Mars Kapıdan Baktırır

17.10.2012
109
Mars Kapıdan Baktırır

Savaş tanrısı Ares’e ithaf edilen kızıl gezegen ‘Mars’ koç burcunun yöneticisidir. Ateş parçası, lider, öncü, cesur, atılgan, gözü pek, harekete geçmekten korkmayan, savaşçı, general… Koç burcu daha başka nasıl tanımlanabilir ki?

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

Mars kapıdan baktırır kazma kürek attırır. Benlik evinin doğal yöneticisi olan ‘Koç’, daima önce kendini düşünecektir. Bunu sıradan bencillikle karıştırmamak akıllıca olur. Yoksa bu ateşli burç, boynuzları ile fazlaca tehdit edici olabilir.

Mart ayı ile birlikte, koç burcu kış ile girdiği amansız savaşı kazanarak, baharın gelişine öncülük eder. Doğanın yeniden doğuşunu başlatır. Koç burcunu canlı ve sıcak renklere olan tutkusu, özgürlüğüne düşkünlüğü ve yüksek cazibesi ile diğer burçlardan ilk bakışta ayırmak mümkündür.

Astrolojide mars gezegeninin sembolü, tıptaki erkeklik sembolü ile aynıdır. Baştan sona eril özellikler taşıyan bu gezegen koç burcuna bitmek tükenmek bilmeyen bir mücadele azmi getirir. Koç burçları kolay kolay yenilmez, yenilgiyi kabul etmez.

Koç burcu liderlik özellikleri taşır. Yeni projelere, fikirlere açıktır. Projelere başlamak için gösterdiği hevesliliği bitirmek için göstermeye sabredemez. Koç burcu aslında hiç sabredemez onun ideal zamanı ‘şimdi’ dir. Koç burcundan olan bir yönetici ile çalışmak ve onun bitmek tükenmek bilmeyen enerjisine uyum sağlamak zorlayıcı olabilir. Onun büyük bir hevesle başlatıp, başınıza attığı işleri yetiştirmek sinir bozucu olabilir. Yine de saf kalpli koç, liderlik özellikleri ile sizi motive etmeyi iyi bilecektir. Askerlikle ilgili işler, araba yarışçılığı, makinistlik, mühendislik, spor ile ilgili uğraşılar, açık havada yapılan işler koç burcunun başarılı olacağı iş alanlarıdır.

Koç Kadınları:Bitmek, tükenmek bilmeyen enerjileri ile başınızı döndürür.  Yorulmak bilmeyen bu kadının enerjisi uzun yürüyüşler, hareketli eğlenceler hatta akşama kadar süren ev işleri ile bile bitmez. Hoş o eve kapanıp saatlerce ütü yapmak yerine arkadaşları ile birlikte dansa gitmeyi tercih edecektir. Sessiz, sakin, içine dönük tiplerden hoşlanıyorsanız koç burcu kadınlarından uzak durmanızda fayda var. Her zaman harekete geçmeye hazır olan bu kadın gerektiğinde ilk adımı atmaktan da çekinmeyecektir. İlk adımı atmasına ve sizi yönlendirmesine izin verdiğiniz takdirde, bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi ile aklınızı başınızdan alacak ve hatta ayaklarınızı yerden kesecektir.  Koç burcu kadınları güçlü, ne istediğini bilen, enerjisi yüksek ve kendi yaşam temposunu yükseltecek erkekleri tercih eder. Canlı renkleri sever. Parıltılı taşlardan oluşan takıları, şık bir şalı hediye olarak almayı tercih eder.

Koç Erkekleri:Burçlar kuşağında cesaretleri ve atılganlıkları ile beğendikleri kadınları baştan çıkarma potansiyeline en çok sahip olan erkeklerdir. Özgüvenleri tavan yapmıştır. Dik yürüyüşleri, ateşli sözleri ve bitmek bilmeyen cazibeleri ile kalabalık ortamlarda dahi hemen göze batacaklardır ve bundan hoşnutturlar.  Eğer sözünüzden çıkmayacak, sakin bir erkek arıyorsanız koç burcu erkeklerine dikkat. Harem kurma heveslisi koç burcu erkeği, sizi eline geçirene kadar sakinliğini koruyacak ama daha sonra sakin sakin kalbinizi kırmaktan da kaçınmayacaktır. Araba kullanmaya meraklı bu erkekler için arabalarına alacağınız bir hediye pek makbule geçecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.