Karın Germe İle Kalp Krizi Riski

Karın Germe İle Kalp Krizi Riski

Karın germe operasyonu sadece estetik bir görünüş kazandırmakla kalmaz aynı zamanda kalp krizi riskini de azaltır.

Op. Dr. Tamer Şakrak
Plastik Cerrahi Uzmanı  

Karın germe ile kalp krizi riski azalır. Kadınların hamilelik sonrası kurdukları hayallerinin başında yeniden düz ve estetik bir karına sahip olmak geliyor. Ancak karın duvarının direncini ve estetik duruşunu sağlayan kaslar, hamileliğin son aylarında karnın aşırı büyümesi ile oluşan gerilime dayanamayarak birbirinden uzaklaşıyor. Tekrarlayan gebelikler sonrası ise karın ön duvarı tüm direncini yitirmiş oluyor.

Doğum sonrası kadınlar ideal kilolarına kavuşmuş olsa bile karın sarkması, yemek sonrası hazım problemleri, şişkinlik hissi gibi problemlerle karşılaşabiliyorlar. Karın duvarının yeterli direnci gösterememesi de midenin rahatlıkla genişlemesine ve devamlı kilo almaya yol açıyor. Bu durumda kadınların tekrar düz ve estetik bir karına sahip olmasını engelleyebilir.

4 Beden İncelebilirsiniz

Hamilelik sonrası kadınlar, karın germe operasyonu ile yeniden düz ve estetik bir karına sahip olabilir. Karın germe operasyonu ile karnın üst ve yan taraflarındaki yağ dokuları liposuction yöntemi ile çekilir. Daha sonra karın altına sarkmış olan fazla cilt ve cilt altı doku çıkarılarak gergin bir karın cildi elde edilir. Karın ön duvarında deforme olan kaslar plikasyon yöntemi ile birbirine yaklaştırılarak, iç karın olarak bilinen bölgedeki doğuma bağlı deformasyonlar giderilir.

Takip eden süreçte hastaların sadece karbonhidrattan uzak ve sıvı ağırlıklı beslenirler ile 2 beden daha incelmeleri hayal değildir. Öncelikle karın germe ameliyatı sonrası hastanın belli bir diyet programına uyması çok daha kolaydır. Çünkü ameliyata bağlı fiziksel değişim hastayı ileri derecede motive etmektedir.  Karın duvarına yapılan plikasyon mideyi önden sıkıştırmakta, mide eskisi gibi rahat genişleyememekte ve dolayısıyla doyma hissi çok daha çabuk ortaya çıkmaktadır. Son olarak da önceki kiloları nedeniyle hareket zorluğu çeken hasta çok daha kolay hareket edebildiği için hareketsiz bir yaşam tarzından uzaklaşmakta, kalori tüketimini artırmaktadır.

Dar ve İddialı Kıyafetler Giyebilirsiniz

1-     Karın germe ameliyatı yaklaşık 2 saat içerisinde tamamlanır.

2-     Hasta ameliyathaneden üzerinde 6 hafta kalacak bir korse ile çıkar.

3-     Hasta hastanede 2 gün misafir edilir.

4-     Hasta ameliyat sonrası 6. saatte yürümeye başlar.

5-     Hastaneden taburcu olduğunuzda kendiniz yürüyor, tuvalet ve temizlik ihtiyacınızı karşılıyor olacaksınız.

6-     Ameliyatın 1. haftası bittiğinde kot pantolonunuzu giyip çarşıda dolaşabilirsiniz.

7-      2. hafta bittiğinde araba kullanabilirsiniz.

8-      3. – 4. aylarda giyim tarzlarınız değişebilir, daha dar ve iddialı kıyafetler seçebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.