İmmunoterapi Tedavileri Raporu Yayınlandı

İmmunoterapi Tedavileri Raporu Yayınlandı

Dünya genelinde sık görülen akciğer kanserine ilişkin en son bilimsel veriler uzman görüşlerinin yer aldığı “Akciğer Kanserinde İmmunoterapi Tedavileri Uzlaşı Raporu” ile ortaya konuldu.

—-

Akciğer kanseri ileri evrelerde teşhis edildiğinde sınırlı tedavi seçenekleri sınırlıdır. Ancak son yıllarda, immünoterapi gibi yenilikçi tedavi yaklaşımlarıyla birlikte farklı kanser türlerinde geleneksel tedavilere kıyasla daha uzun süreli sağ kalım sonuçlarına ulaştığı görüldü.

“Akciğer Kanserinde İmmunoterapi Tedavileri Uzlaşı Raporu”, Türkiye’deki akciğer kanseri vakalarıyla ilgili verileri ortaya koyuyor. Türk Tıbbi Onkoloji Derneği liderliğinde farklı dernek iş birlikleri ile hazırlandı ve Journal of Oncological Sciences’ta yayınlandı.

Türkiye’de kansere bağlı ölümlerde akciğer kanseri birinci sırada

Global Cancer Statistics verilerine göre, dünyada kansere bağlı gerçekleşen 1, 8 milyon ölümlerin yüzde 25’ini akciğer kanseri oluşturuyor. Türkiye’deki istatistiklerde akciğer kanseri erkeklerde kansere bağlı ölümlerde ilk sırada yer almaktadır. Bağışıklık sisteminin kanser hücreleri ile savaşmasını sağlayan immunoterapi, akciğer kanseri tedavisine yeni bir boyut getirmiştir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.