Onkologlardan Hastalarına Özel Şarkı

06.04.2021
2.248
Onkologlardan Hastalarına Özel Şarkı

Sekiz onkolog ve ünlü oyuncu Salih Bademci, kanser hastaları için bestelenen ‘Yalnız Değilsin!’ şarkısını seslendirip, klibinde rol aldı. Sosyal Sorumluluk kapsamında söylenen şarkı, Kanser Haftası nedeniyle DMC Müzik tarafından tüm dijital platformlarda yayınlanmaya başladı. Elde edilecek gelir ise Pİ Kadın Kanserleri Derneği’nin online, psikiyatri/psikoterapi desteği sağlayan Pinkline projesi ile yine kanser hastalarına umut olacak.

———-

Onkologlar, ünlü oyuncu Salih Bademci, DMC Müzik ve Pİ Kadın Kanserleri Derneği farkındalığı artırmak için el ele verdi. Söz ve bestesini Onkoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Hancılar’ın yaptığı şarkının düzenlemesi Çağrı Kodamanoğlu’na ait. Şarkının vokallerinde ise Tıbbi-Radyasyon Onkolojisi alanında çalışan Prof. Dr. Banu Atalar, Prof. Dr. Berrin Pehlivan, Uzm. Dr. Burçak Erkol, Prof. Dr. Hale Başak Çağlar, Prof. Dr. Sevil Bavbek, Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Hancılar, Prof. Dr. Yeşim Eralp vardı. Prof. Dr. Gökhan Demir ise gitarıyla eşlik etti.

Orkestrada ise Mert Türkmen davul, Eylem Pelit basgitar, Emir Ersoy piyano, Yemen Dursun çello çalarak uzmanlara eşlik etti. Doğan Musıc Company (DMC), sosyal sorumluluk kapsamında sahiplendiği şarkıyı, 1 Nisan itibariyle tüm dijital mecralarında yayınlayarak satışa sundu. Elde edilen gelir ise Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği tarafından pandemi koşullarında hastanelere gidemeyen kanser hastalarına online psikiyatri ve psikoterapi desteği sağlamak için başlatılan PinkLine projesine aktarılacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.