Işıltılı Gençlik Kiti ile Gelen 3 Boyutlu Güzellik

Işıltılı Gençlik Kiti ile Gelen 3 Boyutlu Güzellik

Işıltılı Gençlik Kiti ile Gelen 3 Boyutlu Güzellik

Güzellik, cildinizin parlaklık ve canlılığıyla kendini gösterir. Işıltılı Gençlik Kiti ile elde edilen PRP, anında ve aynı tüpte, steril olarak Hyaluronik Asit (HA) ile karışarak cilde uygulanır. PRP’nin gençleştirici gücü HA’nın nemlendirici gücü ile birleştiğinde cilt ışıldayıp gençleşerek satenimsi bir görünüm ve 3 boyutlu dolgunluk sağlanır.

Dr. Erçin Özüntürk

Dermatolog

Doğadaki her canlıda bulunan Hyaluronik Asit (HA), zamanın etkisiyle giderek azalır ve cilt sıkılığını kaybeder. HA’nın azalmasıyla gevşeyen ciltte kırışıklıklar ortaya çıkar. Sıkı cildin kaynağı sayılan HA, PRP ile birlikte kullanıldığında cilt gençleşerek 3 boyutlu dolgunluk sağlanır. Derinin 3-4 mm altında yer alan ve derinin genel görünümüne destek sağlayan ancak zamanın etkisiyle kuruyup incelen ekstraselüler matriksin güçlendirilmesi gerekir. Ekstraselüler matriksi deriyi taşıyan astar gibi düşünülebilir. Astar ne kadar kusursuz olursa üzerine biçilecek kıyafet de o derece sağlam olacaktır.

Cilt ışıltılı gençlik kiti uygulamasıyla ışıltılı ve genç bir görünüm için gerekli nemi kendi üretir hale gelir. HA, hasarlı dokuları tamir eden plateletlerin hücrelere ulaşımını kolaylaşır, daha rahat hareket etmelerini sağlayarak onları hücrelere taşıyan bir sıvıdır. Bir başka deyişle HA, nemin kaynağıdır çünkü suyu etrafında toplar.

Diğer PRP uygulamalarından farkı nedir?

HA birleştirilmiş bir PRP materyalini tek bir adımda hazırlamaya olanak verir. Burada amaç HA hem nemlendirici etkisinden hem de plateletlerin işlevlerini kolaylaştırıcı etkisinden yararlanmaktır. Çünkü HA ve PRP’yi ayrı ayrı hazırlayarak uygulamak aynı sonucu vermez.

Etkisi ne kadar sürmektedir?

Tüm hücre yenileyici uygulamalar gibi vücudun ilerlemekte olan saatini belli ölçüde geriye alır; ancak zaman durmayacağı için saat geriye alındığı noktadan itibaren ilerlemeye devam edecektir. Bu aşamada saatin hangi hızda ilerleyeceği, bu zamanı doğru kullanmak adına neler yapılacağına bağlıdır.

PRP uygulamasının en önemli avantajı nedir?

Sağlanan gençleştirici etkinin dolgu vb. uygulamalarda elde edilen etkiler gibi sadece belirli alanlara yoğunlaşmış olmaması, derinin daha büyük bir bölümüne yayılarak daha kalıcı olmasıdır. Diğer yöntemlerle sağlanan olumlu sonuçlar belli bir süre devam eder, ancak PRP’nin olumlu sonuçları tamamen uygulanan kişiye aittir. Kaybolup gitmez.

PRP Uygulaması sadece gençleşme için mi kullanılmaktadır?

PRP’nin sağladığı gençleştirici etki dokuların “yenilenmesi” sayesinde olur. Bu nedenle PRP sadece deri gençleştirme işlemlerinde değil, doku iyileşmesinin hedeflendiği diğer pek çok alanda da kullanılabilir. Cerrahi yaraların iyileştirilmesinden lazer ve benzeri deri yıkıcı uygulamaların ardından iyileşmenin hızlandırılmasına-düzenlenmesine; göz kuruluğunun önlenmesinden saçlı derinin canlandırılmasına kadar pek çok değişik alanda kullanılmaktadır.

PRP Uygulaması herkese yapılabilir mi?

Platelet sayısı yetersiz olan hastalara ve kanser hastalarına uygulanamamaktadır. PRP Uygulaması maske dışında enjeksiyonla yapılır. Kan alınması esnasında duyulan rahatsızlıktan daha büyük boyutta bir acı hissi beklenmez. PRP ile mezoterapi uygulaması çoğunlukla derinin 1.5 mm altına yapılır. Deriye hacim kazandırmak içinse daha derin uygulama yapmak gerekir, ancak bu uygulamalarda dışarıdan sürülen anestezik kremler acı hissini engeller.

Her tüpten PRP elde edilebilir mi?

Her tüpten platelet elde edilebilir; hatta bu plateletlerin sayısı çok yüksek de olabilir. Ancak PRP kitiyle eritrositlerden arındırılmış, büyüme faktörlerini doğal salgılanma süreçlerine benzer biçimde salgılayabilecek biyolojik sıvı bir materyal elde edilir. Burada esas olan plateletlerin sayısı değil, canlılığı ve niteliğidir. Canlılığı ve niteliğidir.

 

YAZAR BİLGİSİ
Hergün güncellenen haberleri ve birbirinden özel yazarları ile takipçilerine çok özel bir dünyanın kapılarını aralayan SAGLİKVEYASAMDERGİSİ.com.tr, internette dergi standartlarında takipçilerine sağlıklı yaşamın renklerini sunuyor. Sağlıklı Yaşamın Pusulası’ olan www.saglikveyasamdergisi.com.tr sitesi Sağlık & Yaşam Dergisi’nin yazılı basındaki başarısının sanal ortamdaki en büyük destekçisidir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.