Satürn Kova Transiti ve Karmik Etkileri

31.03.2020
261
Satürn Kova Transiti ve Karmik Etkileri

21 Mart’ta hem bahar ekinoksunu hem de Satürn’ün Kova burcuna geçişini deneyimleyeceğiz. Satürn yöneticisi olduğu Oğlak burcundan yine yöneticisi olduğu Kova burcuna geçecek. Oğlak, Kova ve Balık Zodyak’taki en son üç burçtur. Bu burçlar, kolektif bilince aittir. Ego tamamen çözülmüş, yaşam yolundaki dersler alınmış ve artık toplumun faydasına olacak iş ve amaçlar için çaba göstermek başlamıştır.

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

“İçerisi nasılsa dışarısı öyledir; yukarısı nasılsa aşağısı öyledir, evren nasılsa ruh öyledir”.
Hermes Trismegistus

Satürn için kullanılan ifade ‘Karma’nın Efendisi’ tanımıdır. Satürn, bilge büyük hocadır ve geldiği ayak seslerinden belli olur. Satürn’ün disiplin ve terbiyesinden kaçmak, kurtulmak ya da saklanmak mümkün değildir. Siz onu aramasanız da o sizi bulur.

Kömür de elmas da karbondan meydana gelmiştir. Aradaki fark, elmasın yıllarca ısı ve basınca maruz kalarak saflaşmasıdır. Satürn’ün karmik etkisi de aynen bu şekilde işlemektedir. Ruhun saflaşması için baskı uygular eğer çıkarılan ders-sınavlar başarılı ise hayat artık bizleri bir sonraki seviyeye hazırlamıştır.

Türkiye’nin haritasına bakıldığı zaman da Satürn’ün burç değiştirmesi bize önemli birtakım dersleri de beraberinde getirecek. Bir değişim ve dönüşüm içerisindeyiz. Bu dönüşüm, günün sonunda hali hazırdaki pek çok anlayış ve davranışın da test edilmesi olarak kendini gösterecektir. Önemli olan değişime direnmek yerine değişimi kabul etmektir. Uyum sağlamak esastır.

Burçlara göre Satürn Transitinin Karmik etkilerini öğrenmek için dikkalice okuyunuz….

Koç Burcu: Koç ve yükselen burcu Koç olanlar. Bahar sizin burcunuza güneşin gelmesi ile başlıyor. Bu sefer de güneş ile birlikte Satürn’ün de burç değiştirmesi geldi. Ateş elementinin, öncü niteliğindeki Koç’lar için en önemli sözcük “ben”dir. Zodyak’ın ilk burcu, ateş saflığı içinde tüm hayatı kendi istekleri ile yönlendirir. Bu transitte öğrenmeniz gereken Karmik ders ise paylaşmak. Bu transit sizlere tüm insan ilişkilerinizde daha fazla sorumluluk almanızı öğütlüyor.

Boğa Burcu: Boğa ve yükselen burcu Boğa olanlar için ise bu transit kariyerleri ile ilgili alanda gerçekleşiyor. Bu zamana kadar gelen çalışma tempoları ve kariyerleri bir sınava tabi tutulabilir. Daha fazla çalışmak zorunda kalabilirler. Bekledikleri terfi ve maaş artışlarına ulaşmalarında zorluk olabilir. Kendilerine şu soruyu sormalılar, bu kariyer onlar için uygun mu? Farklı bir kariyer seçerek daha mutlu olabilirler mi? Kariyer değişiklikleri meydana gelebilir.

İkizler Burcu: İkizler ve yükselen burcu İkizler olanlar için ise tam bir kendini geliştirme fırsatı olarak karşımıza çıkıyor. Bu süre içinde din ve felsefe ile ilgili konular gündeme gelir. Yurtdışı ile ilgili konular konuşulabilir. Satürn transiti, yeni bir eğitime başlamayı teşvik ederken eğitimin sürecinin ağır ve baskılı olacağını da söyler. Bazı durumlarda da seyahat planları, taşınma planları ve yurtdışı eğitim planları aksayabilir.

Yengeç Burcu: Yengeç ve yükselen burcu Yengeç olanlar, Satürn’ün Kova burcundaki transitinden en güçlü bir şekilde etkilenecek olan burçlardan. Yengeçler bu transitte kelimenin tam anlamıyla bir yeniden doğuşu deneyimleyecek. Bunu fırsata çevirebilirsiniz. Hayatınızda sizi üzen, sıkan, daraltan, darlaştıran ne varsa hepsi ile vedalaşabilirsiniz. Kendinize yeni bir sayfa açmak için izin verin.

Aslan Burcu: Aslan ve yükselen burcu Aslan olanlar da Satürn transitini; ortaklıklar ile ilgili alanda deneyimleyecek. Bu transit boyunca Aslanlar, her şeyden daha fazla emin olmak isteyecek. Ortaklık, evlilik ve ilişkiler Satürn etkisi ile de sınavlardan geçecek.

Başak Burcu: Başak ve yükselen burcu Başak olanlar için ise Satürn’ün Kova burcundaki transiti; sağlık konularında kendisini gösterecek. Başaklar bu dönemde her zamankinden daha fazla sağlık ile ilgili konularda meşgul olabilir. İşyerleri de aynı şekilde son derece önemli bir şekilde değişikliğe ya da sınava tabi tutulabilir. Başaklar bu dönemde fazla çalışmaktan sağlıklarını ihmal etmemeye özen göstermeliler.

Terazi Burcu: Terazi ve yükselen burcu Terazi olanlar için ise Satürn Kova transitinin karmik anlamı; sosyal çevrenizden izole olmanızı sağlayacak olan davranış ve alışkanlıkların farkına varılmasıdır. Terazi burcu doğası gereği, sosyal çevresi ve arkadaşlık ilişkileri güçlü bir burçtur. Satürn bu transitte sizin bu çevredeki konumunuzu sınayacaktır.

Akrep Burcu: Akrep ve yükselen burcu Akrep olanlar için ise, Satürn transitinin karması tam da hanelerinde, evlerinin içinde gerçekleşecek. Aile saadetleri için bu zamana aile hayatlarında ihmal ettikleri ne vardı? Bu dönemde yine bekar Akrepler evlenmek isteyecekken, evli olan Akreplerde de boşanmalar ile ilgili durumlar gündeme gelebilir. Ebeveynlerin sağlığı ile ilgili gelişmeler olabilir. Akrep burçları, ebeveynlerinin bakımını üstlenebilir.

Yay Burcu: Yay ve yükselen burcu Yay olanlar için ise bu transit, biraz yavaşlama, düşünme, yaptığı işlerde ve sosyal çevresinde derinleşme zamanı. Satürn sizi bu konularda sınava tabi tutacak. Daha fazla ve yüzeysel arkadaşlıklar ile yüzleşme zamanı. Kardeşler ile olan ilişkilerin de gözden geçirilmesi gerekecek. Hak ettiğinden fazla değer verdiğiniz tüm ilişkiler sınava tabi. Eğer siz de başkalarını manipüle ederek, kendi değer yargılarınızı konumlandırır ve baskı uyguluyorsanız aynı durum sizin için de geçerli olacaktır.

Oğlak Burcu: Oğlak ve yükselen burcu Oğlak olanlar ise bu transit boyunca, maddi konuları deneyimleyecek. Para konusunda son derece tutumlu olan Oğlaklar, bu transitte yeni bir iş kurabilir, yeni bir işe başlayabilir, gelirlerini arttırmak için harekete geçmek isteyebilir. Bu transit, Oğlaklar için yeni ve farklı iş kollarında uzmanlığı da beraberinde getirebilir.

Kova Burcu: Kova ve yükselen burcu Kova olanlar, Satürn transitini en derinden yaşayacak olan burçlardan birisi, hatta birincisi. Kova Burçları bu dönemde kendilerini kısıtlanmış, kıstırılmış ve baskı altında hissedebilir. Kova burçları bu transitte kendi gerçekliklerine ulaşacak. Her yaştaki Kova kendini yeniden keşfetmiş olacak.

Balık Burcu: Balık ve yükselen burcu Balık olanlar içinse kelimenin tam anlamıyla bir yenilenme durumu söz konusu. Bu dönemde yükselen Balıklar, spritüal konulara ilgi duyabilir, kendilerini geliştirmek isteyebilir, inzivaya çekilmeyi düşünebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.