Kasım’da Gezegenlerde ‘Karma’şa Var…

07.11.2021
127
Kasım’da Gezegenlerde ‘Karma’şa Var…

Kasım ayında boğa burcunda gerçekleşecek olan kısmi ay tutulması, güneşin akrep burcu son derecelerinde ve ona Merkür eşlik etmesi, Mars gezegeninin ise “yanan yol” olarak tabir ettiğimiz 150 Terazi ve 150 Akrep burçları arasında olması öngörülemez talihsizliklerin habercisi olabilir. Kıskançlık, kapalı kapıların arkasında konuşulan konuların ifşa olması özellikle Boğa, Akrep, Terazi, Koç burçlarını sarsabilir.

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı 

Eylül ayında geri giden gezegenleri taçlandıran Merkür Retrosu ile kopmaz sanılan derin bağlar parçalandı, kaleler yıkıldı, güvenli evlerimizin aslında o kadar da güvenilir olmadığını deneyimledik.

Eylül ayı yazımda kripto para piyasası ve madenlerin nasıl etkilenebileceğini yazmıştım. Salgın, yeni varyantlar, sağlık konularına da dikkat çekmiştim. Şimdi Kasım ayında boğa burcunda gerçekleşecek olan kısmi ay tutulmasının etkileri Eylül ayında karşılaşılan temaları parlatacak gibi görülüyor. Tutulma sırasında güneş akrep burcu son derecelerinde ve ona Merkür eşlik ediyor. Asıl önemli olan ise Mars gezegeninin “Yanan Yol” olarak tabir ettiğimiz 150 Terazi ve 150 Akrep burçları arasında olması. El Biruni (M.S. 1029)“Yanık Yol” Terazi’nin son kısmı ve Akrep’in ilk kısmıdır. Bu iki burç da Güneş ve Ay ile barışık değildir dolayısıyla belirsizliğe, talihsizliğe neden olur. Işıklar burada düşük konumdadır. Ayrıca burası iki uğursuzu da içine alır; birisini Yücelim kanalıyla (Terazi, Satürn) diğerini de yöneticilik kanalıyla (Mars, Akrep).

Marsın da burada olması ve son derecenin verdiği aşırı güçlü etkisi öngörülemez talihsizliklerin habercisi olabilir. Bu dönemde güç kullanmak, bir şeyi gücümüzle elde etmek konusunda ısrarcı olabiliriz. Başkaları da kendi güçlerini bizim üzerimizde denemek isteyeceklerdir. Kontrol edilemez yıkıcı duygular ne yazık ki pek çok güzel ilişkinin ister iş isterse de okul olsun aniden sonlanmasını gündeme getirebilir. Büyük şirketlerin hisse senetlerinde ve yine söylemek gerekirse kripto para borsalarında açığa çıkacak skandallar nedeni ile ciddi dalgalanma ve öngörülemeyen düşüşler görülebilir. Kıskançlık, kapalı kapıların arkasında konuşulan konuların ifşa olması özellikle Boğa, Akrep, Terazi, Koç burçlarında sarsıntılı olabilir.

Diğer burçların yorumlarını ise aşağıda sıralıyorum.

Koç Burcu: Ekim ayındaki dolunayın etkisi koç burçlarını sarsmıştı ve şimdi boğa burcundaki ay tutulması ile birlikte maddi konular önem kazanacak. Gelir kaybı yaşayabilir ya da gelirlerinde azalma olabilir.

Boğa Burcu: Sevgili boğa ve yükselen burcu boğa olanlar. Kendiniz ile ilişkili önemli kararların arifesindesiniz. Bazı ilişkileri bitirmek için kendinizde cesaret bulabilir ya da sizinle ilişkilerini bitirmek isteyenler, bunu bu dönemde hiç beklemediğiniz bir anda gündeme getirebilir.

İkizler Burcu: Sevgili ikizler ve yükseleni ikizler burcu olanlar. Bu tutulma sizi de en az boğalar kadar etkileyecek. İlköğretim konuları bu dönemde sizleri çok fazla meşgul edebilir. Çocuğu olanlar için okul-aile birliklerinde gerilimli tartışmalar gündeme gelebilir.

Yengeç Burcu: Bu dönemde her zamankinden daha fazla içe dönük olabilirsiniz. Hayallerinizi ve gelecek ile ilgili planlarınızı gözden geçirmeniz gerekebilir. Bazı yengeç burçları için sosyal faaliyet konuları önem kazanabilir. Kendilerini dernek ve hayır işlerinde bulabilirler.

Aslan Burcu: Kariyer ve kariyerde olabilecek en ufak fikir ayrılıklarını sonuna kadar dikkate almanızda fayda var. Bu dönem içinde önünüzde kelimenin tam anlamıyla iki seçenek var, ya olanca gücünüzle sıçrayarak kendinizi bir üst basamağa çıkaracaksınız ya da belki bir daha böyle bir fırsat gelir diye bekleyeceksiniz.

Başak Burcu: Başak burçları ve yükselen burcu başak olanlar, valizlerinizi toplayın çünkü yoğun bir döneme giriyorsunuz. Hiç beklemediğiniz bir anda karşınıza yurtdışı iş ve eğitim olanaklarını içeren yeni bir sayfa açılabilir. Yarım kalmış yüksek öğrenim konularını tamamlayabilirsiniz.

Terazi Burcu: Sevgili teraziler ve yükselen burcu terazi olanlar. Sizin tutulma anındaki duygu, algı ve olaylara bakış açınız tamamen değişebilir. Bu zamana kadar kendinizi bir illüzyona kapılmış gibi hissedebilirsiniz.

Akrep Burcu: Bu dönem içinde tüm akreplerin tarih öncesi zamanlarda yaşamış olan dev akrepler gibi olduğunu söylemeden geçmek olmaz. Bu dönemlerde özellikle ilişki, ortaklık ve evlilik konularında son derece keskin olacaklar. Keskin sirkenin de küpüne zarar verdiğini hatırlamalarında fayda var.

Yay Burcu: Sevgili yaylar ve yükseleni yay olanlar. Bu dönemde özellikle sağlığınıza çok fazla dikkat etmeniz çok önemli. Ufak tefek de olsa belirtileri lütfen atlamayın.

Oğlak Burcu: Sevgili oğlaklar bu karmaşa içinde her halde en sakin ve en şanslı burç sizsiniz çünkü aşk ve hayattan zevk aldığınız her konu sizden yana.

Kova Burcu: Aile ve aile büyükleri ile ilgili konular fazlasıyla gündeme gelebilir. Ev içinde birtakım değişikliklerin yapılması, bazı ev aletlerinin bozulması olabilir. Taşınma ile ilgili konular gündeme gelebilir. Su basmalarına dikkat.

Balık Burcu: Yakın çevrenizde olanlara karşı bu sefer daha farklı bir tutum izleyebilirsiniz. Bu sefer sevgili balıklar ve yükselen burcu balık olanlar ‘bana ne demeyi’ öğrenebilir. Sınır koyabilir ve kurban rolüne layık görülmekten özgürleşebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.