Kök Hücre ile Estetik Mucize

Kök Hücre ile Estetik Mucize

Kök hücre tedavisi estetik plastik cerrahide yenilenme-gençleştirmek amaçlı kullanılmaktadır. Hekim ve hastalar için pek çok avantaj sağlayan bir yöntemdir.  Özellikle estetik operasyonlarda bu yöntem mucizeler sağlıyor.

Op. Dr. Nuri Battal
Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı

Kök hücre teknolojisi uygulandığı bölgede kan dolaşımını artırdığı için cilt gençleşir ve daha parlak bir hal alır. önemli özelliği kişinin kendi doğal hücreleri ile uygulanmasıdır. Herhangi bir alerjik reaksiyon riski olmaması da tedaviyi son yılların gözdesi haline getiriyor. Son derece sağlıklı olan bu uygulamada kök hücreler, uygulandığı bölgede kolayca yaşamaya başlayarak, sorunları giderir. Aynı anda istenmeyen yağlardan kurtulmayı da sağladığı için özellikle kadınlar için cazip bir yöntemdir.

Uygulama Doğal, Sonuçta Doğal…
Neredeyse tamamen ağrısız bir uygulama olan kök hücre teknolojisinde büyük cerrahi işlemlerde olduğu gibi aşırı şişmeler morarmalar pek görülmez. Dikiş gerektirmediği ve uygulandığı bölgelerde herhangi bir iz bırakmadığı için de çok tercih ediliyor. Pansuman gerektirmemesi, ağrılı ve yorucu kontroller olmaması, iyileşme süresinin kısa olması nedeniyle her geçen gün bu yöntemi uygulayanların sayısı artıyor.
Kişinin kendi dokusu uygulandığı için sonuçlar da ‘doğal’dır”. Konulduğu bölgelerde yeni hücre oluşumunu artırarak doku gençleşmesini artırır. Kendi doğal hücrelerimiz olup reaksiyon riski olmayan kök hücreler, yeniden yerleştirildiği vücudumuzda kolayca yaşamaya başlar ve eksiklikleri gideren son derece sağlıklı bir uygulamadır. Neredeyse tamamen ağrısız bir uygulamadır. Büyük cerrahi işlemlerde olduğu gibi aşırı şişmeler morarmalar pek görülmez. Kişi normal yaşamına kısa sürede döner. Uygulandığı bölgelerde herhangi bir iz bırakmaz dikiş gerektirmez. Pansuman gerektirmez ağrılı ve yorucu kontroller yoktur. İyileşme süresinin çok kısa olmasını yanısıra tedavinin etkisi de kısa zamanda ortaya çıkmaya başlar.

Kök hücre uygulaması nasıl yapılır?
Lokal ya da genel anestezi altında enjektör ile genellikle hastaların da kurtulmak istediği bölgeler olan, karın bel ya da kalça bölgesinden bir miktar yağ dokusu özel kanüllerle alınır. Sonrasında bir dizi işlemden geçirilerek kök hücreleri, yağ hücrelerinden ayrılır ve tamamen kök hücre içeren bir sıvı elde edilir. Bu milyonlarca kök hücre içeren sıvı, ihtiyaca göre kullanılacak yere enjekte edilir.
Konulduğu yerde eksik olan hücreleri tamamlayarak hızla yerleşip yaşamaya ve buradaki kan dolaşımını artırarak dokuları onarır ve hızlı bir iyileşmeyi başlatır.  Kök hücre yapılan ve en çok rağbet gören uygulamaların başında ise yüz gençleştirme geliyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.