İple Gençleşmek İster misiniz?

03.06.2015
83
İple Gençleşmek İster misiniz?


Gençlik ve güzellikte son trend; iple asma yöntemi. Yüzde eriyen özel dikenli iplerle uygulanan yöntem artık Türkiye’de. Cerrahi işleme gerek duyulmadan 30 dakikada toplam 10 iple gerçekleşen uygulama gençliği iksiri gibi.

Dr. Erçin Özüntürk

Dermotolog

İlerleyen yaşla birlikte ciltte meydana gelen kırışıklıklar, sarkmalar kadınların korkulu rüyası. Ama son dönemde estetik operasyonlarına gerek kalmadan geliştirilen yöntemlerle zamanı durdurmak mümkün.

Dünyada iple asmanın babası olarak tanınan Rus doktor Marlen Sulamanidze tarafından geliştirilen yöntemi başta Hollywood yıldızları olmak üzere ülkemizde de ünlü bir çok kadın tercih ediyor. Yöntem kısa bir süre öncesine kadar daha çok iple örümcek ağı gibi yüzlerce iple uygulanıyordu. Ancak şimdi yöntem geliştirildi ve 10 iple mucize yaratılıyor. Hiç bir kesi ya da cerrahi işlem olmadan iple asarak gençliği geri kazanmak mümkün.

Gençlik İksiri Gibi…

Sadece 30 dakikada uygulanan yöntem, gençlik iksiri gibi. Bu yöntem ameliyatlarda kullanılan cerrahi ipliklerle yapılıyor. Ancak, iplerin üzerinde minik dikenler var. Önceleri örümcek ağı verilen yöntem uygulanıyordu. Bunda yüze yakın dikenli ip kullanılıyordu. Ve insanın yüzü ip ve iğnelerle doluyordu. Sulamanidze bu yöntemi daha da geliştirdi. Aptos denilen iple asma yöntemiyle artık yüzün sağ ve sol tarafında toplamda 10 kılçıklı ameliyat ipi kullanılıyor.

Ameliyat ipleri 20-21 gün sonra eriyerek yok oluyor. Kılçıklarda derinin cilt tabakasına yerleşerek hem dokuyu hem de hücreleri kamçılıyor. Cildi gerdirmenin yanında daha kaliteli bir cilt yapısına kavuşulmuş olunuyor.

Hızla Gençleşmenin Sırrı

Önceleri örümcek ağı denilen yöntemde yüze yakın dikenli ip kullanılıyordu. Ve insanın yüzü ip ve iğnelerle doluyordu. Bu yöntem sadece yüzde değil, kaşları kaldırmak, burnu biçimlendirmek, gıgıyı yok etmek, sarkan kolları toparlamak, göğüsleri yukarı kaldırmak, popoyu kaldırmak ve bacakları düzgün hale getirmek için de kullanılıyor. Aptos ile yüz germe işlemi, özellikle yaşlanma belirtilerinin yeni başladığı, yüzde gevşeme ve sarkmanın çok fazla olmadığı orta yaş hastalara uygulanmaktadır. Lokal anestezi altında uygulanıyor. İşlem süresi yaklaşık 30 dakika. Hızlı bir iyileşme ile gündelik yaşama anında dönülüyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.