Kadın Köy Öğretmenlerine Destek Ödüllendirildi

Kadın Köy Öğretmenlerine Destek Ödüllendirildi

Zurich Sigorta tarafından, Z Zurich Vakfı katkılarıyla, Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Türk Eğitim Derneği (TED) ortaklığıyla 2018 yılı itibarıyla hayata geçirilen “Eğitimin Sigortası: Öğretmenlerimiz” projesi, 15. Kurumsal Sorumluluk Zirvesi, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına Değer Katan Şirketler Ödüllerinde “Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık” kategorisinde Altın Ödüle layık görüldü.

Zurich Sigorta, kamu-özel sektör-sivil toplum iş birliği anlamında örnek olma özelliği taşıyan proje ile 6 yılda 77 il ve 938 köyden toplam 1.138 öğretmene birebir temas ederek, öğretmenler aracılığıyla 30 binden fazla öğrenci ve 150 binden fazla aile bireyinin hayatında olumlu etki yaratmayı başardı.

Projede kadın öğretmenlerin meslek ve kendilerine olan inanç, motivasyonlarının yükseltilmesi bunun yanında öğrencileri, bölge halkı için rol model olmaları destekleniyor. Projenin ana hedef grubunun köy öğretmenleri olması köy okulu öğrencilerinin nitelikli eğitime erişimini kolaylaştırarak eğitimde fırsat eşitliğine katkı sağlıyor. Aynı zamanda Sosyal Etki Yaratan Öğretmen Modülü ile öğretmenlerin sosyal girişimcilik ve sosyal sorumluluk projeleriyle yerel kalkınmaya destek olmaları hedeflenerek toplumsal yatırım alanında sürdürülebilir bir model oluşturuldu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.