadar istirahat için uygundur.

Ameliyatı sonrası sporla uğraşmak ya da kiloları korumak gerekir. Çünkü yapılan işlem tamamen doğal yani kilo alınmadığı sürece sorun yok ancak kilo alındığında ameliyatın sonuçları yok olur. Çok şişman hastalara High Def operasyonu uygulanamaz onlar için başka çözümler vardır. Aşırı kilo verip sarkmış hastalara da uygulanamaz.

YAZAR BİLGİSİ
Hergün güncellenen haberleri ve birbirinden özel yazarları ile takipçilerine çok özel bir dünyanın kapılarını aralayan SAGLİKVEYASAMDERGİSİ.com.tr, internette dergi standartlarında takipçilerine sağlıklı yaşamın renklerini sunuyor. Sağlıklı Yaşamın Pusulası’ olan www.saglikveyasamdergisi.com.tr sitesi Sağlık & Yaşam Dergisi’nin yazılı basındaki başarısının sanal ortamdaki en büyük destekçisidir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.