Sevgiliye ‘Doğal Güzellik’ Hediyesi

Sevgiliye ‘Doğal Güzellik’ Hediyesi

Sevgililer Günü öncesi kadın-erkek ayrımı olmadan sevgiliye daha güzel-genç-etkileyici görünme isteği ile estetik uygulamalara talep artar. Öyle ki, son dönemlerde sevgililer artık birbirine estetik uygulama hediye ediyor. Peki uygulamalarda doğallık mı, yapaylık mı ön planda olmalı? Kişilerin tercihini sosyal medya ne derece etkiliyor, Sevgililer Günü’ne hazır olmak için hangi uygulamaları ne zaman, kime, nerede, nasıl yaptırılmalı? Medikal Estetik Tıp Derneği Başkanı Dr. Yasemin Savaş açıklıyor…

——

İnsan yaşam süresinin uzaması, Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) 18 -65 yaş arasını genç olarak tanımlaması estetik uygulama taleplerinde artış sebebini oluşturdu. Uygulamaların bütçeleri zorlaması ise; kişileri özel günlerde hediye arayışından kurtararak, ‘estetik hediye’ alternatifini ilk sıralara taşıdı. Bu kez de ‘Nişantaşı Estetiği’ tartışması ile uygulamalar sonrası kadın-erkek ayrımı olmaksızın kişilerin doğallığından uzaklaşması gündem oldu.

Sevgililer Günü yaklaşırken Medikal Estetik Tıp Derneği Başkanı Dr. Yasemin Savaş ile A’dan Z’ye estetik uygulamalar hakkında merak edilen konuları konuştuk, sorduk, öğrendik.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.