Kadında Etkileyici Kaş

Kadında Etkileyici Kaş

İnce, yay gibi kaşların modası geçti. Artık, doğal görünen gür ve kalın kaşlar moda. Modadaki bu değişikliğe ayak uydurmak isteyen kadınlar, kalıcı makyaj, kaş boyama gibi farklı çözümlere yöneliyor. Ancak bu çözümler, doğallıktan uzak olduğu için çok da rağbet görmüyor.

Op. Dr. Emirali Hamiloğlu

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Kaş nakli, halk arasında saç ekimi olarak bilinen saç nakli ile hemen hemen aynı şekilde yapılan bir uygulama. Kalın, gür ve doğal görünümlü kaş görüntüsüne ulaşmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilen bu uygulamada. Hastanın ense bölgesindeki saç kökleri FUE tekniği ile tek tek toplanarak, isteği doğrultusunda kaş bölgesine naklediliyor. Hastanın sağ ve sol kaşına toplam 600 kök nakil ediliyor. Kökler bir süre sonra orada kaş karakteri kazanarak hasta hayat boyu kaşını boyamaktan ya da yaptırdığı kalıcı makyajı tazelemekten kurtuluyor”

Köklerin açısı ve yönü, doğal görünüm için önemli

Kaş bölgesinde açı çok değişkendir. Kaşın buruna yakın kısmı (medial cantus)  hafif yukarı bakarken en dıştaki kısım kulağa doğru bakar, orta kısım ise bir yelpaze şeklinde yayılır. Dolayısıyla kaş nakli yapılacak bölgeye açılacak mikro kanallar, kaşın doğal yapısına uygun şekilde yaklaşık 15 derecelik açılarla ve bu yönlere dikkat edilerek açılmalıdır. Kökler de bu kanallara tek tek özenle nakledilmeli ki doğal bir görünüm elde edilebilsin.”

Kaş nakli için en uygun donör bölge, ense bölgesi

Kol ve bacak bölgesindeki kıllar, çok fazla uzamadığı için kaş bölgesine daha uygun gibi görünse de o bölgedeki köklerinin kaş bölgesine uygun olmadığından tercih edilmiyor.  Alımı güç olduğundan nakli güçleştiriyor ve nakil için tercih edilmiyor. Kaş nakli için en uygun bölge ense bölgesindeki saç kökleridir. Buradaki kökler, uzamaya eğilimli olduğu için kişinin iki haftada bir kaşlarını yeniden kısaltarak şekillendirmesi gerekecektir.

Lokalanestezi ile gerçekleştirilen kaş naklinde ortalama 400-1000 kök nakledilip, operasyondan hemen sonra kişi günlük yaşantısına geri dönebiliyor. Kaş naklinden sonraki bir hafta içinde, operasyon bölgesinde oluşan kabuklanma geçerek ekilen kökler 6-7 ay içinde uzayarak, kaş doğal görünümüne kavuşur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.