Yakın Gözlüklerinize Veda Edebilirsiniz…

15.06.2013
40
Yakın Gözlüklerinize Veda Edebilirsiniz…

Yakin-Gozluklerinize-Veda-EdebilirsinizBaşta Avrupa olmak üzere tüm dünyada yaygın olarak kullanılan PresbyMAX yöntemi ile 60 saniyeden kısa bir sürede, üstelik gözünüze herhangi bir cisim yerleştirilmeden, sadece ışık tedavisiyle yakın görme sorununa veda edebilirsiniz.
Op. Dr. Ertan Sunay
Göz Hastalıkları Uzmanı

Lokantada menüyü, alışveriş sırasında etiketleri, gazete ve kitapları okumakta zorlanıyorsanız, 40’lı yaşların getirdiği yakını görme bozukluğuna “merhaba” demiş durumdasınız. PresbyMax tedavisiyle sadece yakın görme değil, beraberinde astigmat, miyopi ve hipermetropi türündeki görme kusurlarını da ortadan kaldırılıyor.


40’lı yaşlarla beraber gözün içindeki kasların gevşemesi nedeniyle yakın görüş belirgin biçimde bozulmaya başlar. Bu durum doğal ve yaşla ilgili bir süreçtir. PresbyMAX 40 yaşından sonra gelişen yakın okuma sorununu çözen bir lazer yöntemidir. Bu tedavi yöntemiyle kişinin uzak gözlüğü de sıfırlanmış olur. Yöntemin en büyük avantajlarından biri de arzu edildiğinde tüm lazer etkisinin geri alınabilmesidir.


Herkes için uygun mudur ?
40 yaş üzerindeki tüm insanların % 85’ini için uygundur. Muayene sırasında yapılacak olan Reftest isimli incelemeyle bir kişinin tedavi için uygun olup olmadığı kesin biçimde anlaşılabilir.
Tedavinin Tekrar Edilmesi Gerekir mi ?
Hastaların % 93’ünde hiçbir zaman tedavi tekrarına gerek duyulmaz, % 7’sine ise uzun seneler sonra küçük bir rötuş yapılması gerekebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.