Lazer Teknolojisinde Son Nokta: PicoSil

Lazer Teknolojisinde Son Nokta: PicoSil

PicoSil teknolojisi ile dövme, çiller, yaşlılık lekeleri, akne izleri, hiperpigmentasyon, kırışıklık tedavisi, cilt gençleştirme tedavileri uygulanmaktadır. Lazer teknolojisinde gelinen son nokta olarak kabul edilen yöntem ile güvenilir ve hızlı sonuç elde ediliyor.

Dr. Hüseyin Tırman

Estetik Uzmanı

PicoSil, lazer enerjisini saniyenin trilyonda biri kadar ultra kısa atımlarla cilde iletir. Sadece ultra kısa atım süresi fotomekanik etki yaratır. Nanosaniye lazerler fototermal etki ile pigment ve etrafını çevreleyen dokuya ısı ileterek uygulama yapar. PicoSil ile çevre dokuya zarar vermeden pigmenti vücuttan kolayca elimine edilecek şekilde parçalar.

Bir Varmış Bir Yokmuş

* Her renk dövmede hızlı ve güvenilir sonuç yaratır.

* Diğer yöntemlere göre daha az seansta sonuç alırsınız.

* Diğer yöntemlerin yarattığı yan etkiler Picosil ile minimuma indirilmiştir.

* Daha düşük enerji ile hızlı renk soldurma garantisi verir.

* Çevre dokuya zarar vermeden pigmenti vücuttan kolayca elimine edilecek şekilde parçalar.

Her renk dövme Picosure ile tedavi edilebilir mi?

Her renk dövmeyi silmek üzere kullanılan, hızlı ve güvenilir sonuç veren bir yöntemdir. PicoSil teknolojisi sayesinde, 755 nm ve 532 nm dalga boyları ile tüm renklerdeki dövmeleri silmek mümkündür.

Cilt Lekeleri İçin “FOCUS Lens Array”

FOCUS Lens Array mikroskobik konsanstrasyonda tasarlanmış yapısıyla cilt gençleştirmek için yeni, güvenli ve daha etkili tedavi opsiyonları sağlar. Her bir cm2’ye düşen yüzlerce mikro lensten oluşur ve standart PicoSil atımından 20 kat daha yoğun enerji içerir. Atış yapılan alanın yüzde 10’u yoğun enerji ile tedavi edilirken, arka plandaki doku iletilen düşük enerji ile korunarak tedavi edilir.

Bu patentli enerji dağılımı; yüksek hasta konforu, kısa iyileşme süresi, etkin ve güvenli tedavi sağlar. Özellikle cilt tipi IV olan hastaların malezma, lentigo vb. tedavilerinde Postinflamatuar Hiperpigmentasyon riskini minimuma indirir.

PicoSil ile yapılan tedavi ağrılı mıdır?

PicoSil ile gerçekleştirilen dövme silme işlemi diğer lazerlere oranla daha az hissedilir. Bunun sebebi bu tedaviyle yapılan uygulamada atım süresinin çok kısa olması fotomekanik bir etki yaratır ve ses dalgaları şeklinde ortaya çıkar.

Dövme tedavisi kaç seans sürer?

Klasik Q-switched lazelerde bu süreç 6-10 seans olup renk ve şekle bağlı olarak bazen 20 seansa kadar sürmektedir. Ancak Picosaniye lazer tedavisi ile bu oran yüzde 50 azaltılmış, 3-4 seansta etkili çözüme ulaştırılmıştır.

İz kalır mı?

Picosaniye lazerler ısı etkisi yaratmamaktadır. Bu nedenle hem pigment hücrelerine zarar vermezler hem de ısı etkisiyle yanık benzeri izlerin çıkmasına neden olmaz.

Dövme silme işleminden sonra ne gibi yan etkiler ortaya çıkar?

PicoSil ile yapılan dövme silme tedavisi sonrasında kızarıklık ve su toplama gibi yan etkiler antibiyotikli krem uygulanmasıyla birlikte bir kaç gün içinde geçer.

Kalıcı makyaj dövmelerinin silinmesinde kullanılabilir mi?

PicoSil lazer kalıcı makyaj dövmelerinin silinmesinde oldukça başarılıdır. Özellikle kahverengi ve kırmızı kalıcı makyaj boyalarında Q- switched lazerlerden sonra gözlemlenen pigment koyulaşması Picosaniye lazeri sayesinde oluşmaz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.