Kasım Rüzgarları

Kasım Rüzgarları

mart-ayı-burc-yorumlarıRüzgarın selam verir

Dökülen yapraklara

Ve toprağa saçılan tohumlar

Yeniden

Yeniden can bulur kasım yağmurlarıyla*

Mikail Koluman

Değişim ve dönüşümün kaçınılmaz olduğu Kasım ayındayız. Bu ayın geneline sahip olan burç ise akrep burcudur.

Filiz Yaşar Zorka

Sonbaharın etkilerini iyiden iyiye gösterdiği bu dönemde, yapraklar dökülür, günler kısalır, geceler daha uzun ve daha soğuk olur, kış gelmek üzeredir. Tabiat yavaş yavaş ölmektedir artık. Yemyeşil ağaçların ve cıvıl cıvıl kuşların yerini kuru dallar ve oradan oraya savrulan yapraklar almıştır. Güneş ise artık bize küsmüş gibidir. Usulca çeker ışıklarını üzerimizden. Tam de bu anda daha fazla ışık! diyerek haykırıcasına peşinden koşmaya çalışırız ancak nafile. Kış gelmek üzeredir, yazın güneşli sabahları, sıcak akşamları ve bitmek bilmeyen kahkahaları, kışın soğuk, kalın ve karanlık kadife pelerini ile örtülmektedir…

Tam da burada, bu kadife pelerini tiyatro sahnesini örten bir perde gibi hayal edebiliriz. Oyun oynanmıştır ve sahne kapanmaktadır. Işıkların kararması da bir sonraki temsile hazırlanmak için gerekli olacaktır. Bu sırada değişim ve dönüşüm sahneye çıkacaktır. Fazlalıklardan kurtulacak, vedalar yapılacak, bizi sıkan, daraltan, bunaltan her şeyden uzaklaşmak ve yenisine yer açmak için düzenlemeler yapılacaktır. En sevdiğimiz filmi kaç kere üst üste izleyebiliriz? En sevdiğimiz yemeği kaç gün üst üste yiyebiliriz? En sevdiğimiz giysiyi kaç gün giyebiliriz? İlerlemek için, gelişmek ve büyümek için, hayatı keşfetmek ve yaşam derslerimizi geçmek için değişim şarttır.

Kasım ayı, burçlar kuşağındaki her burcu değişim ve dönüşüm için zorlayacak. Hepimiz hayatımızla ilgili olarak önemli konularda değişimi deneyimleyeceğiz.

Koç Burcu: Koç burçları ve yükselen koçlar, burçlarında ilerleyen Uranüs nedeni ile ikili ilişkilerinde bir süredir sorgulamalar yaşıyorlardı. Koç’ları ateşli ve özgür doğası, partnerlerinde zaman zaman eleştirilere neden oluyordu. Kasım ayının ortalarına kadar Koç’lar bu sorgulamalarına devam edecekler. Kasım ayının sonlarına doğru ise ilişkilerinde daha romantik ve daha paylaşımcı olacaklar. Miraslar, alacak ve verecek ile ilgili konular gündeme gelebilir. Kasım ayı içinde daha şüpheci davranabilirler. Kariyer konularında ise bekledikleri terfi ve takdir edilme için çok çaba sarfetmeleri gerekebilir. Güç mücadelesinden kaçınmalarında yarar var.

Boğa Burcu: Boğa burçları ve yükseleni boğa olanlar, kasım ayı içinde kendilerini mevcut ortaklıkları, partnerleri ve eşleri ile ilgili konularda daha tutkulu ve daha şüpheci bir ruh hali içinde hissedebilirler. Güvenlik arayışı içinde olan boğalar, sebepsiz yere kıskançlık krizleri yaşayabilirler. Zihinleri, özellikle birlikte çalıştıkları kişilere karşı aşırı sorgulayıcı olabilir. Bu dönemde boğaları sürpriz yurtdışı misafirleri ve yurtdışı seyahatleri şaşırtabilir.

İkizler Burcu: İkizler burçları ve yükseleni ikizler olanlar, bu dönemde çoşkulu doğalarına uygun olarak hobileri ve sevdikleri işler ile ilgili olarak çok yoğun zaman geçirecekler. Flörtlerde ani başlangıçlar ya da ani bitişler gündeme gelebilir. İş hayatlarında ise kafaları bir parça karışabilir. Özellikle birlikte çalıştıkları kişilerle iletişim problemleri yaşamaya meyilli olabilirler. Yurtdışı iş, kariyer ve eğitim olanakları gündeme gelebilir. Hali hazırda ilişkisi olan ikizler ise artık kendilerini ilişkiyi bir sonraki boyuta taşımak için hazır hissedecekler. Evli olan ikizlerde ise bebek müjdesi yaşanabilir.

Yengeç Burcu: Yengeç burçları ve yükseleni yengeç olanlar, kasım ayının para konusundaki en şanslı burçları arasında yer alıyor. Bu durum onların harcamalarında da artışa neden olabileceği için bütçelerini dikkatle planlamalarında fayda var. Aile ile ilgili konularda ise oldukça tutucu davranabilirsiniz. Anneler ve eşler ile ilişkiler bu ay içinde bir parça gerilebilir. Bu durumda, sorunları görmezden gelmek yerine, sorunların üzerine giderek çözmeye çalışmak yararlı olacaktır.

Aslan Burcu: Aslan burçları ve yükseleni aslan olanlar, büyük şans yıldızı Jüpiter’in olumlu etkilerini deneyimliyorlar. Özellikle yükselen burcu aslan olanlar bu ay içinde diyetlerine dikkat etmeliler. Keyifli sohbetler ve uzun akşam yemekleri kilo artışlarına neden olabilir. Hali hazırda ilişkisi olan aslanları, romantik bir kasım ayı beklerken, bekar aslanlara da kısmet var. Bunun için biraz çaba göstermeli, egolarını bir kenara bırakmalı ve etraflarına dikkatlice bakmalılar.

Başak Burcu: Başak burçları ve yükseleni başak olanlar, yönetici gezegenleri merkürün geri hareketinin sonlanması ile birlikte, başaklar rahat bir nefes aldılar. Bununla birlikte ay genelinde gerilimli açıların etkisinde kalacakları için kendilerini aynı anda pek çok yerde olmak zorunda hissedecekler. Yoğun iş tempoları, aile için ayırdıkları zamandan çalabilir. Kendilerini, kariyer, aile, eş ve kendi öz benlikleri arasında bir gerilimin ortasında bulabilirler. Pratik başaklar, bu gerilimli açılardan, pratiklik ve hızlarının daha da arttığını fark ederek çıkacaklar.

Terazi Burcu: Terazi burçları ve yükseleni terazi olanlar, burçlarında hareket eden mars nedeni ile hiç olmadıkları kadar güçlü ve mücadeleci bir yapı içinde olacaklar. Özgürlük ve bağımsızlık arayışları ise oldukça yüksek seviyededir. Partnerler ve eşler ile ateşli tartışmalar içinde olabilirler. Evli olan teraziler ani bir karar ile anne olmak isteyebilirler.

Akrep Burcu: Akrep burçları ve yükseleni akrep olanlar son iki yldır satürn’ü burçlarında misafir ediyorlar. Zamanın efendisi Satürn bu burçta olanları pek çok farklı şekilde denedi. Sınavlara tabi tuttu ve geçmiş dönemdeki sınavlarını değerlendirdi. Satürn’ü uğurlamaya başladıkları kasım ayında ise, değişimin etkilerini çok derinden ve kaçınılmaz bir şekilde deneyimleyecekler.  Yeni kararlar aldılar ve bu kararlarını uygulamaya başlayacaklar. Kariyerleri ile ilgili sürpriz terfiler gelebilir.

Yay Burcu: Yay burçları ve yükseleni yay olanlar, zamanın efendisi Satürn’ü burçlarında misafir etmeye hazırlanıyorlar. Önümüzdeki iki buçuk yıla yayılacak olan bu süreç, yay burçlarında da bir takım değişim ve dönüşümlere neden olacak. Bekar yayların bu dönem içinde evlenmeleri söz konusu. İlişkisi olan yaylar ise artık ilişkilerini bir sonraki sayfaya taşıyacaklar ya da sonlandıracaklar. Bu dönemde harcamalarına çok dikkat etmeliler.

Oğlak Burcu: Oğlak burçları ve yükseleni oğlak olanlar, kariyerlerinde sürpriz gelişmelere ve terfilere hazırlıklı olmalılar. Yeni ve beklenmedik iş teklifleri alabilirler. Toplum önünde daha çok rol olacakları pozisyonlara gelebilirler. Dernek ve sosyal faaliyetleri artabilir. Yöneticilik becerilerini son derece başarılı bir şekilde sergileyebilirler. Miras konuları gündeme gelebilir. Sportif faaliyetler içinde olmaktan keyif alacaklardır.

Kova Burcu: Kova burçları ve yükseleni kova olanlar, iş hayatlarının en şanslı dönemini yaşayacaklar. Sorunlulukları artabilir. Yüksek öğrenim ile ilgili konular gündeme gelebilir. İş ile ilgili pek çok seyahat planlayabilirler. Kendi işlerini kurmak konusunda da destek göreceklerdir. Bilinçaltında yatan bir takım gizli korkuları bu dönemde su üstüne çıkabilir. Sosyal ovalar, bu dönem içinde bir parça içlerine kapanabilirler.

Balık Burcu: Balık burçları ve yükseleni balık olanlar, kasım ayında olaylar karşısında hayalperest tutumlar içinde olabilirler. Miras ve kanun ile ilgili konular gündeme gelebilir. Gelirleri sürpriz bir biçimde artabilir. Yurtdışı eğitim ve iş olanakları gündeme gelebilir. Kariyerlerinde ise ahenkli bir çalışma dönemine giriyorlar. Toplum önündeki konuşmalarında ise mücadeleci ve sert olabilirler. Daha yapıcı olmalarında fayda var.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.