Kişiye Özel Gençleşme Trendi

Kişiye Özel Gençleşme Trendi

Pandemi döneminde cilt kusurları ve yaşlılık belirtileri hiç olmadığı kadar göze çarparken, ameliyatsız cilt gençleştirmeye yönelim de arttı. Bu uygulamada dikkat edilecek temel nokta; cildin türü, yaş, daha önce geçirdiği işlemler ve gençleştirilmek istenen bölgenin ihtiyaçlarına paralel olarak hastaya özel bir program çizilmesidir.

Dr. Hande Ulusal

Dermatoloji Uzmanı

Pandemi sürecinde evde geçirilen zamanın artması, insanların kendileriyle daha fazla ilgilenmesini sağladı. Özellikle gençleşmeye yönelik estetik uygulamalara yönelim artarken çoğunluk, tercihini ameliyatsız estetik yöntemlerinden yana kullandı.

Kişiye özel ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemi

Her dokunuşun hastaya özel, adım adım planlanması ve isteğe değil ihtiyaca uygun olarak yapılması gerekir. Yöntemler:

Sihirli Dokunuş-Magic Touch yöntemi 45 yaş altı için Princess Touch ve 45 yaş üstü için Queen Touch. Burada dikkat edilecek nokta; cildin türü, yaş, daha önce geçirdiği işlem ve gençleştirilmek istenen bölgenin ihtiyaçlarına paralel olarak hastaya özel bir program çizilmesidir. Çünkü normal cilt bakımları yüzeysel kaldığında derinin orta tabakasının desteklenmesi gerekir.

Bütünsel yaklaşım önemli

Magic Touch, düzenli olarak cilt bakımlarını yaptıramayan kişiler için tek seferde uzun süreli kalıcılık sağlayacak bir işlem kombinasyonu oluşturur. Böylece cildi besleyici, destekleyici işlemlerin bütünsel bir yaklaşım çerçevesinde ele alınarak hastaya en uygun uygulamaların bir araya getirilmesi sağlar.

Ameliyatsız estetiğin tercih edilmesindeki en büyük etkenlerin başında narkoz, kesi, dikiş ve nekahet dönemi gibi zorlukların olmaması. Söz konusu avantajlar, ameliyatsız estetiğin fazla basite indirgenmesine de neden oluyor. Oysa, her dokunuşun hastaya özel ve isteğe değil ihtiyaca uygun olarak yapılması gerekir.

YAZAR BİLGİSİ
Hergün güncellenen haberleri ve birbirinden özel yazarları ile takipçilerine çok özel bir dünyanın kapılarını aralayan SAGLİKVEYASAMDERGİSİ.com.tr, internette dergi standartlarında takipçilerine sağlıklı yaşamın renklerini sunuyor. Sağlıklı Yaşamın Pusulası’ olan www.saglikveyasamdergisi.com.tr sitesi Sağlık & Yaşam Dergisi’nin yazılı basındaki başarısının sanal ortamdaki en büyük destekçisidir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.