Kelliğe 3 Boyutlu Saç Simülasyonlu Çözüm

Kelliğe 3 Boyutlu Saç Simülasyonlu Çözüm

Saçlarını kaybetme korkusu yaşayan erkeklere yeni bir alternatif: “3 Boyutlu Saç Simülasyonu” … Saçı olmayan veya seyrek olan erkeklere, kafalarında sanki saç varmış gibi saç simülasyonu gerçekleştiriliyor…

Medikal Estetik Uzmanı Serkan Bozkurt

Kadının dünyasında takıntı haline gelen uğraşıları varsa, erkeklerin dünyasında da kellik korkusu var. Özellikle genç nesil, kimselere söylemeye cesaret edemese de gün gelip de saçlarını kaybetme korkusu yaşıyor.

Erkeklerin bu korkuları gidermek için; saç ekimi, protez saç ve kozmetik ürünlerle saç dolgunluğu sağlamak öne çıkan yöntemler…

Ancak son dönemlerde erkeklerin saç korkusunu ortadan kaldırmak için yeni bir yöntem ortaya çıktı. Saç simulasyonu, seyrek veya hiç saçı olmayan erkeklerin kabusunu ortadan kaldıracak gibi görünüyor. 3 boyutlu saç simülasyonu Türkiye’de ve dünyada hızla yayılıyor.

Yaşam Tarzı Haline Gelir

Erkeklerin saç korkusunu ortadan kaldırmak için ağırlıklı olarak saç ekimini tercih edilir. Saç ekim yöntemlerinde teknolojinin de getirileri ile farklı yaklaşımlarla saç problemleri halledilmeye çabalanıyor. Ancak hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın, gerçek saç gibi sonuç elde edilemez. İşte tam da bu noktada saç simülasyonu erkeklere umut oluyor. Saçı olmayan veya seyrek olan erkeklere, kafalarında sanki saç varmış gibi saç simülasyonu gerçekleştiriliyor.

Altın Dokunuşlar

3 boyutlu saç simülasyonunun saç derisine yeni saç efektleri vererek daha yoğun ve gür bir görünüm elde edilmesi esasına dayanıyor. Altın iğne ile kişinin saç kalınlığına uygun birebir aynı saç efektleri verilir. Kullanılan tüm ürünlerin tek kullanımlık ve kişiye özel olması da birçok sorunu başta çözüyor. Ortalama bir 3 boyutlu saç simülasyonunda 100 ila 150 bin arasında altın dokunuş gerçekleştirilir. Yapılan saç simülasyonu ile kişi 3 ila 5 yıl cilt yapısına bağlı kullanım imkânı sağlar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.