Satürn, Yay Burcunu Sınayacak

07.12.2014
243
Satürn, Yay Burcunu Sınayacak

Zamanın lordu, karmanın efendisi, sıfırcı öğretmen, çıplak gözle görünen evrenin son sınırı, titanların ilki Satürn, yay burcunda yaklaşık üç yıl sürecek olan yolculuğuna başlıyor.

Filiz Yaşar Zorka

Astrolojide ‘’big malefic – büyük kötücül’’ gezegen olarak bilinen Satürn, yay burcunu sınava tabii tutmak için bu burçtaki misafirliğine başlıyor. Yay burcu doğası gereği keşfetmek isteyen bir burçtur. Kendine ait felsefesi, değer yargıları vardır. Satürn, bu burçtaki transitini sürdürürken, yay burçlarını inançları ve idealleri için sınayacaktır. Savunduğu felsefeleri gündelik hayata da geçirmesini isteyecek, eğer bunu başaramazsa onu zorlayacaktır. Bu süre içinde kirli çamaşırlar, sırlar, kimsenin bilmediğini sandığımız gizli kapaklı olaylar ortaya çıkabilir. İnançlarımızı savunmak için çaba sarf edebiliriz. Bu durumda yay burcu dışında kalan burçlar belki de derin bir oh! Çekerek bu transitin onları çok etkilemeyeceğini düşünmüş olabilir. Onlara bir sürprizim var, yay burcu hepimizin haritasında bulunmaktadır. Yükselen burcumuza göre her birimiz önümüzdeki iki buçuk yıllık bir zamanda, iş ya da aşk hayatımızda, çocuklarımızda, evliliğimizde bu transitin etkilerini deneyimleyeceğiz. Şimdi kısa kısa burçların bu transitten nasıl etkilendiğine bir göz atalım.

Koç Burcu: Koçlar ve  yükseleni koç olanlar satürn transitini yüksek öğrenim, yurt dışı işler, yurt dışı yolculuklar, felsefe, inançlar ile ilgili alanlarda değişiklikler, sorumluluklar ve çeşitli sınamalar ile geçirecekler. Geçmişte savunulan felsefenin ve yaşam tarzının gündelik hayatta da uygulanması gerekecektir.

Boğa Burcu: Boğa Burçları ve yükseleni boğa olanlar bu süreci, miraslar, başkalarının kaynakları, krediler ve yeni başlangıçlar için sonlanmalar olarak deneyimleyeceklerdir. Burada, geçmişte yapılan ortaklıkları sorgulama zamanı gelmiş olabilir. Hukuk ve yargı süreçlerine dikkat etmek gereklidir. Bazı ortaklıklar biterken bazı yeni ortaklıklar da sağlam temeller üzerine inşa edilebilir.

İkizler Burcu: İkizler Burçları ve yükseleni ikizler olanlar bu transiti ortaklık ve evlilik alanlarında geçirecek. Var olan ilişkiler sağlamlaşabilir. İlişkide ciddiyet önemlidir. Evli olanlar, evliliklerini sorgulama sürecinden geçebilir. İkizler bucu bu süre içinde özellikle ortaklık ve evlilik konularındaki düşünce ve inanışlarının test edildiğini düşünebilir. Transitin sonunda, ikizler burçları hayat arkadaşları ile sağlam bir birlikteliğe imza atacaklardır.

Yengeç Burcu: Yengeç Burçları ve yükseleni yengeç olanlar, Satürn transiti boyunca iş hayatlarında oldukça yoğun ve sorumluluk gerektiren meşguliyetler içinde olacak. Aslar ve üstler ile dengenin korunması burada çok önemlidir. İş stresi, sağlıklarını olumsuz etkileyebilir. Sakin kalmaya çalışmalarında yarar var.

Aslan Burcu: Aslan Burçları ve yükseleni aslan olanlar, bu transiti sosyal çevrelerindeki değişimlerle deneyimleyecek. Evli olanlar çocuk sahibi olmak isteyebilir. Hobilerini mesleğe dönüştürebilir. Çocuk bakmak, dadılık, çocuklarla ilgili faaliyetlerde bulunmak onların çok hoşuna gidecektir.

Başak Burcu: Başak Burcu ve Yükseleni başak olanlar, bu transiti aile hayatlarında, köklerinle, ebeveynleri ile olan ilişkilerinde yaşayacaklar. Bu transitte taşınma görülebilir. Kariyer ile ilgili konular gündeme gelebilir.

Terazi Burcu: Terazi Burçları ve yükseleni terazi olanlar Satürn transitinin yakın çevrelerine olan etkilerini gözlemleyecek. İletişim her zamankinden daha da önemli olacak. Bu burçta, bu transit döneminde taşınabilir. Ancak bu taşınma daha refahlı ve sevdiklerine daha yakın olmak için gerçekleşecektir.

Akrep Burcu: Akrep burçları ve yükseleni akrep olanlar bu transiti para kaynakları ile ilgili konularda yaşayacak. Harcamalara dikkat etmekte fayda vardır. Gelirler, hiç hesapta olmayan bir şekilde azalma eğilimi gösterebilir. Harcamalar artabilir.

Yay Burcu: Yay burçları ve yükseleni yay olanlar bu transiti kendileri ile ilgili olan duygu ve düşüncelerini, hayattan beklentilerini, inançlarını gözden geçirmek için deneyimleyecek. Bu zaman, kilo vermek için uygun bir dönem olarak adlandırılabilir. Kendine karşı acımasız olmamakta fayda var.

Oğlak Burcu: Oğlak Burçları ve yükseleni oğlak olanlar bu transitin etkilerini bilinçaltı konularında yaşayacak. Bu zamana kadar, su üstüne çıkmamış olan tüm duygu ve düşünceler kendilerini ifade etmek için uygun zaman bulacak.

Kova Burcu: Kova Burçları ve yükseleni kova olanlar, bu transitin etkilerini belki de en popüler şekilde yaşayacak olan burçlar arasında yer almakta. Sosyal çevreleri, dernekler, hayır işleri, geleceğe ait beklentileri önem kazanıyor. Gönüllü olarak pek çok organizasyonda görev alabilirler. Bu zamana kadar planladıkları her şeyi harekete geçirmek için gerekli güç ve dayanıklılığı bu transitte bulabilir.

Balık Burcu: Balık Burçları ve yükseleni balık olanlar, bu transit boyunca kariyer hayatlarının en yoğun dönemlerini yaşayacak. Sorumluluk artışları ve terfiler bu dönem boyunca gündeme gelebilir. Geçmişte yapılan bütün iyi işlerin ödüllerini de bu dönemde toplayacaklar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.