Küçük Göğüsler Büyüyor

Küçük Göğüsler Büyüyor

Küçük göğüslerinden kurtulmak isteyen kadınların sayısı her geçen gün artıyor. Silikonun estetik başarısına rağmen bazı kadınlar, bedenlerindeki yabancı bir cisime alışamamaktan korkuyor. Bel, basen ve karın bölgesinde bulunan fazla yağlar, küçük göğüsleri büyütmek için yapılan estetik operasyonlarda dolgu maddesi olarak kullanılıyor.

Op. Dr. Metin Kerem

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Yağ dokusu, göğüs büyütmek için silikon protez istemeyen hastalarda, alternatif bir hacim kaynağıdır.

Eskiden yağ alma işlemleri sonrasında atık olarak görülen yağ dokularının, günümüzde estetik ve rekonstrüktif cerrahide önemi giderek artıyor. Yağ ve kök hücrelerinin harmanlanmasıyla oluşturulan doğal dolgu; yüzdeki derin kırışıklıkların, çukurların ve yara izlerinin doldurulmasında, popo ve bacak biçimlendirmede ve göğüs büyütmede kullanılıyor.

Kimlere Uygulanıyor?

Göğüs estetiğinde yağ enjeksiyonu için uygun adaylar genellikle genç, göğüsleri küçük ama sarkmamış olan, vücudunda yeterince fazla yağ bulunabilecek kişilerdir. İdeal yağ dokuları ise istenmeyen fazlalıkların toplandığı, bel, basen ve karın bölgesinde bulunuyor. Yağ enjeksiyonu sonuçları, protez uygulamasına göre daha mütevazidir, enjekte edilen yağın yaklaşık % 40’ı zaman içinde eriyor, kişiye göre bu rakam değişmektedir.

Nasıl Uygulanıyor?

Bu yöntem “sedasyon” adı verilen hafif bir anestezi türü ile yapılıyor, yağın alındığı ve verildiği bölgelerde kesikler olmamaktadır. Kapalı cerrahi yöntemi uygulandığı için bölgede hiçbir iz olmadan bir saat gibi kısa bir sürede tamamlanılmaktadır. Hastanede yatmayı gerektirmeyen bir uygulamadır, ancak ertesi gün kişi işine gidebilir.

Meme büyütmek için silikon protezler ve yağ enjeksiyonu dışında tıbben kabul edilen hiçbir yöntem bulunmamaktadır. Bu yöntemler dışında yapılan denemelerin hem para hem de zaman kaybıdır, memenin içine bir şey koymadan meme asla büyüyemez.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.