Yeni Yöntemle Ameliyatsız İncelme

Yeni Yöntemle Ameliyatsız İncelme

İncelmek için tercih edilen yeni acısız-ağrısız ameliyatlı yöntemlere bıraktı. Ameliyatsız vücut şekillendirmek, acısız şekilde hayal edilen bedene kavuşmak artık mümkün.

Op. Dr. Hüseyin Güner

Plastik Estetik Cerrahi Uzmanı

Yeni yöntemlerle gerçekleştirilen estetik ameliyatlar, artık ağrısız-acısız şekilde kolayca uygulanabiliyor. Vücut şekillendirmede estetik cerrahi işlemlerin yönünü değişti. Böylece kadınlar, hayal ettikleri vücuda daha kolay şekilde ulaşabiliyor.

Çok sayıda temel bilimcinin geçmişten günümüze yapmış olduğu buluşlar ve ortaya koydukları bilimsel kuramlar sayesinde geliştirilen teknolojiler hayatın her alanında olduğu gibi estetik amacıyla da kullanılmaktadır. Özellikle son yıllarda teknolojide meydana gelen gelişmeler estetik alanında çok büyük bir çığır açtı. Bunun sonucunda yapılacak işlemlerin planlanma aşamasından estetik ameliyatların sonuçlarının mükemmelleştirilmesine kadar pek çok aşamada geliştirilen teknolojiler, tedavinin bir parçası haline geldi. Üstelik bu teknolojiler, yüz gençleştirme ve vücut şekillendirmede pek çok cerrahi işlemin daha az tercih edilmesine  veya daha ağır bozuklukların ortadan kaldırılmasında kullanılmasına sebep olmaktadırlar. Örneğin, burun veya meme ameliyatı olmak isteyen bir kişide bir üç boyutlu görüntüleme ve simülasyon sistemi olan 3D Vectra teknolojisiyle hastanın istediği meme boyutu ve burun şeklinin ameliyat sonrası nasıl bir görüntü oluşturacağı önceden izlenebilmektedir.

Odaklı ultrason ve çok kutuplu radyo frekans teknolojileri (Ulthera, Ulthrashape ve 3DEEP RF) ile uygun kişilerde ameliyatsız yüz gençleştirme ve bölgesel incelme sağlanabilirken, lazer teknolojileri ile (Lazer Lipoliz, Slim Lipo, Smart Lipo, FraksiyonelErbiyum Yag 1540, Max G, DEEP IR, v.b.) yine minimal invaziv bölgesel incelme ve ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Yine lazerler (Palomar ICON) cilt lekeleri, varisler, dövmeler ve istenmeyen tüylerin ortadan kaldırılmasında en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Bu yöntemler estetik cerrahinin çoğunlukla bir alternatifi değil bir parçasıdır. Kök hücre teknolojisi ve tedavisi ise saçtan tırnağa tüm yüz ve vücutta gençleşme ve yenilenme sağlar. Hangi yöntemin ve cihazın hangi durumda nasıl kullanılacağı kişinin değerlendirmesi sonucunda kişiye özel belirlenir. Teknoloji kullanımın temel avantajı uygulama daha etkin ve başarılı sonuçlar sağlarken kişin sosyal hayata çok daha erken dönmelerini sağlamalarıdır. Hatta bazı işlemler bittiği anda kişi sosyal hayatına ve işine geri döner.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.