Yengeç Zamanı

Yengeç Zamanı

*Islak kumların ortasındaki deliğinden çıkıyor, şöyle bir havaya dikiliyor, makaslarını sanki havayı kesecekmiş gibi iki yana açarak yukarı kaldırıyor, sonra hızla önce sola, sonra sağa yan yan yürüyor. Yürümek ne kelime, sanki uçuyor. Dikkatlice bakmazsanız güçlü esen rüzgârın önüne katılmış uçuyor sanabilirsiniz. Öyle yuvasından efelenerek çıkışına bakmayın siz, aslında en ufak bir şeyden tedirgin olunca uçarcasına dönüp hemen yuvasına sığınıyor.* *Mahfi Eğilmez

Filiz Yaşar Zorka

Temmuz Ayı, Yengeç burçları ve yükseleni yengeç olanlar için tıpkı yukarıdaki paragrafta da alıntıladığım gibi yuvadan çıkma, yeni alanları keşfetme, kabuğunu kırma ve hayattan daha fazla zevk alma temaları ile dolu geçecek. Diğer burçlarda haritalarında yengeç burcunun olduğu alanlarda bu durumları yaşayacaklar.

Koç Burcu: Temmuz Ayının başında ev ile ilgili konular gündeme gelebilir. Yeni bir ev almak, taşınmak, evin içinde bir takım tadilatlar yapılması gibi durumlar oluşabilir. Yurtdışı eğitim olanakları ve yurtdışı seyahatlerin artışı da söz konusu. Ayın ortalarında ise misafir yoğunluğu yaşayabilirsiniz. Ebeveynlerin bakımı ya da bir büyük akrabanın uzun süre misafir edilmesi söz konusu olabilir. Ayın son günlerinde ise eş ve sevgili ile yaşanacak romantik paylaşımlar var. Arkadaşlar ile kısa tatiller olabilir. Evli Koç’lar bebek ile müjdelenebilir.

Boğa Burcu: Temmuz ayı boyunca en şanslı olan burçlardan bir tanesi de Boğalar. Hem Boğa burçları hem de yükselen burcu Boğa olanlar, genişleyen arkadaş çevreleri ile şu ana kadar hiç planlamadıkları büyük projelere atılabilir. Bu ilişkiler ayın ortalarına doğru aşk ilişkilerine dönüşebilir. Bekar Boğa’lar evlilik ile ilgili ciddi kararlar alma aşamasındalar. Ayın ortalarında çok yoğun olacaklar ve girdikleri ortamlarda da göz kamaştıracaklar. Temmuz ayının sonunda ise flörtler ve ilgi alanlarında olumlu gelişmeler yaşayacaklar.

İkizler Burcu: Temmuz ayının maddi konulardaki en şanslı burçlarından birisi de İkizler. Temmuz ayının başlarında aşırı harcamalara karşı dikkatli olmaları gerekir. Ayın ortalarında ise maddi durumlarında aşırı bir ferahlama görecekler. Yeni projelere başlayabilir ve yeni iş teklifler alabilir. Arkadaşları, yakın komşuları ve kardeşleri ile de bolca harika zaman geçirecek. Gelecek planları için onlardan destek görebilirler. Dernekler, sosyal kurumlar gibi alanlarda çeşitli faaliyetlerde bulunabilirler.

Yengeç Burcu: Bu ay Yengeç burçları ve yükselen burcu Yengeç olanlar için pek çok müjdeli sürpriz gelişme vaat ediyor. Burçlarındaki gezegen hareketlerinin yoğunluğu nedeniyle, kendilerini son derece enerjik ve cesaretli hissedecekler. Her türlü yeni başlangıç için 2015 Yılının Temmuz Ayı en uygun dönem. Ayın ortalarında iletişimin çok yoğun olacağı bir dönem. Ayın sonunda ise Yengeçler kendilerini olayların üstüne cesaretle gitmek, yeni bir dünya keşfetmek ve yeni başlangıçlar yapmak için istekli ve enerji dolu hissedecekler.

Aslan Burcu: Temmuz Ayı, Aslan ve yükselen burcu Aslan olanlar için ise büyük şans gezegeni dediğimiz Jüpiter’i burçlarında misafir edecekleri son bir ay. Ağustos ayından itibaren Jüpiter Başak burcundaki bir yıllık misafirliğine başlayacak. Bu dönemde Aslanlar, ellerindeki şansın kıymetini bilmeliler, çünkü aşk ve uyumun gezegeni Venüs de bu süre içinde burçlarında olacak. Kendileri ile ilgili güzel kararlar alabilirler. Saçlarında ve dış görünüşlerinde değişiklikler yapabilirler. Geçtiğimiz yılsonu gündeme gelen ancak erteledikleri ev ile ilgili değişiklikler ve taşınma konuları tekrar değerlendirebilirler.

Başak Burcu: Başak Burçları belki de 2015 yılının en çok göz önünde olacak burçlarından birisi. Her türlü dernekler ile ilgili faaliyetler, toplum yararına yapılacak olan işler, kariyer planlamaları, daha önce yaptıkları tüm hayırlı işlerin takdir edilmesi gibi konuları deneyimleyecekler. Gelirlerinde ise ani ve beklenmedik bir artış olacak. Yakın çevre, kardeşler ve komşuluk ilişkilerinde de olumlu gelişmeler olacak.

Terazi Burcu: Terazi Burçları ve yükselen Burcu Terazi olanlar için ise Temmuz Ayı gelir-gider dengelerini gözden geçirmeleri gereken bir zaman olacak. Geçen yıldan kalan gecikmiş kredi ödemeleri ve borçları, vergi gibi konular gündeme gelebilir. Satürn, ara ile ilgili konularda geçtiğimiz iki yıl boyunca Terazi Burçlarını zorlu sınavlara tabi tutmuştu. Bu dönem o sınavların bütünlemesi gibi düşünülebilir. Geçmişten kalanların arınıp temizleneceği bir dönemden geçiyorlar. Bununla birlikte ayın ortalarına doğru kariyer hayatlarında meydana gelen gezegen kümelenmesi, onlara yepyeni ve farklı kariyer fırsatları sunabilir.

Akrep Burçları: Akrep Burçları ve yükselen Burcu Akrep olanlar için ise bu yılın Temmuz ayı, her anlamda geçmiş hesaplaşmaları için bir kez daha kapılarını çalacak. Son iki yılda hayatlarında ciddi bir değişim ve dönüşüm geçiren Akrep’ler için artık geçmişin tüm anıları ile vedalaşma ve hayatlarında yeni bir döneme başlama zamanı. Eylül ayının ortalarına kadar sürecek olan bu durumda miras ile ilgili konular da gündeme gelebilir. Bazı anlaşmazlıklar yargıya taşınabilir.

Yay Burçları: Karmanın Lordu Satürn 2015 Yılı başında yaklaşık iki buçuk yıl sürecek olan Yay Burcu sınavlarını Eylül ayına kadar ertelemiş görülüyor. Bu dönem içinde Yay’lar rahat bir nefes aldılar. Ancak buna çok fazla güvenmemeleri gerekiyor, çünkü Satürn bu dönemde Yay Burçlarının bilinçaltı konularını araştıracak. Yeni sınav konularını hazırlayacak. Aile ile ilgili tüm konular Yay Burçları için şu an öncelikli. Daha fazla güvenlik ve güvence arayışı içinde olacaklar.

Oğlak Burçları: Oğlak Burçları ve Yükselen Burcu Oğlak olanlar için ise Temmuz Ayı her türlü ortaklık için son derece şanslı bir dönem. Eşleri ile romantik zamanlar geçirecekler. Pek çok bekar Oğlak bu dönem içinde evlenme kararı alabilir. İş hayatlarında ise onları zorlu bir maraton bekliyor. Bu nedenle kendilerini işe adayarak özel hayatlarını ihmal etmemeliler.

Kova Burçları: Kova Burçları ve yükselen Burcu Kova olanlar için ise Temmuz Ayı iş hayatları bakımından son derece hareketli geçecek. İş çevresi değişiklikleri gündemde olabilir. Yeni bir işe başlayabilirler ya da iş ortamlarını değiştirebilirler. Her hali ile tatil dönemi olan Temmuz Ayı’nda sevgili kovaları yoğun bir iş temposu beklemekte. Ayın ortalarında ise bekledikleri müjdeli haberleri alabilirler.

Balık Burçları: Temmuz ayının ilk on günü Balık Burçları ve Yükselen Burcu Balık olanlar için kendileri ile ilgili farkındalıklarının son derece yoğun olduğu bir dönem olacak. Kilo vermek için diyete başlamak isteyebilirler, ya da uzun zamandır yapmak istedikleri radikal değişiklikleri yapmak isteyebilirler. Ayın ortalarında ise çocuklar, flört, evcil hayvanlar, hobiler ve hayattan zevk aldıkları konularda hareketlilik var. Romantik ilişkiler içinde olabilirler. Bu yaz Balık Burçlarına bol bol aşk vaat ediyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.