Müjde, Yaşlı Bilge Evine Döndü!

Müjde, Yaşlı Bilge Evine Döndü!

Astrolojide Satürn, büyük kötücül gezegen olarak anılır. Sert ve soğuk mizaçlıdır. Zayıfları ve zayıflıkları sevmez, oldu bittiden hiç hazzetmez. Disipline aşıktır. Yaşlı bir bilge olarak tasvir edilir. O her şeyi bilir. Her şeyi görür. Zamanın efendisidir ve Satürn fani gözlerimiz ile görebileceğimiz en son gezegendir. Bu nedenle de maddi dünyanın sınırlarını çizer. Bize sınırlarımızı hatırlatır, sinirlerimizi yıpratır. Tam da daha fazlasını kaldıramayacağım derken o da ne Satürn hemen yeni bir sınav ile bizleri tanıştırır. Hiç acımaz ve yorgunluğu, mutsuzluğu mazeret saymaz. Notunuzu da anında verir. Tekrar dersler daha zor ve telafi sınavları ise çok daha serttir.

Korktunuz mu?

Korkmalıydınız.

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

Size sunulan her nimetin arkasında bir külfet olduğunu düşünmüyorsanız. Başkalarının hakkını gasp etmek sizin için sıradan bir davranışsa. O sıraya girmektense, kestirme bir yol bularak öne geçmeyi marifet saydıysanız. Sokakta açlıktan ağlayan kediyi umursamadıysanız. Bu dünya sadece size aitmiş gibi geliyorsa. İşten kaytarmayı marifet gibi görüyorsanız. Alaycılık, küçümseme, mana bulma günlük rutininiz haline gelmişse. Yalanlar konusunda ustalaştıysanız ve bunu da bir beceri olarak görmeye başladıysanız. Doğruluk ve dürüstlük size bir meziyet gibi geliyorsa…

Saçınızı süpürge ediyorsanız, öz değerinizin farkında değilseniz bir türlü ben demeyi öğrenememişseniz. Siz de size verilen en değerli hediye olan canınızın kıymetini bilmediğiniz için dehşete kapılmalıydınız.

Şimdi yaşlı bilge evine döndü ve artık kendi evinde en güçlü yerinde. Varın siz sayın gelecek sınavların zorluğunu.

Çalışkan öğrenci sınavdan korkar mı?

Hayır. Çünkü sınav onun çalışkanlığının ödülüdür. Kaytarmamanın, tembellik yapmamanın, kopya çekmemenin, çok çalışmanın ve disiplinin ödülüdür. Artık, onun için gelen zaman, hayatın ona sunduğu nimetlerin tadını çıkarma, takdir edilme ve gururlanma zamanıdır.

İşte bu nedenle Satürn’ün burç değiştirmesi bazılarına ödül, bazılarına da ceza gibi gelebilir. Akıldan çıkmaması gereken tek bir şey vardır. Her iki durumda sonsuza kadar sürmez. Ödülün cezaya, cezanın da ödüle değişmesi an meselesidir ve bu anı bizim seçimlerimiz belirler.

Burçlara göre bu transit için kopya niteliğinde olacak ipuçları:

Koç Burcu: Koç burçları ve yükselen burcu koç olanlar için Satürn transiti kariyer ve ev hayatları için belirleyici olacaktır. Önümüzdeki yaklaşık üç yıllık süreç içinde hem ev hem de iş hayatınızla ilgili pek çok denemeden geçebilirsiniz. Hem evde hem de iş yerinde sorumluluklarınız artabilir. Daha çok çalışıp, daha az takdir edilebilirsiniz. Eğer bundan önceki dönemde kariyeriniz için sağlam adımlar attıysanız bu dönem sizler için terfi olanaklarını da beraberinde getirecektir.

Boğa Burcu: Boğa burçları ve yükselen burcu Boğa olanlar ise bu transiti yükseköğrenim ve yurtdışı olanaklar, uzaklara seyahatler ile ilgili konularda yaşayacaklar. Bu dönem içinde yarım kalmış olan eğitim programları tamamlanabilir. Yurtdışı seyahatler her zamankinden daha fazla gündeme gelebilir. Farklı ülke ve kültürler daha ilgi çekici olabilir. Siz Boğalar, her zamankinden daha tutumlu ve tutucu olabilirsiniz.

İkizler Burcu: İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar ise bu transiti gizli düşmanlar, başkalarından gelen kaynaklar, maddi konularda değerlendirebilir. Miras konuları gündeme gelebilir. Sırlar birer birer ortaya dökülecektir. Haklarını savunmak zorunda kalabilirler.

Yengeç Burcu: Yengeç burçları ve yükselen burcu Yengeç olanlar için ise bu transit ortaklıklar, evlilik ile ilgili konularda gerçekleşecektir. Bekar yengeçler evlenebilir. Evli olanlar ise artık hayati bir karar vermenin eşiğine geldiler. Çocuk sahibi olmak ve evliliklerini perçinlemek isteyebilirler. Ebeveyn olarak daha fazla sorumluluk alabilirler. Ya da artık hali hazırdaki birlikteliklerini sonlandırarak, kendilerini yeni bir başlangıca hazırlayacaklar.

Aslan Burcu: Aslan burçları ve yükselen burcu Aslan olanlar için ise bu transit çalıştıkları yer, çalışma arkadaşları, amirleri ile ilgili pek çok sıvanın bir araya geldiği bir transit olacak. Bu zamana kadar yapmış oldukları tüm özveriler ve çalışmalar için ödül alabilir. Benzer şekilde de eğer olduysa bu zamana kadar yapılan tüm art niyetli yaklaşımlar da birer birer gün ışığına çıkacaktır.

Başak Burcu: Başak burçları ve yükselen burcu Başak olanlar bu transiti hayattan zevk aldıkları konuların sınava tutulması ile geçirecek. Bu dönemde depresif olabilirler. Kendilerini arkadaş ortamlarından soyutlanmış hissedebilirler. Melankoliye meyilli olabilirler. Değişik hobiler edinmeleri yardımcı olacaktır.

Terazi Burcu: Terazi burçları ve yükselen burcu Terazi olanlar ise bu transiti evlerinin içinde hissedecekler ve bu transit kariyerlerini de etkileyebilir. Daha fazla sorunluluk alarak, daha çok çalışmaları gerekebilir. Aile içinden bir büyüklerinin bakımını üstlenebilirler. Ev almaları ve ev almak için birikim yapmaları da mümkündür.

Akrep Burcu: Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olanlar için ise bu transit yakın çevrelerinde köklü ve güçlü değişimleri beraberinde getiriyor. Kardeşler ile ilgili konular gündeme gelebilir. Yakın komşular ile çeşitli anlaşmazlıklar yaşanabilir. Kardeşlerinin bakımını üstlenmeleri gerekebilir.

Yay Burcu: Yay burçları ve yükselen burcu Yay olanlar için ise bu transit burçlarındaki zoru sınavın sonunu işaret ediyor. Şimdi derin bir oh çekme zamanı. Ancak harcama ile ilgili konulara son derece dikkat etmekte fayda var. Gereğinden fazla ve ihtiyaç dışı harcamalar ne yazık ki Satürn’ün gözünden kaçmayacak ve sizleri tutumlu olmaya zorlayacaktır.

Oğlak Burcu: Oğlak burçları ve yükselen burcu Oğlak olanlar için ise bu transit güçlerinin zirvesini işaret ediyor. Yaşlı Bilge eve döndü ve size son 30 yılın bütün ödüllerini getirdi. Peki sizin eviniz onu ağırlamak için ne kadar hazır? Halının altına süpürülen çöpler, birer birer gün ışığına çıkacaktır. O nedenle o sizi sınava tutmadan, siz kendinize objektif olarak bir bakın.

Kova Burcu: Kova burçları ve yükselen burcu Kova olanlar ise bir anlamda Oğlaklar kadar şanslı bu transitte, çünkü Satürn Kova burcunun da yöneticisi. Şimdi büyük idealleri gözden geçirme ve toplum için faydalı olma zamanı. Aşırı özgürlükçü Kovalar için bu transit, sizlere sınırlarınızı hatırlatacak bir sınav olabilir. Başkalarını da dinlemeyi öğrenebilirsiniz.

Balık Burcu: Balık burçları ve yükselen burcu Balık olanlar için ise bu transit, toplum önünde yücelecekleri bir dönemi müjdeliyor. Daha fazla sorumluluk alarak daha yüksek pozisyonlara gelebilirler. Gönüllülük faaliyetleri önem kazanabilir. Kariyer evlerinden geçen Satürn onlara yeni yıl ile birlikte takdir edilme ve beğenilme getirecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.